ile zarabia kosmetyczka w Warszawie
Pixabay.com
Wiadomości Pikio - 20 Lutego 2019

Ile zarabia kosmetyczka w Warszawie? W stolicy zarabia się najwięcej

Ile zarabia kosmetyczka? Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zawód kosmetyczki jest jednym z lepiej płatnych w branży beauty. Jeśli tylko stworzy sobie odpowiednią siatkę klientek, kosmetyczka nie będzie miała na co narzekać. Jakość usług i miła obsługa to najważniejsze cechy dobrego, a przy tym obleganego salonu kosmetycznego.

Ile zarabia kosmetyczka i co należy do jej obowiązków? Wiele młodych dziewczyn decyduje się na pracę w tym zawodzie, skuszone dobrymi zarobkami i łatwą pracą. Czy aby na pewno? Patrząc na inne zawody, "tytuł" i umiejętności kosmetyczka nabywa stosunkowo szybko, najważniejsze w tym zawodzie jest jednak doświadczenie. To od niego zależy, czy klientki będą zadowolone z efektu. Precyzja i czas, na tym opiera się praca kosmetyczki. Nawet najlepiej wykonana usługa, jeśli będzie trwała zbyt długo, nie będzie dobrze oceniana. Aby zostać kosmetyczką, należy ukończyć szkołę zawodową, technikum w tym kierunku lub kursy kwalifikujące na dane stanowisko. Jeśli natomiast chcesz zdobyć tytuł kosmetologa, musisz skończyć specjalistyczne studia i uzyskać tytuł magistra. Praca kosmetyczki polega przede wszystkim na przeprowadzaniu zabiegów pielęgnacyjnych i wykonywaniu profesjonalnego makijażu, tutaj raczej nie wskazane jest skupianie się na jednej specjalizacji, a ich wachlarzu, ponieważ klientki wolą mieć wybór i decydować się na powierzenie się w ręce jednej, sprawdzonej osoby.

Ile zarabia kosmetyczka w Polsce? Ile zarabia kosmetyczka w Warszawie?

Według danych, przedstawiciele tego zawodu zatrudnieni na etacie zarabiają z reguły powyżej 2100 netto, ich średnia pensja to ok. 1700 zł. W dużej mierze zależne jest to od regionu Polski, w którym się pracuje. Najwięcej zarabia się oczywiście w województwie mazowieckim, średnio kosmetyczka może tam liczyć na wynagrodzenie rzędu 2 tys. zł. netto. Często dla podnoszenia kwalifikacji, a tym samym renomy całego salonu, kosmetyczki w ramach pracy są wysyłane na szkolenia i kursy. Bardzo często otrzymują też premie, w szczególności w miesiącach wytężonej pracy.

Ile zarabia kosmetyczka we własnym salonie

Zarobki na etacie w salonie kosmetycznym nie są najwyższe. Jak przedstawia się sytuacja, kiedy kosmetyczka decyduje się na otworzenie własnego salonu i pracę nad własną marką? Otworzenie własnego salonu to nieduży wydatek, około 20 - 30 tys. zł., mowa tu o niedużym salonie, bez dużej ilości specjalistycznego sprzętu. Salonom największe przychody przynoszą manicure, pedicure, czy inne zazwyczaj proste zabiegi upiększające. Dochody zależą od wielkości oferty, im oferta większa, tym łatwiej czymś skusić klientkę. Oscylują one w granicach od 3 do 8 tys. zł netto. Jednak są takie salony, które dzięki swojej renomie przynoszą zysk nawet 20 tys zł.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia strażak? Czy warto spełniać dziecięce marzenia?
  2. Ile zarabia psycholog? Czy „lekarze duszy” są dobrze wynagradzani?
  3. Ile zarabia dietetyk w Polsce? Ile za granicą, ile w Naturhouse?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News