Szamotuły
Wikimedia Commons CC0, autor: Kwiatos16
Patryk Przybyłowski - 26 Marca 2021

Jutro modlitwa w centrum miasta w Szamotułach. Sprawka fundacji Pro - Prawo do życia

Chyba każdy już wie, że od jutra w Polsce będą obowiązywać zaostrzone zasady epidemiczne. Nie przeszkadza to fundacji Pro - Prawo do życia w organizacji wielkiej modlitwy w centrum Szamotuł w intencji pozbawienia pomocy par starających się o poczęcie in vitro.

Fundacja Pro – prawo do życia należy do grupy najbardziej znanych fundacji zajmujących się szeroko pojętą ochroną życia. Działa na terenie Polski od 2005 roku, a od 2008 operuje na zasadach organizacji pożytku publicznego.

Wśród dokonań fundacji założonej przez Mariusza Dzierżawskiego można wymienić takie projekty jak wystawa „Wybierz życie”, czy prowadzenie kampanii „Stop pedofilii”. Tym razem członkowie fundacji postanowili dać upust swojej niechęci do projektu wspierającego finansowo pary starające się o dziecko metodą in vitro.

Lokalny samorząd zaproponował dofinansowanie takich par kwotą 5 tysięcy złotych. Należy zaznaczyć, że projekt jest obecnie na etapie konsultacji społecznych i to mieszkańcy gminy mają obecnie możliwość zajęcia stanowiska „za” albo „przeciw”.

I tutaj pojawia się właśnie fundacja Pro – prawo do życia, która zamierza walczyć do upadłego o nieprzepuszczenie projektu. Jak zamierzają to zrobić? Póki co zorganizowaniem wspólnej modlitwy w centrum miasta pierwszego dnia obowiązywania zaostrzonych restrykcji w momencie, kiedy dziennie przekraczamy 30 tysięcy zachorowań w skali kraju.

Właśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruWłaśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruCzytaj dalej

Wspólną modlitwę różańcową zaplanowano na jutro, na godzinę 11:00. Wszystkie zainteresowane osoby mają zjawić się przy krzyżu stojącym na miejskim rynku. Lokalny działacz fundacji zaznaczył również, że „sprzeciw wobec śmiercionośnej procedury zostanie również wysłany do Burmistrza Szamotuł Pana Włodzimierza Kaczmarka”.

Fragmenty rzeczonego pisma otrzymała redakcja portalu eszamotuly.pl. Możemy w nim wyczytać m.in., że za zapłodnienie pozaustrojowe zdaniem członków fundacji w większości przypadków odpowiadają weterynarze.

- In vitro to typowa technika eugeniczna, gdzie pracownik laboratorium, często weterynarz [...] podejmuje decyzję o selekcji zdrowotnej uzyskanych zarodków. Dziecku odbiera się godność, zostaje uprzedmiotowione, uśmierca się je, jeśli nie spełnia oczekiwań - czytamy w dokumencie sygnowanym w imieniu fundacji przez Adama Brawata.

list

źródło zdjęcia: eszamotuly.pl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: eszamotuly.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News