Dzień Kota Garfielda - zdjęcia
sketchport/_unicorn_
Paulina Musianek - 23 Maja 2019

Kiedy jest Dzień Kota Garfielda? Rudy zwierzak zachwycił miliony fanów

Dzień Kota Garfielda to niebanalne święto, ale z pewnością wiele osób chciałoby je obchodzić! Zdradzamy datę Dnia Kota Garfielda i radzimy, w jaki sposób można go obchodzić!

Dzień Kota Garfielda - miłośnika lazanii

Dzień Kota Garfielda to prawdziwe święto! Garfield został stworzony przez rysownika Jima Davisa. Po raz pierwszy pojawił się w kreskówce 19 czerwca 1978 roku. Serialowy właściciel Garfielda Jon Arbuckle i jego przyjaciel pies Odie towarzyszą Garfieldowi na ekranie. Ich przygody bawią małych i dużych od wielu lat.

Znana na całym świecie bajka z Garfieldem rozgrywa się w Muncie w stanie Indiana. Głównymi tematami są przede wszystkim obsesyjne jedzenie kota, jego miłość do lazanii i kawy oraz niechęć do poniedziałków. Davis postanowił zebrać najbardziej typowe ludzkie cechy i dać je swojemu kociemu bohaterowi. Historia koncentruje się głównie na interakcji między Garfieldem, Jonem i Odie'm.

Dzień Kota Garfielda: data

Dzień Kota Garfielda obchodzony był po raz pierwszy w 1998 roku w 20. rocznicę komiksu i urodzin Garfielda. Członek Rady Miejskiej Boca Raton (miasta na Florydzie), Wanda Thayer, ogłosiła 19 czerwca Dniem Kota Garfielda podczas urodzinowego przyjęcia niespodzianki w Międzynarodowym Muzeum Sztuki Kreskówki w Boca Raton.

Świętując ten wyjątkowy dzień, dlaczego by nie przebrać się za kota? Możesz zorganizować dzień przebieranek w pracy czy szkole, gdzie chętne osoby mogą przyjść przebrane za postać z tego dobrze znanego komiksu. Można wesprzeć finansowo fundacje zajmująca się kotami lub obdarować najpotrzebniejszymi rzeczach wybrany dom tymczasowy dla kotów. Ciekawym pomysłem będzie też zorganizowanie w przedszkolu czy szkole konkursu, w którym dzieci będą mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne rysując laurki z Garfieldem.

Lazania Garfielda - przepis

Genialnym pomysłem na świętowanie tego dnia jest zrobienia lazanii. Lazania to danie, które kojarzy się nam właśnie z leniwym Garfieldem! Lazania to dosyć proste danie do wykonania. Należy zaopatrzyć się w sos beszamelowy, makaron do lazanii, mięso mielone i ser.

Najpierw należy przygotować sos: smażymy mięso na patelni, dodajemy soli i pieprzu, jak będzie gotowe, dodajemy pomidory obrane ze skórki i ponownie podsmażamy. Dodajemy przecier pomidorowy lub gęstą pastę i rozgnieciony czosnek. Osobno należy ugotować makaron do lazanii przez ok. 3-5 minut. Dno naczynia żaroodpornego wyłożyć po kolei: makaronem, sosem i serem żółtym. Na koniec posypać bazylią. Wkładamy naczynie do piekarnika rozgrzanego do temperatury na 180 stopni i pieczemy ok. 25 min.

Taka lazania przygotowana samemu od podstaw będzie świetnym pomysłem na obiad w Dniu Kota Garfielda!

Garfield na CDA - pomysł na wieczorny seans filmowy

Świetnym zakończeniem Dnia Kota Garfielda będzie obejrzenie bajki kreskówki czy filmu z Garfieldem! Bez problemu znajdziesz je online.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Dzień Odnawiania Znajomości - data. Kiedy jest to święto?
  2. Dzień Praw Zwierząt - data, obchody międzynarodowe
  3. Dzień Różnorodności Kulturowej - kiedy? Data święta
  4. Dzień Praw Zwierząt: scenariusz - przedszkole
  5. Dzień Pac-Mana 2019 - data. Kiedy jest święto?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News