Edward Żentara zdjęcie
youtube.com/Barczak128
Wiadomości Pikio - 28 Czerwca 2019

Edward Żentara: list, partnerka, romans, żona, śmierć, aktor

Edward Żentara, co skłoniło do samobójstwa? Do tej pory jego śmierć budzi wiele kontrowersji. Czy tajemnice wyjdą kiedyś na światło dzienne? Aktor zostawił po sobie dorobek artystyczny, ale również kochającą rodzinę, która wciąż opłakuje wielką stratę.

Edward Żentara urodził się 18 marca 1956 roku w Sianowie, jedną z jego niezapomnianych ról jest ta w produkcji Wojciecha Wójcika "Karate po polsku", gdzie mężczyzna wcielał się w plastyka-karatekę.

Jego nagła śmierć odbiła się szerokim echem w polskich mediach, nikt nie wiedział, jak doszło do tragedii. Zacznijmy jednak od początku i prześledźmy jego życie oraz karierę aktorską.

Edward Żentara aktor

Żentara studiował na wydział aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, dyplom jej ukończenia otrzymał w 1980 roku. Jednak już dużo wcześniej zadebiutował na deskach Teatru Propozycji "Dialog" w przedstawieniu "Aktor". Nie wiązał się z żadnych teatrem na stale, wolał mieć pewną dowolność w wyborze. Praktycznie od początku swojej kariery otrzymywał wiele pochwał oraz nagród, między innymi odebrał nagrodę prezydenta Krakowa za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości filmowej i teatralnej.

Na szklanym ekranie pojawił się jeszcze w czasie studiów w serialu "Rodzina Połanieckich", tam wystąpił jako służący w Krzemieniu, nie była to olbrzymia rola, jednak skutecznie otworzyła mu drzwi do kariery. Rolą w produkcji "Karate po polsku" zaskarbił sobie sympatię wielu zapalonych widzów, który rozpoznali go również jako główną postać w filmie "Życie za życie. Maksymilian Kolbe".

Aktor brał również udział w produkcjach telewizyjnych, na przykład w telenoweli Polsatu "Pierwsza miłość" grał męża Marioli, Wiktora Nachorowskiego, a w "Warto kochać" - dekoratora Krzysztofa.

Edward Żentara - żona, romans i partnerka

Jego żoną była Magdalena Żentara, która zagrała postać Gałązki Jabłoni w "Siekierezadzie". Para poznała się w lubelskim teatrze, Żentara tam pracował, a jego przyszła żona dopiero studiowała. Szybko się pobrali i postanowili spędzić razem resztę życia, dla rodziny artysta zrezygnował na jakiś czas z własnych aspiracji zawodowych.

- Na etacie w teatrze trzeba być nieustannie do dyspozycji. Rano kilkugodzinna próba, wieczorem spektakl. Brakuje czasu dla rodziny, przyjaciół, na normalne życie. Dlatego w pewnym momencie musiałem podjąć decyzję, co dalej. Wybrałem rodzinę i przyjaciół - wyznawał

Owocem miłości małżonków był syn Mikołaj, który współtworzy grupy muzyczne zajmujące się graniem black metalu - Mgła i Kriegsmaschine.

Spokojne życie na pozór przeciętnej rodziny zburzył burzliwy romans, w który wdał się aktor. Kiedy kierował teatrem w Tarnowie, poznał dużo od siebie młodszą aktorkę, w której szaleńczo się zakochał. Patrycja S., choć źródła przedstawiają kobietę jako Ewelina, była przez niego faworyzowana, co z czasem doprowadziło do konfliktu wewnątrz teatru.

Niestety miłość kochanków nie była prosta, nawet pomijając fakt, że aktor wciąż miał żonę. Para rozchodziła się i schodziła, co mocno odbiło się na zdrowiu psychicznym Żentara, który w krytycznym momencie przyjmował leki antydepresyjne, które łączył z alkoholem.

- Jestem świadomy swojej niedoskonałości. Fizycznie jestem silny, a psychicznie niestety, bardzo słaby - mówił.

Edward Żentara śmierć

25 maja 2011 roku aktor został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Widok, jaki zastały osoby, które go znalazły, musiał być przerażający. Edward Żentara leżał w wannie z podciętymi żyłami na nodze. Taki sposób popełnienia samobójstwa uchodzi za jeden z bardziej bolesnych, ponieważ człowiek umiera powoli, czując, jak upływa z niego krew.

- To dziwny sposób popełniania samobójstwa. W mojej karierze nie spotkałam się z takim przypadkiem. Z reguły ludzie przecinają sobie żyły w nadgarstkach albo na szyi. Przecięcie żył odpiszczelowych jest niezwykle bolesne, bo równocześnie dochodzi do uszkodzenia ścięgien - mówiła Elżbieta Potoczek-Bara z tarnowskiej prokuratury w oświadczeniu dla prasy.

Śmierć mężczyzny była zaplanowana, do wanny napuścił ciepłą wodę, by jego rany nie mogły się zamknąć, wykrwawiał się we własnym mieszkaniu przez trzy dni.

Edward Żentara list

Kiedy wiadomość o samobójstwie aktora doszła do mediów, wywołała olbrzymie poruszenie, nikt nie mógł uwierzyć, że co się stało. Spekulowano nawet, czy nie przyczyniły się do tego osoby trzecie, jednak te przypuszczenia zostały obalone przez organy ścigania, które w mieszkaniu znalazły list pożegnalny.

Według nieoficjalnych źródeł przyczynami targnięcia się na życie były nieporozumienia w teatrze oraz rozterki miłosne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak wygląda związek Pawła i Julki z M jak miłość? To burzliwa relacja
  2. Artur z M jak miłość. Kim jest i co łączy go z Marysią?
  3. Ula z M jak Miłość. Jak się nazywa aktorka? Co ją czeka w kolejnych odcinkach?
  4. Agnieszka Kawiorska: Instagram, mąż, wzrost, zdjęcia
  5. Kiedy urodzili się Bracia Mroczek? Słynni bliźniacy polskiego show-biznesu będą mieli niebawem urodziny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News