Andrzej Grabowski zdjęcie
youtube.com/ Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Wiadomości Pikio - 1 Lipca 2019

Andrzej Grabowski: piosenki, płyty, samochód, gdzie mieszka?

Andrzej Grabowski to nie tylko aktor, bo na swoim koncie ma również wiele występów satyrycznych, a także kilka nagranych piosenek, które notowane były na polskich listach przebojów. Jak przedstawia się jego artystyczny dorobek? Nie warto spłycać jego dokonań jedynie do roli Ferka w serialu Świat według Kiepskich oraz Olgierda Kaczmarczyka z Pierwszej miłości.

Andrzej Grabowski urodził się 15 marca 1952 roku, sztuki aktorskiej uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, niedługo później zaczął pracować dla Teatru im. Juliusza Słowackiego, z którym związał się na kilka pierwszych latach swojej kariery.

Na dużym ekranie zadebiutował rolą w filmie "Odejścia, powroty", była to epizodyczna rola, bo właśnie takie dostawał na początku. Pierwszą większą rolę dostał w produkcji Feliksa Falka pod tytułem "Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze", gdzie wcielił się w postać Stefana Sapiei.

Prawdziwym przełomem była rola Ferdynanda Kiepskiego w "Świecie według Kiepskich", sitcom przez wiele lat bił rekordy popularności, zbierał pochwały i zdobywał nagrody dla najlepszego serialu komediowego.

Nie tylko jego sceniczny wizerunek jest znany, ale również głos, którego użyczył w wielu filmach animowanych tj.: "Mój brat niedźwiedź", "Kurczak Mały", "Merida waleczna" czy "Toy Story 3".

Andrzej Grabowski: piosenki i płyty

Aktor wystąpił na płycie Bic Cyc - "Świat według Kiepskich", wydanej 11 czerwca 2000 roku. Tam posłuchać możemy jego kilkudziesięciosekundowych monologów, które przeplatają piosenki zespołu. Następnie gościnnie wystąpił na krążku punkrockowego zespołu KSU, gdzie zaśpiewał utwór "Po drugiej stronie drzwi". Na tym jednak nie poprzestał, bo pojawił się również na płycie wydanej w ramach charytatywnej akcji Kalendarz Dżentelmeni 2010, gdzie wraz z Tomaszem Szczepanikiem zaśpiewał piosenkę "Odpływam".

Dopiero w 2010 roku na rynku pojawiła się jego debiutancka płyta "Mam prawo... czasami... banalnie",. Muzykę do utworów napisali Marcin Lamch, Przemysław Pacan i Krzysztof Niedźwiecki, a tekst: Jan Nowicki, Andrzej Poniedzielski, a także Krzysztof Nowak. Następnie w sklepach pojawiły się jeszcze dwa inne albumy - "Cudne jest nudne" z 2013 roku oraz "Pechy i peszki" z 2019. Utwór "Jestem jak motyl" przez jakiś czas zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów.

- Nie umiem śpiewać, a nagrałem trzecią płytę. Po pierwsze nie umiem śpiewać, po drugie głos posiadam taki, jaki posiadam, chrapliwy - mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Andrzej Grabowski - gdzie mieszka?

Aktor mieszka w swoim dworku w Wężyku koło Grodziska Mazowieckiego, jednak z powodu nadmiaru obowiązków oraz ostatnich wydarzeń z jego życia (Grabowski rozwiódł się z żoną), willa coraz częściej świeci pustkami. Olbrzymich metraży nie ma kto zapełnić, nie ma kto z nich korzystać przez co świecą pustkami.

- Ostatecznie tytułem podziału majątku przelałem na konto byłej żony 1 milion 250 tysięcy złotych. Nie miałem takiej kwoty w gotówce. Pożyczyłem pieniądze i sprzedałem, co mogłem - zdradza szczegóły dotyczące podziału majątku.

Obecny dom Andrzeja Grabowskiego wyceniany jest na 5 milionów złotych. Za tą niebotyczną kwotę można nabyć rozległą posiadłość z basenem i garażem na kilka samochodów.

- Dajemy wszystko z siebie na scenie i przed kamerą. Wracamy do domu i jesteśmy sami, to się urywa i następuje proza życia, która wcale nie jest spektakularna i fantastyczna - wyznaje.

Andrzej Grabowski - samochód

Andrzej Grabowski przez lata ciężkiej pracy zdołał zgromadzić pokaźny majątek i choć kojarzony jest z bohaterem, w którego wciela się w serialu "Świat według Kiepskich", to nie ma z nim praktycznie nic wspólnego. Ostatnio w jego posiadanie wszedł nowy samochód, który zdaje się być nową miłością nabywcy.

O jakie auto chodzi? To Ford Mustang, sportowy samochód, w których lubuje się aktor. Podobno za podstawowy model tego cacka trzeba zapłacić około 200 tysięcy złotych, portale plotkarskie donoszą, że aktor zdecydował się na jedną z bardziej luksusowych opcji wyposażenia, za które musiał dopłacić niemałą sumę. To jednak niejedyne luksusowe auto w garażu aktora.

- Ludzie myślą, że mieszkam we Wrocławiu, jestem bezrobotnym, i dziwią się bardzo, jak wsiadam do audi Q7, a w restauracji nie jem kaszanki - mówi w wywiadzie dla Newsweeka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak wygląda związek Pawła i Julki z M jak miłość? To burzliwa relacja
  2. Artur z M jak miłość. Kim jest i co łączy go z Marysią?
  3. Ula z M jak Miłość. Jak się nazywa aktorka? Co ją czeka w kolejnych odcinkach?
  4. Agnieszka Kawiorska: Instagram, mąż, wzrost, zdjęcia
  5. Kiedy urodzili się Bracia Mroczek? Słynni bliźniacy polskiego show-biznesu będą mieli niebawem urodziny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News