Pociąg Słoneczny 2019
commons.wikimedia.org/MOs810
Adrian Sobolewski - 3 Czerwca 2019

Czym dojedziemy nad morze? Pociąg Słoneczny rusza już niebawem

Pociąg Słoneczny 2019 - od kiedy w tym roku pojedziemy nad morze specjalnym pociągiem oferowanym przez regionalnego, mazowieckiego przewoźnika? Już od lat możemy dzięki niemu szybko i tanio zobaczyć polskie morze. Pierwszy przejazd już niedługo!

Pociąg Słoneczny 2019 - kiedy w tym roku wyjeżdża na tory zielono-biały pociąg, którym bez problemu udamy się na nasz nadmorski urlop? Mamy wiele ciekawych informacji o kursowaniu tego pociągu, dlatego koniecznie przeczytajcie artykuł do końca - będzie możliwość złapania kilku promocyjnych biletów!

Pociąg Słoneczny 2019 - trasa

Pociąg Słoneczny, czyli pociąg łączący stolicę Polski z Morzem Bałtyckim, w te wakacje wyruszy na tory już po raz piętnasty. Dzięki niemu mieszkańcy Warszawy mogą bez problemu dostać się nad morską wodę i zaznać chwili spokoju przy szumie fal, a ludzie znad morza nie będą mieli problemu ze znalezieniem połączenia, które umożliwi im odwiedziny w stolicy.

Ile zarabia maszynistaIle zarabia maszynista PKP Intercity? Czy warto prowadzić Pendolino?Czytaj dalej

W tym roku trasa nie została zmieniona - oznacza to, że znów zahaczy o najważniejsze perony na polskiej linii brzegowej i umożliwi dostanie się do największych i najpopularniejszych kurortów w Polsce. Pociąg wyruszy w trasę codziennie - nie musimy się więc martwić, że w weekend nie będziemy w stanie rozpocząć swojego urlopu. Rozpocznie on swój bieg na stacji Warszawa Zachodnia, a jego ostatnim przystankiem będzie Ustka. Łącznie maszyna zatrzymuje się na 21 stacjach - przedstawiamy wszystkie poniżej:

 • Warszawa Zachodnia
 • Warszawa Centralna
 • Warszawa Wschodnia
 • Legionowo
 • Nowy Dwór Maz.
 • Nasielsk
 • Ciechanów
 • Mława Miasto
 • Działdowo
 • Iława Główna
 • Prabuty
 • Malbork
 • Tczew
 • Gdańsk Główny
 • Gdańsk Wrzeszcz
 • Sopot
 • Gdynia Główna
 • Wejherowo
 • Lębork
 • Słupsk
 • Ustka

Na każdej z tych stacji będziemy mogli wsiąść do pociągu i z niego wysiąść, a cena biletów jest dostosowana do tego, skąd i dokąd się wybieramy - nie musimy się martwić, że jadąc tylko ze Słupska do Ustki zapłacimy taką samą kwotę, jak podróżni wybierający się w długą podróż z Warszawy do Sopotu.

Pociąg Słoneczny - rezerwacja miejsc?

Pociąg Słoneczny nie ma w swojej ofercie miejscówek, toteż bilety, które do niego kupujemy, nie gwarantują nam miejsca siedzącego. Ponadto należy pamiętać, że Słoneczny cieszy się ostatnimi czasy naprawdę dużą popularnością - w 2018 roku przez całe wakacje przejechało nim w obie strony aż 122 tysiące osób! Dlatego warto dość wcześnie zarezerwować bilet na przejazd w dniu, gdy będziemy chcieli wybrać się nad morze lub do stolicy. Ponadto na pociąg lepiej wybrać się z wyprzedzeniem i wsiąść do niego dość wcześnie, może się bowiem okazać, że miejsca będą bardzo szybko znikać.

Bilety na Słoneczny będą sprzedawane przez Koleje Mazowieckie - przewoźnika, który odpowiada za te wagony. Ich cena jest naprawdę atrakcyjna i osoby, które zazwyczaj jeżdżą pociągami Intercity zostaną miło zaskoczone stawkami, które trzeba zapłacić za przejazd do Gdańska lub do Słupska. Za całą trasę - czyli przejazd z Warszawy Zachodniej do Ustki - zapłacimy zaledwie 60 zł! Warto też pamiętać, że bilety te podlegają różnego rodzaju ulgom i zniżkom, więc jeśli jesteśmy studentami, możemy liczyć na 51% ulgi od tej i tak naprawdę przystępnej ceny.

Ze względu na jubileuszowy, piętnasty przejazd pociągu Słoneczny, Koleje Mazowiecki przygotowały także małą promocję dla fanów tego pociągu. Na pierwsze 500 osób, które zdecydują się zakupić bilet na przejazd wakacyjnym pociągiem w kasach biletowych na czterech największych warszawskich stacjach, oczekiwać będą bilety za zaledwie 25 zł. Warto więc się pospieszyć i jak najprędzej zakupić bilety na pociąg - chętnych będzie wielu!

Pociąg Słoneczny - słoneczny pociąg niedługo rusza w trasę

Pociąg Słoneczny jest specjalnym, wakacyjnym pociągiem, którego kursowanie jest uzależnione od daty rozpoczęcia i zakończenia wakacji. Dlatego właśnie w tym roku pociąg wyruszy w swoją dziewiczą trasę już o poranku 22 czerwca ze stacji Warszawa Zachodnia. Jego ostatni kurs w 2019 roku odbędzie się 1 września, kiedy to odwiezie ostatnich urlopowiczów znad morza do stolicy, gdzie już niedługo potem rozpocznie się kolejny rok szkolny.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem biletów, jest to już możliwe! Kasy sprzedają bilety już od 22 maja. Co ciekawe, jeśli zakupimy tenże bilet, w ramach oferty promocyjnej organizowanej przez Koleje Mazowieckie wraz z nadmorskimi centrami kultury, na jego podstawie będziemy mogli skorzystać z wielu zniżek w teatrach, muzeach i innych miejscach w nadmorskich miejscowościach. Warto więc podróżować Słonecznym także ze względu na to! Jeżeli interesują was inne sposoby na spędzanie wakacji, mamy świetne pomysły, które znajdziecie TUTAJ.

KONIECZNIE ZOBACZ TAKŻE:

 1. Wakacyjny rozkład jazdy MPK, ZTM i komunikacji miejskiej. Jakie zmiany nas czekają?
 2. Wakacyjny rozkład jazdy PKP. Czekają nas poważne zmiany związane z remontami
 3. Jak zaplanować urlop? Najlepsze terminy, największe obłożenie plaż
 4. Wakacyjna praca 2019 - dla studentów, młodzieży, za granicą
 5. Oferty wakacyjne 2019 - last minute, All Inclusive, Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News