remont
materiał partnera
Barbara Daszuta - 5 Października 2020

Remont i naprawy – gdzie szukamy fachowców?

Naprawy, wykończenie, malowanie czy remont to usługi, które zlecamy profesjonalistom. Jak podaje Fixly, z perspektywy klienta najważniejszym czynnikiem wyboru jest wiarygodność danego fachowca. Gdzie najczęściej szukamy specjalistów?

Hydraulik, płytkarz i malarz - według danych zawartych w raporcie „Jak remontują Polacy” serwisu Fixly.pl, to trzech najczęściej poszukiwanych fachowców w branży budowlano-remontowej. Prace związane z malowaniem, wykończeniem podłogi oraz białym montażem są najczęściej realizowane w ramach robót remontowych w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki temu usługi wspomnianych specjalistów od lat cieszą się sporym zainteresowaniem.

Szukając wykonawcy, klienci kierują się przede wszystkim czynnikami związanymi z wiarygodnością danego fachowca. Rzetelny i sprawdzony spec od remontów jest na wagę złota. Co więcej, 14 proc. osób odkłada przeprowadzenie remontu, jeśli nie są w stanie znaleźć zaufanego specjalisty.

W jaki sposób szukamy dobrych fachowców? Klasycznym sposobem znalezienia wykonawcy jest polecenie od kogoś znajomego. Osoby, które pracowały już z danym specjalistą i są w stanie opowiedzieć, jak przebiegała realizacja zlecenia, to doskonałe źródło wiedzy dla przyszłego klienta. Według raportu Fixly, aż 70 proc. respondentów decyduje się na szukanie fachowca tradycyjnymi metodami. Wśród tych osób aż 62 proc. próbuje znaleźć profesjonalistę właśnie przez rekomendacje członków rodziny i przyjaciół.

Pozostałe 30 proc. badanych woli szukać profesjonalistów w Internecie. Według Fixly jest to trend rosnący (+10 proc. w porównaniu do 2018 roku), związany z rozwojem technologii. Podobnie jak zakupy online, usługi również będą coraz chętniej zlecane przez Internet. Wynika to z wygody takiego rozwiązania. Poszukiwania przez znajomych są czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Szybkość, którą oferują serwisy i aplikacje mobilne stanowią atrakcyjną alternatywę. Dodatkowo obecność opinii i rekomendacji odnośnie danych fachowców sprawia, że przekonuje się do tego sposobu coraz więcej osób.

W ten sposób działa np. Fixly. Czas otrzymania oferty od pierwszego specjalisty zainteresowanego realizacją zlecenia to zaledwie kilka minut. Przed wyborem użytkownik może sprawdzić na profilu fachowca opinie od jego wcześniejszych klientów, a po zakończeniu pracy również samemu wystawić ocenę danemu wykonawcy. Ze Fixly można korzystać zarówno w przeglądarce, jak i z wygodnej aplikacji mobilnej.

Raport Fixly pokazuje, że aż 89 proc. remontujących jest zadowolonych z realizacji prac powierzonych fachowcom. Największym zainteresowaniem usługi specjalistów cieszą się w okresie wiosenno-letnim, a najniższym od stycznia do marca.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News