Emilia Krakowska
wikipedia.org/Ja Fryta
Adrian Sobolewski - 12 Czerwca 2019

Emilia Krakowska: Wiek aktorki zaskakuje, nie wygląda na swoje lata

Emilia Krakowska - kim jest ta doświadczona aktorka? Wszyscy pamiętamy ją z wielu produkcji, które przez lata mogliśmy oglądać na naszych odbiornikach. Gwiazda produkcji takich jak "Na dobre i na złe" oraz "Pierwsza miłość" wcale nie wygląda na swoje lata!

Emilia Krakowska - ile lat ma ta doświadczona aktorka? Od wielu lat możemy ją oglądać w produkcjach, które podbijają serca widzów - zapewne take za sprawą jej wielkiego kunsztu aktorskiego i niesamowicie przyjaznej persony. Jakiś czas temu ukazała się biografia aktorki, w której możemy poznać jej inną, zdecydowanie bardziej emocjonalną twarz!

Emilia Krakowska - wiek, mężowie, ślub

Emilię Krakowską zna każdy, kto kiedykolwiek interesował się polskim filmem i telewizją. Popularna aktorka gości na ekranach już od połowy lat 60! W tym czasie wystąpiła w niezliczonych filmach i serialach, a jej kreacje weszły już do historii polskiej kinematografii. Jednak nie tylko życie zawodowe aktorki jest bardzo ciekawe i bujne - jej życie prywatne przynajmniej dorównuje, jeśli nie przewyższa, intensywności jej pracy.

Aktorka urodziła się w czasie II Wojny Światowej, 20 lutego 1940 roku w Poznaniu. Ukończyła liceum w Drezdenku, a następnie dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1963 roku. Po zakończeniu edukacji rzuciła się w wir pracy. Grała w ogromnej liczbie teatrów: Teatrze Powszechnym w Warszawie, Tatrze Narodowym, Teatrze Współczesnym w Warszawie, Teatrze Rozmaitości, Teatrze Powszechnym w Radomiu, Teatrze Komedia we Wrocławiu, Teatrze Dramatycznym w Białymstoku i Teatrze Nowym w Słupsku.

Poza kreacjami teatralnymi, Emilia Krakowska ma na swoim koncie wiele ról w filmach i na ekranach telewizorów. Rolą, dzięki której po raz pierwszy objawiła się szerokiej publiczności, był jej występ w ekranizacji powieści Władysława Reymonta pt. "Chłopi". Wystąpiła w tym filmie w 1972 roku i wcieliła się w rolę Jagny Borynowej. Inne ważne role filmowe tej gwiazdy obejmują produkcje takie jak: "Na krawędzi", "Magiczne Drzewo", "Wesele", "Ziemia obiecana", "Ciało" i "Seksolatki". Jednak obecnie Emilia Krakowska jest zdecydowanie bardziej znana dzięki swoim kreacjom serialowym. Przez wiele lat mogliśmy ją oglądać w serialu "Na dobre i na złe", gdzie była jedną z głównych gwiazd produkcji. Poza tym występowała także w "Pierwszej miłości", "Heli w opałach" i "Barwach szczęścia", pojawiała się także epizodycznie w innych produkcjach np. "Lekarze" czy "Ojciec Mateusz".

Życie prywatne Emilii Krakowskiej było pełne wzburzeń i zakrętów. Była ona w trzech związkach małżeńskich z których ma dwie córki - pierwszą z drugiego małżeństwa, trzecią - z trzeciego. Jednak aktorka nie wypowiada się raczej o swoich partnerach - nie jest to dla niej wystarczająco ciekawy temat. Nie musi to wcale dziwić - jest przecież tak utytułowaną gwiazdą, że nie każdy temat musi jej odpowiadać. Została włączona do Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, gdzie możemy zobaczyć odcisk jej dłoni wraz z jej podpisem.

Wiele także mówiło się o wybuchowości aktorki, która nie daje sobie w kaszę dmuchać i często wdaje się w różnego rodzaju sprzeczki z producentami filmów, w których występuje. Niedawno ukazała się jej biografia, w której wspomina o kilku takich sytuacjach.

- „Emilko, nie denerwuj się, tutaj stoi wazon z kwiatkiem, to ja cię będę kręcił przez wazon”. A ja na to: „Ale dlaczego? Ja chcę w tej scenie grać, chcę się ruszyć, stanąć”. Rozumiesz? Chciałam popisywać się swoją rewolucyjnością w zakresie nowoczesnego seksu. Wiadomo, że to jest wiejska dziewczyna, która się zmieniła, która właśnie dlatego proponuje coś innego, miastowego, światowego. Chciałam wygrać kontrast obrazu. Ona mówiłaby o parobczakach, gadałaby bzdury świadczące o „nowoczesności” nieprzystającej do miejsca, w którym tkwi. Chciałam pokazać pretensjonalność w przyjmowaniu nowinek obyczajowych nieprzylegających do stanu faktycznego. Więc pytam: „Dlaczego mam leżeć goła i coś tam bełkotać?”. A kiedy jeszcze usłyszałam, że łono będzie przykryte kwiatkiem z wazonu. No to moje poczucie estetyki, prawdy i tak dalej [...] Ja las rozwaliłam konkretnością swojego ciała, a tu izba taka mała. Tak mnie to zdenerwowało potwornie, że wypaliłam: „Przepraszam bardzo, zdecydujcie się, z kim wy na planie współżyjecie, a jeżeli potrzebujecie jakiegoś wykształcenia w tej dziedzinie, to ja wam mogę zapłacić za panienki, żebyście się otrząsnęli z kłamstwa”. Wiesz, kiedy już wychodzę z siebie, to mam bielmo na oczach. No i zeszłam z planu - mówiła o jednym z takich incydentów.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Lech Wałęsa - dzieci: ile ich ma, czy są adoptowane?
  2. Magdalena Cielecka - były partner Dawid Wajntraub
  3. Mateusz Banasiuk - wiek, dziewczyna, Magdalena Boczarska
  4. Klaudia Kulawik - Mam Talent, dorosła. Jak wygląda dziś?
  5. Top 10 najciekawszych AMA na wykop.pl w 2018 roku

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News