prezes oburzona słowami premiera
konferencja premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 25.03.2021
Patryk Przybyłowski - 25 Marca 2021

Szefowa grupy LUX MED załamana słowami premiera Morawieckiego

Podczas dzisiejszej konferencji premier miał bardzo duże pretensje do prywatnego sektora ochrony zdrowia. Mateusz Morawiecki stwierdził, że prywatne przychodnie nie pomagają zwalczać epidemii w Polsce. Te słowa załamały prezes grupy LUX MED Annę Rylkiewicz, która codziennie widzi, jak jej pracownicy stają na pierwszej linii frontu.

Dzisiejsza konferencja Prezesa Rady Ministrów była nie tylko okazją do zaanonsowania nowych obostrzeń, ale także do uderzenia w opozycję. Usłyszeliśmy słowa krytyki skierowane w stronę pomysłu prywatyzacji służby zdrowia. Rykoszetem oberwało się prywatnym placówkom medycznym.

- Czy służba prywatna dzisiaj ratuje? Czy ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale są otwarte i zamieniane na placówki dla pacjentów z COVID-19? Otóż nie. Tylko państwo w takich chwilach próby, najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje środki po to, by uratować jak najwięcej Polaków - powiedział Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Premier skłamał podczas konferencji?

Na te słowa bardzo szybko zareagowała Anna Rulkiewicz. Prezes grupy LUX MED z oburzeniem przyjęła stwierdzenia wystosowane przez premiera do milionów Polaków. Szczególnie że nie do końca pokrywają się one ze stanem faktycznym.

- Grupa LUX MED i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie Pacjentów - napisała kilka minut po niefortunnej wypowiedzi szefa rządu.

Joanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyJoanna Koroniewska wyznała, co stało się w dzień śmierci jej mamyCzytaj dalej

Jej zdaniem, taka postawa jest brakiem szacunku dla wszystkich pracowników jej grupy, oraz tożsamych podmiotów prywatnych.

- Jakie to przykre. Co ja mam powiedzieć naszym lekarzom, pielęgniarkom, którzy codziennie walczą o życie pacjentów covidowych - dodała w jednym z kolejnych wpisów.

Z prośbą o pogłębiony komentarz zwrócił się do Anny Rulkiewicz portal money.pl. Pani prezes przyznała, że chociaż minęło już kilka godzin od osławionych słów premiera, ona nadal nie może wyjść z podziwu, że w ogóle padły w przestrzeni publicznej.

- Nie rozumiemy słów, które premier wypowiedział. Sektor prywatny jest, był i będzie dawał z siebie wszystko, by epidemia w Polsce nie przyniosła większej liczby rodzinnych dramatów i śmierci - stwierdza CEO LUX MED, po czym wymienia faktyczne działania, które podjęła podległa jej grupa.

- Niech fakty mówią same za siebie. Podczas jesiennej fali epidemii koronawirusa w Polsce oddaliśmy na rzecz walki z COVID-19 cały szpital im. świętej Elżbiety w Warszawie, dołączyliśmy inne placówki, a w sumie, jako sektor prywatny, przygotowaliśmy blisko tysiąc łóżek. W trzeciej fazie wirusa nasz szpital również działa, również przyjmuje pacjentów z COVID-19. My działamy, a nasz personel leczy - tłumaczy w rozmowie z money.pl

anna

źródło screena: twitter.com/RulkiewiczAnna

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: money.pl, Anna Rulkiewicz na Twitterze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News