Tadeusz Rydzyk
Wikimedia Commons CC0, autor: Piotr Drabik
Patryk Przybyłowski - 26 Marca 2021

Spotkanie u Rydzyka z noclegiem w hotelu. Sanepid nie widzi problemu

Radio Maryja objęło patronatem rekolekcje dla prawników, które odbyły się w świątyni zależnej od Tadeusza Rydzyka. Chociaż wielu uczestników skorzystało z bazy noclegowej, to sanepid nie dopatrzył się naruszenia obowiązujących przepisów.

Między 21 a 23 marca w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbyły się rekolekcje dla prawników objęte patronatem przez Radio Maryja. Osoby w nich uczestniczące miały możliwość przejścia przez szereg warsztatów.

Cała koncepcja spotkań zakładała działanie hybrydowe. Oznacza to, że osoby chętne mogły przyjechać na miejsce i brać bezpośredni udział we wszystkich wydarzeniach. Taki przyjazd wiązał się również z możliwością skorzystania z bazy hotelowej.

Szkoła obchodzenia obostrzeń ojca Tadeusza Rydzyka

Do dyspozycji uczestników oddano pokoje w Hotelu Akademickim Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak powszechnie wiadomo, jest to jeden z przybytków znajdujących się pod jurysdykcją Tadeusza Rydzyka.

Jeśli ktoś zdecydował się na taką opcję musiał liczyć się z kosztem 360 złotych za dobę. W tej cenie miał zagwarantowany nie tylko nocleg, ale także wyżywienie. I wszystko byłoby fajnie, gdybyśmy nie spojrzeli na obostrzenia.

Właśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruWłaśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruCzytaj dalej

Dokładnie 20 marca wchodzi w życie decyzja zamykająca hotele i bazy noclegowe. Na liście możemy znaleźć nieliczne wyjątki, takie jak hotele pracownicze, bądź kwatery zapewniające nocleg medykom.

Dziennikarze portalu O2 wystosowali zapytanie do władz uczelni, chcąc uzyskać informacje, czy uczestnicy rekolekcji przeszli przed przyjazdem testy na COVID-19 i na jakiej podstawie mogli przebywać w hotelu. Jak łatwo się domyślić, nie uzyskali żadnej odpowiedzi.

Sprawa trafiła do miejscowego sanepidu, ale ten nie dopatrzył się żadnych uchybień. Oficjalną odpowiedź służb sanitarnych uzyskała „Wirtualna Polska”.

- Kontrola nie stwierdziła ani przyjazdu, ani zameldowania się uczestników rekolekcji, bądź innych osób z wyłączeniem osób uprawnionych - stwierdził sanepid. Warto jednak pochylić się nad kwestią, kim są owe „osoby uprawnione”, ponieważ jest to klucz do całego obejścia zakazu.

Hotel oficjalnie jest domem studenta, a wszystkie osoby, które zapisały się na konferencje posiadały status studentów, wykładowców, bądź pracowników akademickich.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: facebook.com/MorawieckiPL, TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News