Ile kosztuje tatuaż
Pexels/Pavel del arco
Wiadomości Pikio - 20 Maja 2019

Ile kosztuje tatuaż? Potrafią osiągać niebotyczne ceny

Ile kosztuje tatuaż na ręce, nadgarstku, czy plecach? Dlaczego tak drogo i od czego zależy cena tatuaży? Najlepiej wybrać wzór, który będzie odzwierciedleniem naszej osobowości, ale jaki wybrać styl? kilka informacji na temat tatuowania ciała, które towarzyszy nam już od czasów Starożytnego Egiptu.

Ile kosztuje tatuaż i od czego zależy jego cena? Po co w ogóle decydujemy się na tatuaże, przecież jakby nie patrzeć jest to forma okaleczania swojego ciała. Tatuaże cieszą się coraz większą popularnością, wydaje się, że obrośnięte niegdyś złą sławą przechodzą współcześnie swego rodzaju renesans.

Ile kosztuje tatuaż?

Są świetnym sposobem na wyrażenie swojego charakteru, temperamentu. Posiadają walory artystyczne, jak i nacechowanie emocjonalne. Mogą pełnić funkcję stricte ozdobną, ale mogą też posłużyć do utrwalenia ważnych w naszym życiu wydarzeń. To jak tatuaż będzie odbierany nie zależy tylko od samej treści, ale też techniki wykonania.

Ceny tatuaży są bardzo różne, zależą od wielkości, wybranego stylu, miejsca na ciele, ogólnie od nakładu pracy tatuatora. Zapewne wpływ na cenę ma też lokalizacja oraz renoma wybranego przez nas studia. Także w zależności od naszego pomysłu na tego typu ozdobę, możemy zapłacić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

W naprawdę profesjonalnych studiach nie ma cenników. Cena określana jest na podstawie indywidualnego projektu. Tatuator wyceniając dany projekt bierze pod uwagę wiele czynników, jednak często jest tak, że im projekt jest większy, tym mniejsza jest jego cena za centymetr kwadratowy.

Wycena powstaje podczas rozmowy z klientem, wtedy jest również omawiany sam wzór. Autorskie projekty można wykonać już w naprawdę atrakcyjnych cenach, nie warto więc kopiować czyichś pomysłów, tym bardziej, że tatuator może odmówić wykonania cudzego projektu. Jeśli jednak bardzo podoba nam się jakiś wzór, możemy pokazać go tatuatorowi, a ten spersonalizuje go specjalnie dla nas.

Ile kosztuje tatuaż na przedramieniu i cały rękaw?

Małe, modne wzory są z reguły stosunkowo tanie jak na tatuaże. Natomiast tatuaż na całą rękę, tzw. rękaw, może być wyceniony nawet na kilka tysięcy złotych. U dobrego tatuażysty wytatuowanie całych pleców może osiągnąć kwotę kilkudziesięciu tysięcy.

Mimo, że ceny projektów potrafią zaskakiwać, to warto pamiętać, że jest to inwestycja w nasze ciało, inwestycja na całe życie i nie warto oszczędzać na naszym bezpieczeństwie. Tym bardziej, że usuwanie tatuażu i pokrycie go nowym projektem, jest dwa razy droższe.

Ile kosztuje tatuaż na nadgarstku?

Tatuaże na nadgarstku plasują się raczej w dolnej granicy cen. To świetne miejsce na mały kobiecy tatuaż. Tatuaże na nadgarstku rozpromowała Kate Moss. Wzory w tym miejscu wyglądają świetnie i łatwo podkreślić ich kobiecy charakter. Jest to jednak miejsce charakteryzujące się zwiększonym poziomem odczuwanego bólu podczas tatuowania w porównaniu do np. nogi, ale nie jest to jeszcze miejsce najbardziej bolesne. Klienci z reguły wytrzymują sesję bez większych problemów. Tatuaż na nadgarstku zrobimy już od 100-200 zł.

Tatuaże - >

Jedną z najważniejszych decyzji, którą podejmujemy przymierzając się do kupna tatuażu, jest wybór stylu, którym będzie wykonany. Przedstawiamy kilka popularnych wśród klientów stylów:

 • styl tradycyjny
 • styl neo-tradycyjny
 • styl ilustracyjny
 • styl plemienny
 • tatuaż japoński
 • watercolor
 • blackwork
 • dotwork
 • skrypt

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 1. Przemek Kossakowski - tatuaże. Jakie mają znaczenie?
 2. Angelina Jolie - tatuaże. Jakie mają znaczenie?
 3. Maisie Williams - wiek. Ile lat ma aktorka grająca Aryę Stark?
 4. Muzeum Narodowe - Warszawa. Ceny, wystawy, historia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News