Dominika Figurska Instagram
youtube.com/ Net Media TV
Wiadomości Pikio - 24 Czerwca 2019

Dominika Figurska - aktorka, mąż, wiek, z dziećmi, w ciąży

Dominika Figurska - o gwieździe takich seriali jak Pierwsza Miłość czy M jak Miłość było głośno kilka lat temu, wszystko za sprawą skomplikowanych historii z życia prywatnego. Ostatnio natomiast aktorka pojawiała się na bilbordach w zupełnie innej roli, startowała bowiem do Parlamentu Europejskiego z ramienia partii PiS. Jak jej poszło i jakie mroczne tajemnice skrywa ta postać?

Dominika Figurska nie dostała się do Europarlamentu, jednak sama jej kandydatura wzbudziła spore zainteresowanie ludzi. Internauci skupiali się na jej przeszłości i trudnych czasach, a ich uwagę przede wszystkim skradł spot aktorki i hasła, które w nim wygłaszała.

- Pragnę rozwijać i chronić prawa rodziny oraz by podkreślać rolę i godność współczesnej kobiety, która ma prawo realizować się zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym - brzmiało hasło wyborcze Dominiki Figurskiej.

To światłe poglądy, które powinny przyświecać politykom, jednak z ust aktorki brzmiały groteskowo - internauci zarzucali jej hipokryzję.

Dominika Figurska wiek

Dominika Figurska urodziła się 28 grudnia 1978, więc pod koniec roku będzie świętowała 41 urodziny. W jej życiu nie zawsze było kolorowo, na jednym ze spotkań rekolekcyjnych, w których uczestniczyła, wyznała, że gdyby nie wiara jej rodziców mogłoby jej nie być na tym świecie. Zaraz po narodzinach spędziła kilka tygodni w inkubatorze ze względu na jej ciężki stan. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie i choć w dzieciństwie musiała borykać się z różnymi problemami zdrowotnymi, aktualnie wszystko się unormowało.

- Urodziłam się jako wcześniak, tu w Elblągu, i lekarze nie dawali mi większych szans na przeżycie. Do mojej mamy lekarz powiedział: jest pani młoda, będzie pani miała jeszcze dzieci... I moja mama w tym szpitalu padła na kolana i zaczęła prosić Matkę Bożą o ocalenie mojego życia - wyznała na spotkaniu z młodzieżą.

Dominika Figurska aktorka

Karierę aktorską rozpoczęła w 1999 roku, kiedy zagrała w filmie u boku Jana Frycza, Rafała Mohra i Janusza Gajosa - Egzekutor, dopiero dwa lata później ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

- Bo ja naprawdę kochałam aktorstwo, marzyłam o tym, żeby zostać aktorką. To była moja pasja, ja temu podporządkowałam dużą część mojego życia. Dużo z siebie dałam, żeby to marzenie zrealizować. Jerzy Stuhr był moim opiekunem, dyplom robiłam z Andrzejem Wajdą, spotkałem wybitnych, wspaniałych pedagogów. Rodzice dzwonili, pytali się: jaka jest pogoda w Krakowie. A ja odpowiadałam, że nie wiem, bo o 7 rano zaczynały się studia i w nocy wracałam - wspominała czasy młodości w Dzienniku Elbląskim.

Po studiach zaczęła współpracować z Teatrem Polskim we Wrocławiu, na deskach którego pojawia się do dzisiaj. Na swoim koncie ma również występy w wielu polskich produkcjach telewizyjnych, między innymi: Na dobre i na złe, Zostać miss, M jak miłość, Pierwsza miłość, Na Wspólnej, Barwy szczęścia, Dwie korony i wiele, wiele innych.

Od 2016 roku Figurska wciela się również w prezenterkę telewizyjną, w Telewizji Republika wraz z Mateuszem Maranowskim prowadzi Polska na dzień dobry. Weekend. Natomiast na antenie TVP tworzy program Moda na rodzinę, W tyle wizji oraz W tyle wizji extra.

Dominika Figurska mąż

Figurska jest żoną Michała Chorosińskiego, aktora znanego z takich produkcji jak Klan, Czas honoru, Ojciec Mateusz, Pierwsza miłość i M jak Miłość. Małżeństwo pary jeszcze kilka lat temu przeżywało poważny kryzys. Jego przyczyną była zdrada aktorki, media spekulowały, że jej kochankiem był muzyk i reżyser Tomasz Hynek.

Owocem tej relacji jest najstarszy syn aktorki Józef, który urodził się w 2007 roku. Kiedy aktorka zdecydowała się wrócić do męża, a ten przyjął ją pod swój dach, zdecydował się również uznać dziecko za swoje i wychowywać je w wierze i miłości.

Dominika Figurska w ciąży

Dominika Figurska w ciąży była aż pięć razy, jej najstarsze dziecko Nastazja urodziła się 15 lipca 2003 roku, następna była Matylda - 2005 rok, Józef - 28 czerwca 2007 r., Piotr - 2012 i Jan Paweł - 29 kwietnia 2014 roku.

- Nigdy nie umawialiśmy się na to, ile będziemy mieli dzieci. Kiedy urodziła się pierwsza córka, to próbowaliśmy całemu światu udowodnić, że nic się nie zmieniło. Później pojawiła się druga córka. Już nie mogliśmy prowadzić takiego życia egoistów. Okazało się, że te dzieci są największym skarbem na świecie, jaki nam jest dany. Musimy skupić się na nich, nawet nie musimy, ale chcemy. Tak nagle do tego wniosku nie doszliśmy, tylko po latach. W pewnym momencie musiałam podjąć decyzję, nie mogę tak grać, tu-tam jeździć, skoro zdecydowaliśmy się na dzieci, rodzinę. Podjęłam decyzję, najważniejszą rolą w moim życiu jest rola matki, ale nie rezygnując ze swojego drugiego marzenia, pasji - bycia aktorką - wyznała w wywiadzie dla Dziennika Elbląskiego.

Dominika Figurska z dziećmi w M jak Miłość?

Wraz z najstarszą córką Nastką i mężem, Michałem Chorosińskim, Dominika Figurska zagrała w jednym z najpopularniejszych polskich seriali - M jak Miłość. Ich przygoda z produkcją telewizyjną trwała od 2002 do 2008 roku, kiedy cała trójka wcielała się w szczęśliwą rodzinę. Chorosiński grał Leszka Skalskiego, córka - Aleksandrę Skalską, a aktorka wcielała się tak w postać Ewy Nowickiej-Skalskiej, jej losy serialowe nieco odzwierciedlały zawirowania jej życia prywatnego.

Ich historia dobrze się skończyła, bohaterka wróciła do ukochanego i razem z córką wyjechali do Anglii, by tam odnaleźć szczęście i spokój.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Magdalena Górska: Aktorka Pierwszej Miłości skrywa wiele tajemnic
  2. Kim jest Katarzyna Zielińska? Najciekawsze fakty z życia aktorki
  3. Grażyna Wolszczak: Mąż aktorki zmarł nagle lata temu, syn to jego odbicie
  4. Agnieszka Włodarczyk: Wiek aktorki zdumiewa, wygląda o wiele młodziej
  5. Emilia Krakowska: Wiek aktorki zaskakuje, nie wygląda na swoje lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News