Policja przekazała informację o odnalezieniu ciała marynarza
Pixabay.com _Alicja_
Irmina Jach - 11 Lutego 2021

Znaleziono ciało marynarza. Poszukiwały go okręty Marynarki Wojennej

Organy ścigania odnalazły ciało marynarza, który prawdopodobnie wypadł za burtę okrętu ORP Orkan. Intensywne poszukiwania rozpoczęły się w środę. Trwa śledztwo, które ma na celu ustalenie okoliczności śmierci mężczyzny.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 11 lutego. Jak poinformowało Radio Gdańsk, marynarz nie zjawił się na zbiórce, którą zorganizowano tuż po północy. Podporucznik Piotr Dulas, rzecznik Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego, potwierdził, że to jeden z podoficerów.

Policja oraz prokuratura potwierdziły informację o odnalezieniu ciała marynarza

Jednostka ORP Orkan stacjonowała wówczas milę morską na północ od Redłowa. Przez niemal dobę na Zatoce Gdańskiej trwały intensywne poszukiwania z wody i powietrza. Organy ścigania podejrzewają, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

- Przed godziną 1:00 w nocy dotarła do nas informacja, że jeden z marynarzy okrętu rakietowego ORP Orkan prawdopodobnie wypadł za burtę - potwierdził Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

W akcji poszukiwawczej brało udział siedem okrętów Marynarki Wojennej i siedem statków SAR. Śmigłowiec, który przez kilka godzin uczestniczył w próbach odnalezienia mężczyzny, ze względu na złą pogodę musiał wrócić do bazy w Gdyni.

Andrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaAndrzej Duda wystąpił przed kamerami. Poinformował o wynalezieniu urządzenia, które wykrywa wirusa z powietrzaCzytaj dalej

- Dzisiejsza noc potwierdziła regułę, że w ratownictwie należy spodziewać się niespodziewanego oraz że trzeba być przygotowanym do działań w każdych warunkach. [...] Nasi ratownicy, mimo skrajnie niesprzyjających warunków (temperatura ok. -10 stopni Celsjusza, silne opady śniegu), niezwłocznie wyruszyli do działań - kontynuował rzecznik jednostki.

Ciało podoficera zostało odnalezione w nocy ze środy na czwartek. Na ten moment nieznane są dokładne okoliczności tragicznego wydarzenia. Sprawę ma wyjaśniać prokuratura, która wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

- Jest decyzja o wszczęciu postępowania w tej sprawie, będziemy czekać na wyniki sekcji zwłok. Na miejscu znalezienia ciała zostały przeprowadzone czynności z udziałem prokuratora - przekazała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Z informacji podanych przez Radio Gdańsk wynika, że przesłuchano dowódcę i członków załogi okrętu ORP Orkan. Zabezpieczono również dziennik pokładowy. Wszystko wskazuje na to, że żaden z marynarzy nie był bezpośrednim świadkiem tragedii.

Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz dowódcom poległego na służbie podoficera składamy najszczersze kondolencje. Niech spoczywa w spokoju.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/trojmiasto.pl/Radio Gdańsk/Dziennik Bałtycki

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News