Aktorka znana z „Gwiezdnych wojen” nie żyje
Pixabay Arcaion
Irmina Jach - 6 Lutego 2021

Nie żyje Trisha Noble, znana m.in. z „Gwiezdnych wojen”. Przegrała walkę z nowotworem

Aktorka znana z „Gwiezdnych wojen” odeszła 23 stycznia 2021 roku. Trisha Noble cierpiała na chorobę nowotworową. W chwili śmierci miała 76 lat.

Aktorka - jak przekazał dziennik „Daily Mail” - cierpiała na międzybłoniaka, chorobę nowotworową rozwijającą się w płucach między innymi na skutek kontaktu z azbestem. Niestety, ku rozpaczy fanów, przegrała tę trudną walkę.

Aktorka znana z „Gwiezdnych wojen” nie żyje

Trisha Noble przyszła na świat 3 lutego 1944 roku w Australii. Jej ojcem był Clarence Lancelot, znany komik i piosenkarz. Na scenie zadebiutowała w 1950 roku w towarzystwie rodziców. Miała także własny program radiowy i ćwiczyła balet.

Aktorka zyskała międzynarodową sławę w latach 60. Była jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek dziecięcych, używała pseudonimu scenicznego Patsy Ann Noble. Jej karierę wokalną wspierał Brian Henderson, konferansjer australijskiej wersji programu „Bandstand”, gdzie regularnie występowała.

W 1961 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki roku. Rok później wyjechała do Londynu, gdzie jej kariera muzyczna rozkwitła na dobre. W drugiej połowie lat 60. zdecydowała, że jej powołaniem życiowym jest aktorstwo.

Z ostatniej chwili: nie żyje Christopher Plummer, kultowy aktor największych hitówZ ostatniej chwili: nie żyje Christopher Plummer, kultowy aktor największych hitówCzytaj dalej

Po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć ją w produkcji telewizyjnej BBC z 1965 roku zatytułowanej „The Snowball”. Wkrótce znalazła się w obsadach seriali takich jak: „Danger Man”, „Not So Jolly Roger”, „Callan” oraz „Carry On Camping”.

Po 1967 roku Noble zmieniła nazwisko na Trisha Noble, aby zdystansować się od roli nastoletniej piosenkarki. W 1971 roku zamieszkała na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie jej kariera rozkwitła. Wystąpiła gościnnie w „Buck Rogers w 25th Century”, gdzie wcieliła się w rolę Sabriny.

W 1983 roku Noble wróciła do Australii, gdzie kontynuowała karierę jako aktorka teatralna. W 2005 roku zagrała niewielki epizod w jednej części kultowej sagi „Gwiezdne wojny”. Wcieliła się tam w rolę matki głównej bohaterki Padmé Amidali.

Trisha Noble była trzykrotnie zamężna. Małżeństwa z Peter Fieldem, Scottem Mackenzie i Alanem Sharpem rozpadły się po kilku latach. Z drugim partnerem doczekała się syna, Patricka. Mężczyzna żyje poza światem show-biznesu.

Odejście aktorki to wielki cios dla świata muzyki i kinematografii. Fani pogrążyli się w głębokiej żałobie. Składamy kondolencje, niech spoczywa w spokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: TVP/Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News