Bracia Mroczek. Urodziny
facebook.com/pg/Marcin-Mroczek
Wiadomości Pikio - 7 Czerwca 2019

Kiedy urodzili się Bracia Mroczek? Słynni bliźniacy polskiego show-biznesu będą mieli niebawem urodziny

Bracia Mroczek - gwiazdy serialu "M jak Miłość" - już niedługo będą obchodzić swoje urodziny. Aktorzy znani z ról Pawła i Piotrka Zduńskich, prywatnie żyją w szczęśliwych związkach i cieszą się ojcostwem. Ile lat skończą?

Bracia Mroczek to bez wątpienia najpopularniejsi bliźniacy w polskim show-biznesie. Chociaż "M jak Miłość" nie jest jedyną produkcją w ich aktorskim dorobku, to właśnie serial telewizyjnej "Dwójki" przyniósł im wielką sławę i sporą liczbę fanów. Aktorzy cieszą się dobrą opinią ze względu na kulturę osobistą, brak kontrowersyjnych wypowiedzi i przyjazne nastawianie do życia. Tacy byli od dzieciństwa. Niebawem obchodzić będą urodziny.

Bracia Mroczek prywatnie. Wiek i wzrost popularnych bliźniaków

- Rodzice mnie zmuszali do nauki, a ja nie mogłem się doczekać, żeby rzucić plecak w kąt i wyjść przed blok. Pobiegać za piłką, spotkać z przyjaciółmi… I później usłyszeć moją mamę krzyczącą z balkonu „Rafał, Marcin na obiad!”. Na co odpowiadaliśmy „Mamo, jeszcze chwilę, bo gramy do 10, a jest 9–8”. A teraz, niestety, się trochę pozmieniało. Rodzicom jest chyba wygodniej włączyć dziecku telewizor, czy komputer i mieć go z głowy - tak dzieciństwo wspomina starszy z braci, Marcin.

Beztroskie życie, w którym było miejsce zarówno na sport i dziewczyny, jak i naukę zmieniło się na zawsze w 2000 roku, kiedy to podczas wakacji nad Bugiem, mama chłopców wysłała zgłoszenie na casting do "M jak Miłość". Chociaż ani Rafał, ani Marcin nie marzyli o zostaniu aktorami, pojechali do Warszawy na próbne zdjęcia. Co było dalej - wszyscy wiedzą. Minęło 19 lat, a serialowi Zduńscy nadal są ulubieńcami widzów, a ich miłosne i zawodowe perypetie niezmiennie śledzą miliony widzów.

Bliźniakom niekwestionowaną sławę przyniósł serial, który od dziewiętnastu lat nieprzerwanie emitowany jest na kanale telewizyjnej dwójki. Role braci Pawła i Piotrka nie są jednak jedynymi w karierze Mroczków. Poniżej przedstawiamy pełną filmografię Rafała i Marcina:

Rafał Mroczek

 • od 2000: M jak miłość jako Paweł Zduński, syn Marii
 • 2009–2010: Pierwsza miłość jako aspirant Olaf Wieczorek
 • 2009: Tancerze (odc. 7)
 • 2010: Nowa jako makler Krzysztof Kapusta (odc. 11)
 • 2010: Dancing for you jako ochroniarz
 • 2011: Los numeros jako Julian, kolega Sylwii
 • 2019: Raz, jeszcze raz

Marcin Mroczek

 • od 2000: M jak miłość jako Piotr Zduński, syn Marii
 • 2003: Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem jako Zdobek
 • 2004: Stara baśń jako Zdobek
 • 2010: Dancing for you jako ochroniarz
 • 2019: Raz, jeszcze raz

Urodzeni w Siedlcach bracia Mroczek od zawsze byli pilnymi uczniami. Świadectwo z czerwonym paskiem przyniesione po zakończeniu roku szkolnego do domu było jedynie dopełnieniem formalności przed rozpoczęciem upragnionych wakacji. Efektem ich skrupulatnej nauki było ukończenie Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej.

Sympatyczni panowie oprócz aktorstwa, świetnie również sprawdzają się w tańcu. Rafał wziął udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego "Taniec z gwiazdami" w telewizji TVN, gdzie wspólnie z tancerką Anetą Piotrowską zajęli pierwsze miejsce. Był także uczestnikiem show "Gwiazdy tańczą na lodzie" emitowanym przez TVP 2. Jego starszy brat - Marcin, również może pochwalić się tanecznymi sukcesami. Zwyciężył w pierwszej edycji programu Show!Time jednak nie to było jego największym dokonaniem. 6 września 2008 w parze z Edytą Herbuś reprezentował Polskę w 2. Konkursie Tańca Eurowizji w Glasgow. Za prezentację choreografii do piosenek Michaela Jacksona zdobyli największą liczbę punktów - 154 (trafiając do pierwszej trójki głosowania we wszystkich krajach), dzięki czemu wygrali w finale konkursu.

Bliźniacy 18 lipca 2019 roku kończą 37 lat. Marcin jest starszy o 5 minut od swojego brata Rafała. Jest także wyższy, mierzy 178 centymetrów, podczas gdy jego brat 176. W dzieciństwie wszystkie urodziny spędzali razem, po raz pierwszy w jednym miejscu nie świętowali w 2009 roku. Obaj prowadzą już dorosłe i stateczne życie, w związku z czym coraz częściej organizować jest im wspólne imprezy urodzinowe. Bracia Mroczek są jednak wyjątkowo rodzinni i kultywując tradycje, starają spotykać się jak najczęściej obchodząc wspólnie ze swoimi rodzinami wszystkie ważne święta i wydarzenia.

Rafał i Marcin Mroczek z żoną

Serialowi Zduńscy prywatnie są szczęśliwymi ojcami. Rafał od kilku lat jest zaręczony z Joanną Skrzyszewską, z którą od 2016 roku wychowują córeczkę Zosię. Marcin może pochwalić się dwoma pociechami - Ignacy i Kacper urodzili się kolejno w 2016 i 2017 roku. Starszy z braci jest żonaty z modelką Marleną Muranowicz, z którą wziął ślub w 2013 roku w podwarszawskim Tarczynie. Kilka lat wcześniej związany był z prezenterką telewizyjną Agnieszką Popielewicz. Dziennikarka obecnie jest żoną popularnego piosenkarza, Grzegorza Hyżego.

Bracia Mroczek mają starszą siostrę Agatę.

Z okazji urodzin życzymy im wszystkiego najlepszego, spełniania się w obowiązkach głowy rodziny oraz rozwoju kariery zawodowej.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

 1. Jak wygląda związek Pawła i Julki z M jak miłość? To burzliwa relacja
 2. Artur z M jak miłość. Kim jest i co łączy go z Marysią?
 3. Ula z M jak Miłość. Jak się nazywa aktorka? Co ją czeka w kolejnych odcinkach?
 4. Wykop.pl - kto jest właścicielem jednego z największych portali społecznościowych w Polsce?
 5. Wykop.pl to największy polski portal społecznościowy. Ile ma użytkowników?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News