Obostrzenia mogą objąć też przejścia graniczne
pikio.pl
Klaudia Bochenek - 25 Marca 2021

Premier zapowiedział dodatkowe obostrzenia dla osób przekraczających przejścia graniczne

Polacy dowiedzieli się dziś o decyzji rządu w związku z obostrzeniami obejmującymi cały kraj. Jednak ku zaskoczeniu wielu - to nie koniec. Mateusz Morawiecki chciałby wprowadzić dodatkowe restrykcje na południu kraju, a dokładniej na granicy. Wszystko przez to, że otrzymał sygnały o nowych przypadkach wirusa, który zmutował.

Okazuje się, że to może nie być koniec zmartwień Polaków. Premier Mateusz Morawiecki chciałby objąć restrykcjami południową granicę Polski. Z kolei minister zdrowia, Adam Niedzielski, stwierdził, że niewykluczone jest wprowadzenie kar za wyjazd czysto turystyczny.

Kolejne obostrzenia mogą zostać wprowadzone już niebawem?

Informacje podawane przez rząd powinny śledzić osoby, które zamierzają lub dość często przekraczają południową granicę naszego kraju. Premier zapowiedział, że planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń pod tym względem, z kolei minister zdrowia wspomniał nawet o niewykluczonych karach za wyjazd w celach turystycznych.

Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, uspokoił zgromadzonych dziennikarzy oraz osoby śledzące konferencję, że w tym momencie nie są prowadzone rozmowy na ten temat. Wszystko jednak może się diametralnie zmienić w momencie, kiedy sytuacja epidemiologiczna ulegnie kolejnemu, znacznemu pogorszeniu.

- Chcemy wprowadzić dodatkowe obostrzenia na południowej granicy kraju, konieczna byłaby kwarantanna lub aktualnie wykonany test na COVID-19 - mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzeniaPremier Morawiecki ogłosił nowe obostrzeniaCzytaj dalej

- Wprowadzenie kar za zagraniczny wyjazd turystyczny nie jest w tej chwili rozważane, ale nie jest też niewykluczone - tłumaczył Adam Niedzielski.

Dodatkowe obostrzenia dotyczące przemieszczania się miałyby objąć południową granicę kraju. Nie wspomniano, co chociażby z granicą z Niemcami. Konieczne byłoby wprowadzenie testów na koronawirusa lub przymusowej kwarantanny. Premier poinformował, że otrzymał sygnały od przyjaciół z Grupy Wyszehradzkiej o wielu odnotowanych przypadkach zmutowanego koronawirusa.

- Straż Graniczna i sanepid, jeśli chodzi o osoby wjeżdżające do Polski, pilnują skierowania na kwarantannę, o ile odbywa się to transportem zbiorowym, chyba że dotyczy to południowej granicy, bo przypominam, że tam też obowiązują ograniczenia związane z przejazdem transportem własnym - kontynuował Adam Niedzielski.

Minister zdrowia ocenił też wyjazdy turystyczne jako głęboko ryzykowne. Mogą być nie na miejscu wobec osób, które cały czas walczą z koronawirusem. Chodzi o zjednoczenie się i solidarność w tych trudnych czasach.

Dziś podawaliśmy informacje na temat nowych obostrzeń ogłoszonych na konferencji oraz o apelu premiera Morawieckiego. Więcej przeczytasz tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News