Dzieci z serialu „Czterdziestolatek” zniknęły z show-biznesu
Screen z serialu „Czterdziestolatek” prod. Telewizja Polska
Irmina Jach - 11 Lutego 2021

„Czterdziestolatka” oglądały miliony Polaków. Wiemy jak dzisiaj wyglądają dzieci Karwowskich

„Czterdziestolatek” to jeden z najbardziej kultowych polskich seriali. Przez lata pokolenia Polaków zasiadały przed telewizorami, by śledzić perypetie inżyniera Stefana Karwowskiego i jego rodziny. Wiemy, co robią obecnie serialowe dzieci bohaterów. Żadne z nich nie zdecydowało się na karierę aktorską.

„Czterdziestolatek” wypromował gwiazdy takie jak: Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk, Anna Dymna, Irena Kwiatkowska, Roman Kłosowski i Leonard Pietraszak. Produkcja do dziś cieszy się ogromną popularnością, a stacje telewizyjne regularnie emitują powtórki. Co dzieje się z dziećmi państwa Karwowskich?

Dzieci z serialu „Czterdziestolatek” zniknęły z show-biznesu

Piotr Kąkolewski, który wcielał się w rolę syna Stefana Karwowskiego, Marka, był niezwykle popularnym aktorem dziecięcym. Zagrał w produkcjach takich jak: „Przygody psa Cywila”, „Tajemnica wielkiego Krzysztofa”, „Zazdrość i medycyna”, „Żółw” i „Z biegiem lat, z biegiem dni...”.

Gwiazdor urodził się 1 lutego 1962 roku w Warszawie. Niedawno świętował 59. urodziny. W 1980 roku niespodziewanie wycofał się ze świata show-biznesu. W tym czasie skupiał się przede wszystkim na odebraniu gruntownego wykształcenia.

Piotr Kąkolewski ukończył studia i od 1989 roku pracuje w zawodzie architekta. Jest współzałożycielem warszawskiej Pracowni Architektonicznej ADD. Firma od wielu lat z sukcesami działa na warszawskim rynku. Fani „Czterdziestolatka” mogą skorzystać z pomocy byłego aktora przy urządzaniu wymarzonego wnętrza.

Z ostatniej chwili: nie żyje Antoni Kopff. Jego utwory śpiewali wszyscy PolacyZ ostatniej chwili: nie żyje Antoni Kopff. Jego utwory śpiewali wszyscy PolacyCzytaj dalej

Grażyna Woźniak, która zagrała Jagodę, również nie miała w planach kariery artystycznej. Przed dekadami wyjechała do Francji, gdzie pracowała jako tłumaczka i negocjatorka. Po 10 latach emigracji wróciła do Polski i założyła rodzinę. Żyje poza zasięgiem fleszy fotoreporterów.

Po trzynastu odcinkach serialu miejsce Grażyny Woźniak zajęła Mirella Kurkowska. Aktorka prywatnie jest żoną i matką trójki dzieci. Po studiach zaczęła pracę w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zatrudniona jest do dziś.

- Jestem historykiem, a że nie próbowałam zostać aktorką, to jedna z moich lepszych decyzji, ale film jest dla mnie przedmiotem badań naukowych - zajmuję się bowiem dziejami kultury popularnej i masowej w XIX i XX wieku - mówiła Mirella Kurkowska w rozmowie z PAP.

Była aktorka uzyskała tytuł doktora. Przedmiotem jej badań jest problematyka kultury masowej i europejskiej kinematografii, a także dydaktyką historii. W 2019 roku brała udział w wyborach do Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, co pozwoliło jej na pracę w roli senatora uczelni.

Byliście fanami kultowego serialu „Czterdziestolatek”? Jesteście zaskoczeni faktem, że dziecięce gwiazdy postanowiły nie kontynuować swojej przygody ze światem show-biznesu i oddały się zajęciom związanym z pozyskanym wykształceniem?

Piotr Kąkolewski

Grażyna Woźniak

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Telemagazyn/Uniwersytet Warszawski

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News