Adam Bielecki - żona alpinisty
youtube.com/Wirtualna Polska
Wiadomości Pikio - 30 Kwietnia 2019

Adam Bielecki ratował Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Co o nim mówi jego żona?

Adam Bielecki - żona Dobrochna bardzo wspiera polskiego alpinistę. Jak komentuje jego wyprawy? Jak zareagowała na wiadomość, że jej mąż leci na akcję ratunkową pod Nanga Parbat? Nie dowiedziała się tego od niego. Codzienne życie z himalaistą nie jest proste, to kwestia ciągłych wyrzeczeń i lęku o zdrowie i życie drugiej połówki.

Adam Bielecki - żona Dobrochna. Z żoną rozstają się co roku na wiele tygodni

Adam Bielecki - żona wspiera go i dopinguje w każdym działaniu, w którym bierze udział. Jak zaczęła się ich miłość? Poznali się podczas wyprawy na Mont Blanc, kiedy ona miała 17 lat, a on - 19, Adam Bielecki był jej przewodnikiem. Od tej wyprawy wszystko się zaczęło, jakiś czas później pobrali się i są ze sobą już 17 lat.

Każdego roku Dobrosława trzyma nerwy na wodzy do marca, bo to właśnie wtedy rozpoczyna się najbardziej niebezpieczny moment każdej ekspedycji, czyli atak szczytowy.

- Jest odpowiedzialny. Wie, że dzieci i ja czekamy - mówi Dobrochna.

Sama przyznaje, że życie z himalaistą nie jest usłane różami i często żyje w strachu, bo obawia się o życie partnera. To właśnie on wraz z Denisem Urubko uratowali życie francuskiej himalaistce, Elizabeth Revol. O tym, że jej mąż udaje się na akcję ratunkową na Nanga Parbat, dowiedziała się od znajomej.

- Nagle dostałam od znajomej link do artykułu, z którego dowiedziałam się, że Adam leci na akcję ratunkową, bałam się dużo bardziej niż zwykle, dosłownie krew mi odpłynęła. Nie dość, że jest zasada, by nie chodzić zimą po nocy w górach, bo jest bardzo zimno i wzrasta ryzyko odmrożeń, to jeszcze tam była pionowa ściana do pokonania... Na dodatek, gdy już schodzili z Eli, popsuł się tracker Adama i wynikało z niego, że w ogóle się nie poruszają. To były dla mnie ciężkie godziny - wspomina.

Kim jest Adam Bielicki?

Adam Bielecki urodził się 12 maja 1983 roku w Tychach, jest polskim taternikiem, himalaistą i alpinistą. Jako pierwszy zdobył ośmiotysięczniki: Gaszerbrum I i Broad Peak zimą. Inne zdobyte przez niego ośmiotysięczniki to Makalu, K2 oraz Gaszerbrum II.

Wielokrotnie był liderem wypraw na Kilimandżaro i Mont Blanc, podczas swoich eskapad wyznaczał również nowe trasy, które obecnie są przemierzane przez alpinistów. Portal Explorersweb uznał wejście Adama Bieleckiego i Janusza Gołąba zimą 2012 roku na Gaszerbrum I za najważniejsze wydarzenie na świecie w tym roku w dziedzinie eksploracji.

Na podstawie jego historii powstaje produkcja filmowa Broad Peak, jego premiera planowana jest na 2020 roku. W postać Adama Bieleckiego ma wcielić się Dawid Ogrodnik, znany z takich filmów jak: Chce się żyć, Ostatnia rodzina i Cicha noc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Karolina Pisarek z Top Model całkiem się zmieniła. Jak wyglądała przed programem?
  2. Kim jest Aleksander Chmielewski? Młody aktor ma słynnych rodziców
  3. Kim jest córka Katarzyny Bondy? Pisarka przebojem weszła do show-biznesu
  4. Pamiętacie słynny playback z DDTVN? Przedstawiamy modelkę "grającą" na gitarze
  5. Kim jest Anna Komornica i co łączy ją z Zamachowskim?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News