Dzień Dziecka - życzenia i wierszyki
youtube/Przedszkole Leśne
Wiadomości Pikio - 13 Maja 2019

Życzenia na Dzień Dziecka. Czego życzyć najmłodszym w tym dniu?

Dzień Dziecka - życzenia. Zbliża się ulubiony dzień wszystkich najmłodszych. 1 czerwca to data, o której żaden rodzic nie może zapomnieć. Oprócz prezentów i słodyczy warto uraczyć nasze pociechy dobrym słowem. Czego życzyć dzieciom w dniu ich święta?

Dzień Dziecka - życzenia to coś, co oprócz zabawki, słodyczy i innych upominków chce dostać każdy młodzieniec. Czasem to właśnie dobre słowo jest dla najmłodszych bardziej istotne niż materialny prezent, a miłość i opiekuńczość od strony rodzica - bezcenne.

Dzień Dziecka - życzenia na 1 czerwca. Śmieszne wierszyki, życzenia dla małych i dużych

1 czerwca to data, na którą dzieci czekają cały rok. To właśnie tego dnia obchodzą swoje ulubione święto, w którym prawie wszystko im wolno, rodzice zgadzają się na każdą prośbę, a oni sami objadają się przez cały dzień ulubionymi przekąskami. Rodzice kilka tygodni wcześniej planują już harmonogram dnia, który sprawi, że ich pociechy na długo zatrzymają w pamięci wrażenia z nim związane. Zwykle zapewniają najmłodszym masę atrakcji. Zanim jednak dzieci pójdą na basen, do zoo, na pizzę i do kina, czeka ich masa przyjemności w szkołach. To tam tego dnia wezmą udział w przeróżnych konkursach, zabawach i turniejach, otrzymają prezenty i na pewno nie dostaną minusa za nieprzygotowanie do lekcji.

Oprócz prezentów znajdujących się na liście życzeń każdego dziecka, bardzo ważne jest to, aby nie zapomnieć uraczyć ich dobrym słowem w dniu ich święta. Dzieci, chociaż uwielbiają dostawać zabawki, słodycze czy gry komputerowe, często najbardziej czekają, aż przytuli ich mama, tata czy starsza siostra, mówiąc kilka ciepłych słów.

Dzieciom najczęściej życzymy, aby zawsze były uśmiechnięte i szczęśliwe, przydadzą się też dobre stopnie w szkole oraz całkiem ciężka świnka-skarbonka. Ogromną popularnością z okazji Dnia Dziecka cieszą się śmieszne wierszyki, łańcuszki, rymowanki i SMS-y. Oto niektóre z nich:

Lubię Twoją słodką buzię
mój kochany Ty łobuzie.
I serduszko Twe gorące.
Dlatego chcę Ci dać całe całusów tysiące

Miej słodkie sny i marzenia,
niech one ci się spełniają,
a Twoje najskrytsze dążenia niech realnymi się stają!

Niech Ci się spełnią pragnienia,
niech słonko zawsze Ci świeci,
przyjmij te skromne życzenia,
od kochających Cię rodziców

W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzę ci serduszkiem całym,
dużo szczęścia, stu lat życia,
milion euro do zdobycia.

Życzenia na Dzień Dziecka dla córki i syna

Chociaż w większości przypadków rodzice starają się składać życzenia uniwersalne, są sytuacje, w których córkom życzy się czego innego niż synom. Kiedy syn gra w piłkę lub w koszykówkę, czeka go ważny mecz, a on sam marzy o wielkiej karierze, życzenia skierowane do niego z pewnością będą miały tematykę sportową. To samo dotyczyć będzie się córki, która marzy o zostaniu piosenkarką lub aktorką. Poniżej prezentujemy przykłady życzeń dla chłopca i dziewczynki:

„Obyś nigdy nie zboczył z drogi do celu, który sobie wybrałeś. Obyś umiał z podniesioną głową stawiać czoła przeciwnościom losu. Obyś był zawsze dobry, serdeczny, silny, wytrwały i odważny. Obyś nigdy nie zwątpił w siebie, swoich przyjaciół ani nas, Twoich kochających rodziców”.

Córeczko kochana,
czas tak szybko płynie,
przyniosłaś wiele radości rodzinie.
Kochamy Cię bardzo,
cieszymy się Tobą,
jesteś naszym szczęściem, radością, ozdobą.

1 czerwca to dzień, w którym najmłodsi świętują całymi swoimi siłami. Nie oznacza to jednak, że dorośli nie mogą celebrować go razem z nimi. Wszyscy byliśmy kiedyś mali, a nadal jesteśmy dziećmi. Chociaż z wiekiem święto to ma już dla większości z nas symboliczny wymiar, każdy chętnie przyjmie do siebie życzenia i ucieszą go dobre słowa. Oto jedne z nich:

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ja z radością.
Czerp energię ze słońca,
kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły,
entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej jak umiesz

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim najmłodszym oraz ich rodzicom pogody ducha, aby szczęście i zdrowie nigdy ich nie opuszczało, samych radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, a także spełnienia najskrytszych marzeń.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Dzień Matki 2019? Tej daty nikt nie zapomina
  2. 5 sposobów na Dzień Matki - jak go obchodzić?
  3. Wiersze i cytaty na Dzień Matki. Wywołaj uśmiech na jej twarzy
  4. Dzień Matki w przedszkolu i w szkole. Scenariusze i pomysły
  5. Dzień Matki w Polsce, Anglii i USA - jak się obchodzi na świecie?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News