ile zarabia logistyk w Polsce
Ile zarabia logistyk po technikum
Wiadomości Pikio - 19 Lutego 2019

Ile zarabia logistyk po studiach? W Polsce po technikum ciężko o pracę

Ile zarabia logistyk i jakie trzeba mieć umiejętności, żeby nim zostać? Czy to zawód z przyszłością? W ostatnich latach mogliśmy zaobserwować rozpowszechnienie się tego kierunku na wielu uczelniach, a nawet w szkołach średnich. Logistycy, to osoby nastawione przede wszystkim na osiągnięcie postawionego przed nimi celu, rzeczowe, umiejące działać pod presją czasu.

Ile zarabia logistyk? Kto to taki, ten logistyk? To osoba zajmująca się sprawnym przepływem surowców i materiałów między firmami. Planuje posunięcia przedsiębiorstwa z taką precyzją, by w jej magazynie nie zalegał żaden towar. W wielkim skrócie zajmuje się on spieniężaniem, choć nie dosłownie, towaru, by przynosił zyski. Idealni kandydaci na to stanowisko powinni być biegli w co najmniej kilku dziedzinach: ekonomii, finansach, prawie i transporcie i sprawnie wykorzystywać swoje umiejętności w praktyce. Znajomość języka obcego, przede wszystkim angielskiego, jest warunkiem absolutnie koniecznym, jednak wszystko zależy od konkretnej firmy i tego, na jakich rynkach działa. Czasami przydaje się francuski, niemiecki, czy rosyjski. Kolejną dziedziną, w której logistyk powinien być obeznany, są kompetencje miękkie, przede wszystkim komunikatywność, odporność na stres oraz umiejętności analityczne. Specjalista ds. logistyki prowadzi również negocjacje z klientami i podwykonawcami.

Ile zarabia logistyk w Polsce

Poziom wynagrodzenia logistyków zależy w głównej mierze od doświadczenia. Zarobki w różnych branżach mogą się drastycznie od siebie różnić. Początkujący pracownik może liczyć na zarobki rzędu 3900 zł brutto, średnio jest to trochę ponad cztery tysiące. Specjalista ds. logistyki z kilkuletnim, udokumentowanych stażem może już liczyć na wynagrodzenie wynoszące ok. 5,5 tys. zł., jednak już co drugi doświadczony pracownik zarabia ponad 6,5 tys. zł.

Ile zarabia logistyk po technikum, a ile zarabia logistyk po studiach?

Logistyk to osoba, która posiada wykształcenie co najmniej średnie. Pracodawcy oczywiście preferują osoby po studiach. Absolwenci uczelni wyższych z dyplomem licencjata lub magistra z logistyki, ekonomii, czy transportu są najbardziej pożądani. Zdecydowanie bardziej preferowani przez pracodawców są absolwenci studiów, ponieważ praca logistyka jest na tyle skomplikowana, że potrzebne są osoby w obszerną wiedzą, ale i doświadczeniem - również tym życiowym. Logistyk po technikum, jeśli już załapie się do jakiejś firmy, może liczyć na najniższe wynagrodzenie. Często osoby, które mają skończone technikum mogą liczyć jedynie na pracę magazyniera. W tym przypadku wynagrodzenie waha się w granicach 2500-3500 zł, niezależnie od regionu Polski. Właśnie od stanowiska magazyniera często zaczyna się kariera logistyków. Często również firmy nie awansują pracowników niższego szczebla, jeśli ci nie mają dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Według wyliczeń portalu PulsHR asystent ds. logistyki zarabia 3550 zł brutto, specjalista ds. celnych - 4863 zł, lider zespołu ds. logistyki - 6831 zł, kierownik ds. logistyki - 11469 zł. Najwyższe stanowiska również mogą pochwalić się pokaźnymi sumami, które co miesiąc wpływają na ich konta z tytułu pracy, dyrektorzy ds. logistyki w polskich firmach zarabiają ok. 19 757 zł. Co ciekawe mediana zarobków dyrektora logistyki to około 25 tys. zł brutto.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia strażak? Czy warto spełniać dziecięce marzenia?
  2. Ile zarabia psycholog? Czy „lekarze duszy” są dobrze wynagradzani?
  3. Ile zarabia pilot? Te kwoty mogą zwalić z nóg

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News