Intercooler co to jest
Pexels
Oktawian Góral - 22 Maja 2020

Intercooler co to jest? A także inne zaskakujące pytania. "Milionerzy"

Intercooler, całka oraz Edison. Oto pytania z ostatniego odcinka "Milionerów" telewizyjnego hitu telewizji TVN. Sprawdzamy odpowiedzi na najtrudniejsze pytania ostatniego odcinka popularnego teleturnieju. Poradzilibyście sobie z nimi?

Intercooler to część samochodu, która odpowiada za chłodzenie. Czy wiecie, co chłodzi intercooler? Ma on swoją nazwę po polsku. Gdy ją poznacie, na pewno od razu odgadniecie, czym jest to tajemniczo brzmiące urządzenie.

kot się schowałWiększość osób nie wierzy, że na zdjęciu ukrywa się kot. Zagadka dla wyjątkowo spostrzegawczychCzytaj dalej

"Milionerzy" to bardzo popularny teleturniej telewizyjny. W Polsce emitowany jest od 1999 roku przez telewizję TVN. Prowadzącym program jest niezmiennie Hubert Urbański. Zasada programu jest bardzo prosta. Osoba z publiczności, która najszybciej odpowie na pytanie zadane przez Urbańskiego przechodzi do właściwej części programu. Tam prowadzący zadaje pytania, na które należy odpowiedzieć, wskazując jedną z czterech możliwych opcji.

Intercooler jednym z trudniejszych pytań

Każde pytanie ma przypisaną wartość pieniężną. Uczestnik, odpowiadając poprawnie, zgarnia kwotę, na jaką wyceniono pytanie. Jest jednak pewien haczyk. Są dwa progi gwarantowane. Pomiędzy nimi, przy błędnej odpowiedzi traci się całą sumę "zarobioną" powyżej tego progu. Kwoty te to 1000 i 40 000 złotych. Oznacza to, że jeżeli odpowiemy poprawnie na 6 pytań i "zarobimy" 20 000 (na tyle jest wyceniane 6. pytanie), a powinie nam się noga na pytaniu 7. opuszczamy studio, mając jedynie 1000 zł w kieszeni.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Porwanie dziecka, porażający finałPorwali ich syna, gdy miał 2 lata. 32 lata później porażająca prawda wyszła na jaw, finał sprawy wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Uczestnicy mogą skorzystać z kół ratunkowych. Są 3 możliwości -"telefon do przyjaciela", "pół na pół" oraz "pytanie do publiczności". Z tego ostatniego koła skorzystała uczestniczka, która nie potrafiła odgadnąć, czym jest bryzol. Każde koło można wykorzystać tylko raz.

We wczorajszym odcinku pojawiło się wiele zaskakujących pytań. Publikujemy najtrudniejsze z nich. Bylibyście w stanie na nie odpowiedzieć?

Hubert Urbański zapytał o to, kto był czyim pracodawcą:

Kto był czyim pracodawcą?
A: Nikola Tesla Thomasa A. Edisona;
B: Thomas A. Edison Nikoli Tesli;
C: Elon Musk Nikoli Tesli;
D: Nikola Tesla Elona Muska;
jak myślicie? Poprawna odpowiedź to B!

Prowadzący dociekał także o kształt symbolu całki:

Symbol całki przypomina:
A: rozciągnięte S;
B: rozjechane C;
C: kopnięte H;
D: W do góry nogami;
Poprawna odpowiedź to A. Symbol wziął się z łaciny, a dokładniej od słowa suma, czyli summ. Symbol całki zapisujemy w ten sposób:

Intercooler grzeje publiczność

Padło również pytanie z zakresu filmu. Kojarzycie "Lot nad kukułczym gniazdem"? O ten film właśnie zapytywał Urbański:

Czego nie znajdziemy w filmie „Lot nad kukułczym gniazdem”?
A: chorych;
B: szpitala psychiatrycznego;
C: olbrzymiego Indianina;
D: kukułek;
Poprawna odpowiedź, to przekornie: D. "Lot nad kukułczym gniazdem to historia przestępcy, który aby uniknąć więzienia udaje niepoczytalnego. Trafia do szpitala psychiatrycznego, w którym poznaje wodza Indian, Bromdena.

Dzisiaj grzeje:

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

2. Czym Blanka Lipińska zajmowała się w Zatoce Sztuki? Na jaw wypływają kolejne informacje po emisji ”Nic się nie stało’

Na koniec zostawiamy pytanie o intercooler. Zdradzamy jego polską nazwę! Intercooler to po prostu chłodnica międzystopniowa. Teraz już na pewno odgadniecie poprawną odpowiedź. W "Milionerach" Pytanie brzmiało:

Co intercooler chłodzi w samochodzie?
A: olej;
B: powietrze;
C: benzynę;
D: wodę;
Poprawna odpowiedź, to oczywiście, B. Intercooler inaczej chłodnica międzystopniowa odpowiada za ochłodzenie powietrza, które przelatuje ze sprężarki do cylindra.

  1. Kiedy otwarcie granic? Jest deklaracja szefowej resortu rozwoju
  2. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka
  3. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  4. Zapadła ostateczna i oficjalna decyzja ws. wesel. Narzeczeni nie będą zadowoleni
  5. Synoptycy ostrzegają, lepiej przełożyć plany na weekend. Już jutro pogoda rozczaruje wielu Polaków
  6. Bezradna pracownica Biedronki nie może już wytrzymać. Irytujące obostrzenie przeszkadza jej w pracy

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

Źródło: Party

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News