Hubert Urbański rodzina tajemnice
YouTube tvnpl
Joanna Szwalikowska - 15 Grudnia 2020

Hubert Urbański ma bułgarskie korzenie

Hubert Urbański od lat prowadzi kultowy teleturniej "Milionerzy" emitowany w TVN. Choć dużą część swojego życia poświęcił pracy w mediach, widzowie nie wiedzą o nim wszystkiego. Znamy całą prawdę na temat jego pochodzenia. Gwiazdor ma zagraniczne korzenie. Całą prawdę zdradza jego niecodzienne drugie imię.

Hubert Urbański należy do grona najbardziej lubianych prowadzących stacji TVN. Dzięki programowi "Milionerzy" oraz swojemu talentowi do budowania napięcia, zaskarbił sobie serca tysięcy fanów w całej Polsce. Wiedzieliście, że gwiazdor ma bułgarskie korzenie?

Skąd pochodzi Hubert Urbański?

Gwiazdor "Milionerów" urodził się 23 marca 1966 roku w Warszawie. W tym roku skończył 54 lata. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że prowadzący nie zawsze marzył o robieniu kariery w telewizji.

Urbański ukończył XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy. Następnie wybrał się na studia na kierunku filologia indyjska na Uniwersytecie Warszawskim. Szybko porzucił ten pomysł i już po roku zrezygnował, wybierając się następnie na Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W 1994 roku przygoda ta zakończyła się.

Rozwijał się wówczas, pracując w Radiu Zet, następnie Radiu Kolor, a później w TOK FM. W 1999 roku spróbował kariery telewizyjnej i od tamtej pory współpracuje ze stacją TVN. "Milionerzy" to program, dzięki któremu widzowie go pokochali. Produkcja budzi wiele emocji, zwłaszcza gdy uczestnikowi uda się dotrzeć do ostatniego pytania, które przynosi wygraną w wysokości miliona złotych.

Choć gwiazdor związany jest z mediami od lat, jego postać wciąż skrywa wiele tajemnic. Mnóstwo osób nie zdawało sobie sprawy między innymi z tego, jakie jest jego pochodzenie. Jak to się stało, że Hubert Urbański ma bułgarskie korzenie?

Pochodzenie Gwiazdora zdradza jego drugie imię - Kirił. Jak się okazuje, Hubert Kirił Urbański jest synem Jerzego Urbańskiego oraz Ałły Lekarskiej, która pochodzi właśnie z Bułgarii. Imię Kirił przypadło mu w spadku po dziadku.

Rodzice gwiazdora mieli poznać się za granicą, a dokładniej w Bułgarii, do której wybrał się kiedyś jego ojciec - Jerzy. Para zakochała się w sobie, a jakiś czas później Ałła przeprowadziła się do Polski, gdzie wzięli ślub. W jednym z wywiadów Urbański zdradził, jakie miał relacje z rodzicami oraz czego od niego oczekiwali.

Nagła decyzja, granice zamknięte już od 20 grudnia. Fatalna wiadomość dla wielu PolakówNagła decyzja, granice zamknięte już od 20 grudnia. Fatalna wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

- Nadzieje właściwie ograniczały się do tego, żebym był porządny, nie rozrabiał, nie nachlał się, nie zdemolował mieszkania, żeby można było mnie zostawić na dwa, trzy, cztery tygodnie, bo mama wyjeżdżała do Bułgarii- opowiadał Urbański, cytowany przez "Interię".

Wiadomość o pochodzeniu prowadzącego kultowy program "Milionerzy" może być zaskoczeniem dla ogromnej ilości widzów. Wiedzieliście o tym, że Urbański ma bułgarskie korzenie? Znaliście jego drugie imię?

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Adam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachAdam Małysz mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia, Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News