Królowa Elżbieta i jej "nagi kelner". Szokujące kulisy jej małżeństwa

Autor Andżelika Wróblewska - 6 Grudnia 2018

Rodzina królewska, na której czele zasiada od 66 lat Królowa Elżbieta II, cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, które chętnie przyglądają się jej sprawom z przeszłości. Od samego początku swojej władzy była w związku małżeńskim z księciem Filipem. Zakochani pobrali się kilka lat przed koronacją. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to para idealna. W końcu w 2018 r. doczekali się swojej 71. rocznicy ślubu. Nie zawsze jednak byli razem szczęśliwi. Przedstawiamy, jak naprawdę wyglądało małżeństwo monarchini z Wielkiej Brytanii.

Rodzina królewska słynie z surowych wytycznych, co do przyszłych partnerów któregoś z członków monarchii. Królowa poznała swojego przyszłego męża, mając zaledwie trzynaście lat. Filip był wówczas o pięć lat starszy od Elżbiety. Podobno była to miłość od pierwszego wejrzenia. Monarchini szybko zakochała się w niebieskookim studencie akademii morskiej w Dartmouth.

Jednak znajomość królowej i księcia nie była przypadkowa. To admirał Louis Mountbatten, który był opiekunem i mentorem Filipa, postanowił spróbować swoich sił i zeswatać młodych. Organizował ich spotkania i pilnował, aby wszystko ułożyło się według jego myśli.

Na początku ich małżeństwo układało się naprawdę dobrze, jednak wszystko zmieniło się po koronacji. Elżbieta w pełni poświęciła się wykonywaniu obowiązków królowej, a Filip znajdował coraz więcej rozrywek, korzystając z pieniędzy Korony. Ponoć przed ślubem książę wiązał koniec z końcem, mając na koncie zaledwie kilka funtów.

Z czasem o królewskim małżeństwie pojawiało się coraz więcej plotek. Filip miał zdradzać królową oraz bardzo często przebywać w otoczeniu pięknych kobiet. Mówi się, że w latach 60. doszło do romansu między nim a księżną Aleksandrą z Kentu. Miał również spotykać się ze starszą od siebie aktorką Merkle Oberon. Książę korzystał z życia na każdym kroku, gdy Elżbieta II musiała pilnować dobrego wizerunku Korony.

Przedstawiamy, jak naprawdę wyglądało małżeństwo królowej Elżbiety II oraz jej męża księcia Filipa, niektóre fakty są wstrząsające.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News