Bohdan Łazuka przeżywa trudne chwile
AGENCJA SE/East News
Monika Majko - 3 Lutego 2021

Ciężka sytuacja Bohdana Łazuki. Kończą mu się oszczędności

Bohdan Łazuka w zeszłym roku skończył 82 lata, jednak pomimo swojego wieku artysta wciąż był aktywny zawodowo i nie myślał o emeryturze. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa stał się bezrobotny, a jego oszczędności są na wykończeniu.

Bohdan Łazuka nie ukrywa, że obecny stan jego konta jest dramatyczny. Gwiazdor, tak jak wielu jego kolegów z branży, cierpi ostatnio na brak pracy, a co za tym idzie, brak zarobków. Dodatkowo, ze swojej skromnej emerytury aktor wspomaga finansowo również córkę.

Bohdan Łazuka nie ma pieniędzy. Aktor wyznał, że jego oszczędności się kończą

Prawdę o sytuacji, w jakiej znalazł się Bohdan Łazuka, ujawniła redakcja „Super Expresu”. W rozmowie z dziennikarzami 82-letni aktor wyznał, że z powodu pandemii stał się niemal z dnia na dzień bezrobotny. Gwiazdor podkreślił, że to nie tylko jego problem, a z przymusowym bezrobociem zmaga się obecnie wielu artystów w kraju.

Aktor przyznał, że choć czekały na niego bardzo ciekawe propozycje zawodowe, ich realizacja została zawieszona z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Bohdan Łazuka nie tylko stracił okazję na wspaniałe występy, ale przede wszystkim na zarobek.

– Jak na te czasy miałem bardzo fajne propozycje, ale się nie odbyły. Miałem mieć fajną trasę na Wybrzeżu i w trzy dni pięć występów, co na te czasy jest dużo. Z moim Czesiem Majewskim już żeśmy się cieszyli, ręce żeśmy zacierali, ale sytuacja jest, jaka jest. Ekonomicznie jest marnie – mówił gwiazdor w rozmowie z „Super Expressem”.

Rząd szykuje ogromne zmiany dla zatrudnionych. Chodzi o zwolnienia lekarskieRząd szykuje ogromne zmiany dla zatrudnionych. Chodzi o zwolnienia lekarskieCzytaj dalej

– Ja to tylko z resztek zasobów egzystuję – dodał aktor.

Emerytura Bohdana Łazuki wynosi około 2 tys. złotych. Do tego gwiazdor otrzymuje drobne wpłaty z tantiem. W ostatnich miesiącach gwiazdor wspomagał się oszczędnościami, jednak zaczyna mu brakować pieniędzy. To trudna sytuacja, ponieważ aktor wspomaga finansowo również swoją córkę, która z powodu pandemii koronawirusa musiała zamknąć swój biznes w USA.

– Olga zostawiła mnie pięć lat temu i wyjechała z wnukiem na Florydę. Razem z koleżanką prowadzą tam fitness club, ale teraz jest zamknięty. I teraz ja jakieś grosze, które zarobię z jakichś powtórek czy z czegoś, wysyłam jej jak dobry tatuś. Kiedyś z Ameryki do nas wysyłano, a teraz jest odwrotnie – podśmiewa się Łazuka.

Niestety, bezczynność ma nie tylko ekonomiczne konsekwencje. Jak wyznał 82-letni aktor, bezrobocie wpływa również na jego zdrowie. Aktor zaczął intensywniej odczuwać dolegliwości zdrowotne, co zmusiło go do wizyty u lekarza.

Teraz w kierunku lekarzy się oglądam, bo z tego nieróbstwa i wałkoństwa to zaczęło mi wszystko doskwierać. Dzisiaj byłem u doktora, ale dowiedziałem się, że wszystko w porządku wyznał gwiazdor.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News