Służby zablokowały wjazd do Trójmiasta
pixy.org CC0 zdjęcie ilustracyjne
Irmina Jach - 8 Lutego 2021

Służby pilnie zamknęły wyjazdy z Gdyni. Trudna sytuacja na drogach

Służby zablokowały wyjazdy z Trójmiasta. Niecodzienna sytuacja spowodowana jest trudnymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne opady deszczu i duże mrozy utrudniają poruszanie się po drogach.

Warunki pogodowe w poniedziałek 8 lutego należą do wyjątkowo niekorzystnych. Przez cały dzień w niemal całym kraju dominują intensywne opady śniegu, silny wiatr i mrozy. Wiele miast napotkało problemy z regularnym odśnieżaniem nawierzchni drogowych. Najgorzej jest w okolicach Gdyni.

Służby zablokowały wyjazdy z Trójmiasta

- Służby zablokowały wjazdy na Obwodnicę Trójmiasta w Gdyni Wielkim Kacku i Gdyni Chyloni w kierunku Szczecina, a także na węźle Port i Chylonia w kierunku Łodzi, bo pojazdy ciężarowe nie mogą podjechać na wzniesienia z uwagi na intensywne opady śniegu - napisano na Twitterze Polskiego Radia Kierowców.

Komunikat o utrudnieniach wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Komunikat metrologiczny opublikowany przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni zapowiada, że intensywne opady śniegu nie ustąpią także w nocy.

Przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 6 do 10 cm, a lokalnie nawet do 15 cm. Zapowiadany jest wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h, ze wschodu i północnego wschodu, który powodować może miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Brytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneBrytyjski policjant uderzył Polaka. Poszło o obostrzenia epidemiologiczneCzytaj dalej

- Od popołudnia na gdańskich ulicach pracuje ponad 60 pojazdów - płógoposypywarek i ciągników. Sytuacja na mieście jest monitorowana cały dzień. Tuż po godzinie 15:00 w różnych dzielnicach został rozstawiony sprzęt specjalistyczny, aby jak najszybciej mógł dotrzeć w różne części Gdańska - zadeklarował Urząd Miasta w Gdańsku.

- W związku z zapowiadanymi trudnymi warunkami pogodowymi apelujemy do osób, które nie czują się pewnie za kierownicą, lub które mają wątpliwości co do stanu technicznego pojazdu, aby nie wyjeżdżały na drogi - dodały władze.

Administratorzy profilu alarmowali także o krytycznej sytuacji w Bydgoszczy. Opady śniegu połączone z silnym wiatrem sparaliżowały ruch na ulicach miasta. Kierowcy mieli problemy z podjeżdżaniem pod wzniesienia i stali w kilkugodzinnych korkach. Z ogromnymi opóźnieniami kursowała także komunikacja miejska.

Aktualna sytuacja na drogach nadal nie przedstawia się optymistycznie. Wiele ulic pozostaje zablokowanych mimo nieustannej pracy pługów śnieżnych. Z podobnymi problemami borykają się mieszkańcy wielu polskich miast. Śnieżyce sparaliżowały także Warszawę, gdzie doszło do wypadków.

- Ze względu na problemy z zalegającym śniegiem na stołecznych ulicach mamy do czynienia z ogromnymi problemami komunikacyjnymi. Auta jadą z prędkością 15-20 km na godz., ulice są białe, a korki na dojazdach do centrum coraz większe. Sytuacja jest nieco lepsza w samym centrum, ale i tak wszędzie można natknąć się na kolizje - donosił reporter Gazety Wyborczej.

Służby zablokowały drogi

Źródło zdjęcia: Twitter/Polskie Radio Kierowców

Artykuł aktualizowany.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Gazeta Wyborcza/Nasze Miasto/Metropolia Bydgoska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News