Biegły rewident - zarobki. Ile zarabia osoba na tym stanowisku?
pxhere/mohamed hassan
Wiadomości Pikio - 26 Kwietnia 2019

Ile zarabia biegły rewident w Warszawie? Ile w innych miastach?

Biegły rewident - zarobki w Warszawie i innych miastach. Ile zarabia się na najbardziej atrakcyjnym stanowisku w Polsce? Wynagrodzenie biegłego rewidenta robi niemałe wrażenie.

Biegły rewident - zarobki na tym stanowisku niewątpliwie robią wrażenie. Jak informuje Gazeta Prawna według badań i statystyk w świecie finansów i rachunkowości bezapelacyjnie najbardziej atrakcyjnymi zawodami są doradca podatkowy oraz biegły rewident. Tytuł najmniej pożądanego wciąż przypada dla księgowych. Młodzi studenci bardzo często decydują się na kierunki ekonomiczne wiedząc, że ukończenie ich z dyplomem może walnie przyczynić się do dużych zarobków w przyszłości.

Biegły rewident - ile zarabia?

Zawód biegłego rewidenta w Polsce wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wymaga także specjalnych uprawnień, dobrego wykształcenia oraz CV obfitego w doświadczenie. Świat finansów i rachunkowości dla wielu z nas jest niezwykle enigmatyczny, a ponad połowa polaków nie ma pojęcia czym zajmuje się osoba na stanowisku biegłego rewidenta.

Biegły rewident, inaczej zwany audytorem, to osoba fizyczna mająca uprawnienia zawodowe w zakresie wykonywania rewizji finansowej regulowanej ustawą z dnia 11 maja 2017 roku o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym. Tytuł biegłego rewidenta podlega ochronie prawnej. W praktyce osoba pracująca na tym stanowisku dokonuje rewizji finansowych w przedsiębiorstwach. Jej główne zadania to ocena poprawności i efektywności działania systemów księgowości i kontroli wewnętrznej.

Aby ubiegać się o pracę na stanowisku biegłego rewidenta trzeba spełniać żelazne kryteria. Wymagania bez wątpienia są bardzo wysokie, lecz nie może to dziwić, ponieważ przyszły biegły rewident będzie musiał wykazać się wysokim profesjonalizmem, precyzyjnością oraz ogromną odpowiedzialnością. Do najważniejszych czynników, które trzeba spełnić, aby dostać pracę w tym zawodzie należą między innymi ukończenie studiów wyższych w Polsce lub zagranicą, a także odbycie rocznych praktyk w kraju Unii Europejskiej w zakresie rachunkowości.

Wyjątkowe kompetencje skutkują wpisem do rejestru biegłych rewidentów. Osoby zajmujące się głównie prowadzeniem ekspertyz oraz sprawozdań finansowych mogą liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Nawet ich doradcy, którzy nie muszą mieć kierunkowego wykształcenia i doświadczenia, mogą cieszyć się zarobkami w wysokości 4 tysięcy brutto.

Ile zarabia biegły rewident w Warszawie?

Zarobki biegłych rewidentów to kwoty, które pozwalają na godne i dostatnie życie. Są one oczywiście uwarunkowane wieloma czynnikami jak chociażby stażem pracy czy umiejętnościami. Bardzo ważna jest również lokalizacja. W miastach, w których aż roi się od przedsiębiorstw, biegły rewident będzie miał sporo zawodowych zleceń. Sztandarowym przykładem jest stolica Polski - Warszawa, która zatrudnia najwięcej osób na tym stanowisku. Zarobki biegłego rewidenta przeciętnie wynoszą około 8 tysięcy brutto. Jak wynika z danych z 2017 roku co czwarty biegły rewident w Polsce zarabia ponad 10 tysięcy brutto. Takie wynagrodzenie to z pewnością marzenie większości Polaków.

W ramach ciekawostki warto dodać, że w 2013 roku zarejestrowano w Polsce ponad 7 tysięcy biegłych rewidentów, których średni wiek wynosił 55 lat. W tym samym roku przeprowadzono prawie 26 tysięcy badań sprawozdań finansowych.

ZOBACZ TAKŻE PIKIO.PL

  1. Ile zarabia stolarz? W tym zawodzie można się dorobić
  2. Ile zarabia bankier? Opłaca się rezygnować z tej pracy dla posady w rządzie?
  3. Ile zarabia kucharz w Polsce? Kto by nie chciał pracować u Amaro
  4. Ile zarabia architekt wnętrz? Zaprojektuje twoje mieszkanie w najdrobniejszym szczególe
  5. Ile zarabia neurochirurg w Warszawie? Lepiej sprowadzić się do stolicy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News