Rozporządzenie
pixabay.com, autor: leo2014
Patryk Przybyłowski - 25 Marca 2021

W dzienniku ustaw opublikowano właśnie zmiany dot. nowych obostrzeń

Nowe ograniczenia stały się już faktem. W dzienniku ustaw pojawiła się właśnie odpowiednia publikacja, która wprowadza w życie wszystkie zmiany, o których zostaliśmy poinformowani podczas dzisiejszej konferencji premiera i ministra zdrowia.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski przedstawili szereg zmian, które zaczną obowiązywać od najbliższej soboty. Nowe zasady przewidziane są na okres dwóch tygodni, tj. do 9 kwietnia.

Wszystkie zmiany, o których dzisiaj usłyszeliśmy mają już swoje odzwierciedlenie w prawie. Polska Agencja Prasowa podała właśnie, że w Dzienniku Ustaw opublikowano zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów dot. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Co dokładnie zmieni się od środy? Oto pełna lista zmian:

  • zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych
  • w sklepach nowy limit klientów w sklepach powyżej 100 m2: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych
  • taki sam limit obowiązuje w miejscach kultu religijnego
  • zakaz działalności dla salonów fryzjerskich, urody i kosmetycznych
  • zamknięcie żłobków i przedszkoli; opieka w placówkach tylko dla dzieci medyków i pracowników służb porządkowych
  • obiekty sportowe dostępne tylko dla zawodowych sportowców

Pełną treść rozporządzenia można znaleźć TUTAJ.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

Przypominamy, że dzisiaj w Polsce odnotowano ponad 34 tysiące nowych przypadków COVID-19. Jest to rekordowy wynik nie tylko dla trzeciej fali pandemii, ale i dla przebiegu całej epidemii koronawirusa w Polsce.

Wierni w całej Polsce czekają również na konkretne wytyczne od hierarchów kościelnych dotyczące tego, jak będzie wyglądać organizacja życia kościelnego w okresie Wielkanocy. Podobnie, jak w przypadku Bożego Narodzenie, wiele parafii dostanie zielone światło do samostanowienia wytycznych.

Na ten moment wiadomo, że nie odbędą się dwa słynne nabożeństwa w Kielcach. Jak poinformowała tamtejsza kuria, sytuacja epidemiczna nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnej drogi krzyżowej w dobrze znanej formie.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Fakt, Gazeta.pl, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News