Plaże nudystów na świecie
commons.wikimedia.org/Aitor Méndez
Adrian Sobolewski - 23 Maja 2019

Najpopularniejsze plaże nudystów na świecie. Gdzie można się opalać w zgodzie z naturą?

Plaże nudystów na świecie - gdzie są najbardziej znane plaże, na których kostium kąpielowy nie jest mile widziany? W ostatnich latach naturyzm stał się znowu popularnym trendem, więc przybywa też miejsc, w których nudyści mogą spokojnie bawić się nad wodą.

Plaże nudystów na świecie - gdzie możemy opalać się bez ryzykowania powstaniem nierównej opalenizny? Wiele osób uważa, że najbardziej problematycznym aspektem wakacyjnej opalenizny są białe linie na skórze powstałe przez noszenie stroju. Cóż, nudyści mają odpowiedź na ten problem - wystarczy pozbyć się kostiumu!

Plaże nudystów na świecie: Morze Śródziemne - Grecja, Korfu

Plaże nudystów są coraz bardziej popularne na świecie. Ludzie lubią je z wielu powodów - niektórzy wybierają je ze względu na brak tłoku i po prostu nie przeszkadza im chodzenie nago w wakacje, niektórzy chcą równo się opalić, a dla innych naturyzm jest bardzo ważnym elementem życia. Cokolwiek by nie skłaniało kogoś do wyboru takiej plaży - na pewno nad Morzem Śródziemnym znajdzie ich wiele. Jest to jedna z najpopularniejszych destynacji wakacyjnych dla mieszkańców Europy - morze to jest relatywnie blisko, pogoda zazwyczaj dopisuje, a woda jest bardzo ciepła.

Ciekawym kurortem dla nudystów jest Cap-d'Agde Naturist Village we Francji. To nie tylko plaża nudystów, ale całe miasteczko, w którym nie spotkamy nikogo w ubraniu - nawet w sklepach czy w restauracjach! Jeśli jednak wybieramy się raczej do Grecji, tam też jest kilka ciekawych nagich plaż. Szczególnie greckie wyspy słyną ze swoich osłoniętych plaż, na których naturaliści nie muszą obawiać się wzroku wścibskich gapiów. Jedną z takich plaż jest Paradise Beach na Mykonos. Oferuje ona rajskie warunki - złoty piasek, przezroczystą wodę i piękną pogodę. Jeśli wybieramy się na Korfu, warto odwiedzić Mirtiotisę. Jest to skryta za skałami plaża, która oferuje prywatność i piękne widoki.

Plaże nudystów Chorwacja - mapa jest ich pełna

Jednym z krajów, w których nudyści mogą czuć się najlepiej i znaleźć najwięcej miejsc dla siebie, jest Chorwacja. Mapa tego kraju jest pokryta plażami dla osób nie przepadających za bielizną. Warto zwrócić uwagę na Valalta Naturist Camp. Jest to całe pole kempingowe przeznaczone dla nudystów - nikogo nie zdziwi tam widok nagich par wynurzających się rano z namiotu i bez skrępowania robiących sobie herbatkę bez odzieży. Bardzo znana jest także Cava, plaża na półwyspie Babin Kuk, tuż obok Dubrownika.

Plaże nudystów - Hiszpania i Teneryfa

Kontynentalna Hiszpania, jak i należące do niej wyspy, oferują wiele miejsc przyjaznych nudystom. Na kontynencie znajdziemy między innymi L'Ahuir - plażę w Walencji, która wyróżnia się długą, drewnianą promenadą, podtrzymującą tamtejsze wydmy. Jeśli wolimy wybrać się na hiszpańskie wyspy, Teneryfa ma dla nudystów kilka atrakcji. Na tej wyspie plaże dla nudystów nie są wielkie - często mają zaledwie kilkaset metrów długości. Jednak zapewniają one bardzo malownicze widoki i świetny dostęp do morza.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Wakacyjny rozkład jazdy MPK, ZTM, komunikacji miejskiej
  2. Wakacje studenckie 2019 - daty. Kiedy się zaczynają i kończą?
  3. Kiedy wakacje? Kiedy się kończą i kiedy je rezerwować?
  4. Gdzie na wakacje 2019? Już dziś zaplanuj swój urlop
  5. Gdzie na wakacje z dziećmi? Gdzie z psem?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News