Życzenia na Dzień Wędkarza. Co na prezent?
youtube/Wędkarstwo Lucio ŁOWCA
Wiadomości Pikio - 28 Maja 2019

Złóż życzenia tacie - wędkarzowi. Kartki, prezenty i memy z okazji Dnia Wędkarza

Życzenia na Dzień Wędkarza. Zapaleni miłośnicy łowienia ryb swoje święto obchodzą dopiero od niedawna. Z tej okazji otrzymują od swoich rodzin oraz przyjaciół liczne życzenia, kartki i prezenty. Jaki upominek najlepiej wręczyć wędkarzowi?

Życzenia na Dzień Wędkarza już niedługo składać będzie każdy z nas, który ma w rodzinie lub gronie przyjaciół chociaż jednego wielbiciela łowienia ryb. Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe święto. Z tej okazji podpowiadamy czego życzyć oraz co sprezentować pasjonatom wędkarstwa.

Życzenia na Dzień Wędkarza

Tradycja obchodów tego święta może nie jest długa, jednak zaskakująco intensywna i bogata. Dzień Wędkarza został ustanowiony 19 marca 2007 roku na pamiątkę powstania Polskiego Związku Wędkarskiego w 1950 roku tego samego dnia. Uroczystości odbywają się zwykle nad jeziorami, gdzie z okazji święta organizowane są różnego rodzaju zawody w łowieniu ryb, a także festyny, na które wędkarze zapraszani są z całymi rodzinami. To wspaniała okazja do zabawy, wygrania interesujących nagród, relaksu przy muzyce i ognisku oraz skosztowania wybornych potraw z grilla - przede wszystkim ryb takich jak sandacze, szczupaki czy pstrągi. Dzień Wędkarza jest także szansą na zademonstrowanie stanowiska Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie walki z kłusownictwem i przestępczością nad wodami.

W roku 2017 Zarząd Główny PZW uchwalił nowy statut związku, przenosząc oficjalne obchody święta na 23 czerwca. Zgodnie z Krajowym Rejestrem Sądowym statut zmieniono w dniu 15 marca 2017 r. Bieżący rok będzie więc trzecim z kolei, w którym uroczystości łączą się z Dniem Ojca. Dzieci, których tatusiowie są wędkarzami mają więc ułatwione zadanie w doborze upominków. Kartki, laurki oraz życzenia z pewnością nawiążą też do hobby ukochanych ojców.

Z okazji Dnia Wędkarza w internecie aż roi się od życzeń dla wszystkich zapalonych wielbicie łowienia ryb. Oto kilka przykładowych:

By Wam pogoda zawsze dopisywała, by sprzęt nigdy nie zawodził,
By wędka jak najlepsze ryby łapała i wszystkich wędkarzy zadowalała!
Samych sukcesów całym sercem życzę! :)

Aby siedząc z wędką w ręku nigdy nudno Wam nie
Aby w braci wędkarskiej zawsze dobrze się żyło
Aby nowe wyprawy przynosiły ciekawe doświadczenia
I żeby nie zabrakło zanęty do karmienia
Żeby każdy złowił taaaaaaką rybę w życiu
I żeby się nią chwalił a nie trzymał w ukryciu
Aby każde zacięcie sukcesem się kończyło
No i tak w ogóle żeby dobrze się nam żyło :)

Prezent na Dzień Ojca - wędkarza. Kartki i memy

Kiedy nasz tata jest wędkarzem, nie powinniśmy mieć większego problemu z doborem upominku. Gadżetów związanych z łowieniem ryb w internecie oraz w sklepach stacjonarnych nie brakuje, dlatego na pewno wybierzemy coś, co przyda się naszym ojcom podczas wędkowania.

Oprócz prezentów klasycznych i najbardziej praktycznych, które świetnie przydadzą się podczas łowienia, internetowe sklepy oferują dzisiaj masę gadżetów, które z pewnością rozczulą naszych ojców. Do najpopularniejszych należą koszulki, kubki i torby z imiennymi napisami. Przykładem może być koszulka z treścią - Proszę o ciszę, Michał wędkuje. W sieci możemy również znaleźć okazjonalne kartki z wypisanymi już tematycznymi życzeniami oraz różnego rodzaju rybami na okładce. Standardowo idealnym prezentem tego dnia będzie oczywiście książka. W księgarniach w całej Polsce znajdziemy masę poradników wędkarskich, a także klaserów z wszystkimi gatunkami ryb. Taki upominek na pewno spodoba się każdego zapalonemu miłośnikowi łowienia.

Dzień Wędkarza to także świetna okazja do tworzenia i wrzucania do sieci memów, które rozbawią nie jednego zainteresowanego. Popularne zabawne obrazki na stałe wpisały się już w tradycje internautów, a jeśli chodzi o wędkarzy, to mogą się oni pochwalić całkiem pokaźną biblioteką. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych memów znalezionych w sieci.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Kiedy jest Dzień Ojca? Tej daty nie powinniśmy zapominać
  2. Kiedy jest Światowy Dzień Oceanów 2019?
  3. Europejski Dzień Parków Wodnych. Kiedy wypada święto i jak się je obchodzi?
  4. Ile dać na wesele chrześniaka? To nie to samo, co ślub kolegi lub rodzeństwa
  5. Jaka suknia na ślub cywilny? Panny młode wyglądają zupełnie inaczej, niż w kościele

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News