Grażyna Wolszczak
instagram.com/@grazyna.wolszczak_official
Adrian Sobolewski - 10 Czerwca 2019

Grażyna Wolszczak: Mąż aktorki zmarł nagle lata temu, syn to jego odbicie

Grażyna Wolszczak - historia miłosna tej aktorki jest naprawdę tragiczna. Nic nie wskazywało na to, że jej szczęśliwy związek z ukochanym, potrwa tak krótko. Teraz jej syn jest zabójczo podobny do swojego dawno zmarłego ojca.

Grażyna Wolszczak to bardzo znana i utytułowana aktorka, którą możemy oglądać w ogromnej liczbie produkcji, zarówno kinowych, jak i telewizyjnych. Jak rozpoczęła się jej kariera i z kim związana była aktorka? Jej dorosły już syn do złudzenia przypomina swojego ojca.

Grażyna Wolszczak - historia

Dla wielu osób znających twórczość Grażyny Wolszczak fakt, że nie od zawsze chciała zostać aktorką, może być naprawdę zaskakujący. Przecież gwiazda jest odpowiedzialna za wykreowanie jednych z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej telewizji. Okazuje się, że pierwszym wyborem celebrytki była psychologia. Niestety, nie dostała się ona na te studia, gdy aplikowała na nie w 1977 roku. Jedna z koleżanek namówiła ją, aby spróbowała swoich sił w studium aktorskim Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Tam obudziła się w niej miłość do aktorstwa, którą następnie rozwijała na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. 9 czerwca 1983 roku została dyplomowaną aktorką i rzuciła się w wir pracy.

Aktorka występowała na wielu scenach w całej Polsce, a z wieloma teatrami podróżowała także po świecie, występowała w sztukach wystawianych m.in. w Anglii i Szkocji. Grała w Teatrze Polskim, Teatrze Studio, Północnym Centrum Sztuki, Teatrze Rozmaitości i Teatrze Dramatycznym.

Grażyna Wolszczak nie jest jedynie aktorką teatralną. Mogliśmy zobaczyć ją w wielu produkcjach na szklanym ekranie. Jedną z pierwszych był występ w polskiej adaptacji serii książek Andrzeja Sapkowskeigo o Wiedźminie, gdzie wcieliła się w postać Yennefer. Od 2003 roku występuje w sztandarowej operze mydlanej stacji TVN - Na Wspólnej, a od 2008 roku możemy ją zobaczyć także jako Grażynę Weksler w Pierwszej Miłości.

Aktorka jest także znana ze swoich ról filmowych. Po raz pierwszy w filmie wystąpiła już w 1986 roku, gdzie wcieliła się w aspirującą aktorkę Julką w produkcji Maskarada. Jej najbardziej znaną rolą jest bez wątpienia kreacja Judyty Kozłowskiej w filmie z 2006 roku pod tytułem Ja wam pokażę! Poza tym występowała w wielu filmach w drugoplanowych rolach, które często zapadały widzom w pomięć o wiele mocniej niż aktorzy wcielający się w role główne. Można tu wspomnieć o produkcjach takich jak Zamiana czy Galeria.

Grażyna Wolszczak - mąż, syn

Gwiazda, poza swoją bujną filmografią, zajmuje się także w wolnym czasie pisaniem książek i występami w popularnych show różnych stacji. Pod koniec 2007 roku nakładem wydawnictwa bliskie ukazała się książka po tytułem Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą. Została ona napisana we współpracy z Iwoną Konieczną. W telewizji mogliśmy ją też zobaczyć w Tańcu z gwiazdami z 2009 roku, w 2005 roku została także nominowana do tytułu Najpiękniejszej Polki.

Prywatnie, Grażyna Wolszczak żyje aktualnie w nieformalnym związku z Cezarym Harasimowiczem, którego poznała jeszcze czasie studiów, są jednak ze sobą dopiero od 2002 roku. Wcześniej, 29 marca 1986 roku, aktorka wyszła za mąż za Marka Sikorę, aktora i reżysera. Mają oni razem syna Filipa, urodzonego w 1989 roku. Niestety, los nie pozwolił im na długie cieszenie się swoja obecnością. Marek Sikora, mimo cieszenia się bardzo dobrym zdrowiem, zmarł nagle w 1996 roku, w wieku 37 lat. Okazała się, że powodem śmierci był niespodziewany udar mózgu, któremu nie sposób było zaradzić. jakiś czas temu Grażyna Wolszczak zaczęła częściej pokazywać się w mediach społecznościowych i na różnego rodzaju eventach ze swoim synem, Filipem. Wielu obserwujących zauważa, że jest on niesamowicie przystojny i bardzo przypomina swojego ojca. Mama musi być bardzo dumna ze swojego dorosłego już synka.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
  2. Mateusz Banasiuk - wiek, dziewczyna, Magdalena Boczarska
  3. Frida Kahlo - biografia, prywatnie. Rocznica urodzin
  4. Dalajlama XIV - cytaty przywódcy Tybetańczyków
  5. Filip Bobek - żona? Aktor nie chwali się partnerką
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News