domkacz
Fot. maps.google.pl
Mikołaj Pilecki - 7 Grudnia 2018

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? Adres, byli właściciele, historia wilii

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński, od kilku miesięcy wiedzą już niemal wszyscy, którzy przynajmniej trochę interesują się polityką. Dom rodzinny prezesa PiS należy do Kaczyńskich od dekad, a jego historia jest bardzo ciekawa. Wokół domu przez lata narosło sporo kontrowersji.

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Informacje na ten temat są jednak powszechnie dostępne w internecie, np. w jego oświadczeniu majątkowym. Wynika z niego, że należąca do jego rodziny od końca lat 90. willa przy żoliborskiej ulicy Mickiewicza 49 w Warszawie, warta jest 1,5 miliona złotych, a jej powierzchnia wynosi 150 metrów kwadratowych. Wygląd domostwa stał się powszechnie znany przy okazji m.in. zeszłorocznych protestów pod nim oraz fotografii pochodzących z czasu, gdy Kaczyński leczył się w szpitalu przy ul. Szaserów na Grochowie. Oprócz rozmiaru i historii ogromne zainteresowanie wzbudził stan, w jakim się znajduje.

Gdzie mieszka Jarosław Kaczyński. Dom Kaczyńskiego Żoliborz, adres Mickiewicza 49 Warszawa

Willa ostatni remont przeszła w 2011 roku i był to remont gruntowny z myślą o matce prezesa Jadwidze. Zamontowano wówczas windę i systemy grzewcze. Od tamtego czasu nic się jednak nie zmieniło.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PromocjeLidl zrobi klientkom wyjątkowy prezent! Produkty światowej sławy w niskich cenachCzytaj dalej
Jak donoszą media, dom urządzony jest skromnie, a prezes spędza w nim mało czasu z racji natłoku obowiązków. Krążą również anegdoty, jakoby zmuszony ostatecznie przez BOR do zamieszkania w przeznaczonej dla niego willi, w czasach gdy był premierem, Kaczyński dziwował się zmywarką, której we własnym domu nie miał.

Historia willi Kaczyńskich. Jak Kaczyńscy weszli w posiadanie willi na Żoliborzu

Do willi przy Mickiewicza 49 Kaczyńscy przeprowadzili się pod koniec lat 90. Wcześniej przez wiele lat mieszkali w otrzymanym od państwa mieszkaniu przy ul. Pawła Suzina. Wokół sposobu, w który rodzina uzyskała wille, krąży wiele kontrowersji. Po zamieszkaniu w budynku mieli natychmiast podjąć starania w celu uzyskania budynku na własność. Ostatecznie, jak podaje portal Strajk.eu, udało im się to uczynić za kwotę jedynie 4136 zł 40 gr.

Kto był właścicielem willi Kaczyńskiego

Zanim budynek w ramach zmiany użytkowania wieczystego na własność przeszedł w 1997 roku w ręce Kaczyńskich, należał do gminy Warszawa-Centrum. Odpowiedni dokument pozwalający za opłatą niespełna 5 tys. złotych uzyskanie willi przez Kaczyńskich podpisał ówczesny prezydent Warszawy Jacek Piskorski.

Jarosław Kaczyński adres do korespondencji

Choć Jarosław Kaczyński oficjalnie mieszka w domu przy ul. Mickiewicza 49, to częściej i więcej przebywa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 (02-018, Warszawa). To tam należy słać wszelką korespondencję prywatną.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono tajne narady władz PiS! Szokujące słowa najważniejszych polityków
  2. Rząd PiS chce dać Polakom dodatkowy dzień wolny od pracy! Powód? Absurdalny!
  3. Suskiemu puściły nerwy! Obraził mieszkańców Warszawy
  4. Agresywne psy. Potrzebujesz takich dokumentów, inaczej słono zapłacisz
  5. Fryzury do owalnej twarzy? Postaw na odważne cięcie
ZAMIANA
Rodzina królewskaKrólowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwaCzytaj dalej
źródło: jastrzabpost.pl/strajk.eu/wp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News