uczniowie
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 1 Lutego 2021

Zapowiedziano bojkot zdalnego nauczania. Zacznie się o godzinie 12:00

Uczniowie w kolejnych szkołach dołączają się do głośnej akcji, która ma na celu okazanie wsparcia wszystkim kobietom po publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. W tym celu ma dojść do ogólnopolskiego bojkotu zdalnego nauczania.

Uczniowie stołecznych liceów zrzeszeni w kolektywie „Szkoła To Dziewczyna” już przed kilkoma dniami zapowiedzieli ogólnopolską akcję poparcia dla Strajku Kobiet.

- Jesteśmy inicjatywą prowadzoną przez warszawskich licealistów - chcemy zintegrować samorządy szkolne w stolicy do wsparcia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i pokazania, że Szkoła To Dziewczyna! - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym akcji.

Kolektyw zachęca uczniów w całej Polsce do przeprowadzenia godzinnego bojkotu nauczania zdalnego. Wszystko ma zacząć się dzisiaj w samo południe i potrwać dokładnie do godziny 13:00.

Uczniowie zamierzają sparaliżować zdalne nauczanie

Organizatorzy akcji proszą, aby dokładnie o 12:00 odczytać nauczycielowi prowadzącemu lekcję specjalne oświadczenia. Powinien zrobić to przewodniczący klasy, bądź inna osoba wyznaczona przez uczniów.

Anna Mucha przeznaczyła na WOŚP szczękę. Internauci zniesmaczeniAnna Mucha przeznaczyła na WOŚP szczękę. Internauci zniesmaczeniCzytaj dalej

- My Uczniowie klasy {klasa} Liceum imienia {nazwa szkoły} w ramach okazania solidarności Polkom, bierzemy udział w akcji #BLOKADALEKCJI, trwającej od 12:00 do 13:00. W tym czasie NIE BIERZEMY AKTYWNEGO UDZIAŁU w zajęciach. Bardzo prosimy o zrozumienie naszej postawy i przyłączenie się do niej. Przyszłość uczennic jest dla nas niezmiernie istotną wartością - czytamy w treści oświadczenia.

Uprasza się również o nagranie wygłoszenia powyższych słów i przesłanie nagrania na adres szkolatodziewczyna@gmail.com. Warto zaznaczyć, że akcja dotyczy braku aktywnego udziału w lekcji. Oznacza to, że uczniowie pozostają połączeni z nauczycielem, ale nie udzielają się przez całą godzinę zegarową. Od 13:00 wszystko wraca do normy.

Uczniowie, którzy zapowiedzieli udział w akcji, podkreślają, że są świadomi możliwości poniesienia konsekwencji za swoje czyny.

- Liczymy się oczywiście z konsekwencjami. Wiemy, że reakcje nauczycieli mogą być różne. Unikajmy burz, nie chcemy, żebyście dyskutowali z profesorami. Do obrony użyjcie po prostu formy: "To są nasze przekonania i mamy prawo wyrażać własne poglądy." - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym akcji.

uczniowie blokują lekcje

źródło zdjęcia: facebook.com/szkolatodziewczyna/

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Facebook/Szkoła to Dziewczyna

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News