Piotr Żyła dostał prezent od dziennikarzy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Irmina Jach - 17 Stycznia 2021

Piotr Żyła pokazał swój prezent urodzinowy. Dostał butelkę piwa

Piotr Żyła świętował wczoraj swoje 34. urodziny. Serdecznym życzeniom i wyjątkowym podarunkom nie było końca. Dziennikarze TVP Sport postanowili wręczyć skoczkowi wyjątkowy prezent, który nawiązywał do zabawnej sytuacji z przeszłości.

Piotr Żyła był w sobotę w świetnym humorze. Z uwagi na fakt, że obchodził urodziny, wszyscy poświęcali mu wiele czasu i uwagi. Ponadto fenomenalnie poradził sobie na zakopiańskiej skoczni. Po konkursie doszło do wyjątkowego zdarzenia.

Piotr Żyła dostał prezent od dziennikarzy

Piotr Żyła otrzymał od dziennikarzy TVP Sport statuetkę Złotego Bażanta, która była nawiązaniem do słynnego zakładu z Andrzejem Stękałą w Turnieju Czterech Skoczni. Podczas konkursu polscy zawodnicy rywalizowali o butelkę piwa marki Złoty Bażant.

- Tego spożyć nie spożyję, ale jest bardzo ładny - skomentował skoczek narciarski, deklarując, że wyjątkowy prezent stanie na pianinie, które od niedawna zdobi jego salon. To nie była tylko jedna niespodzianka, która czekała skoczka narciarskiego w dniu urodzin.

TVP Sport postanowił przygotować w prezencie dla skoczka nagranie, w którym wzięli udział jego koledzy z reprezentacji. Kamil Stoch, Klimek Murańka i Dawid Kubacki nie szczędzili sportowcowi ciepłych słów i serdecznych życzeń.

Dziennik ujawnił, co zrobili rodzice Patrycji i Kacpra, gdy stanęli ze sobą twarzą w twarz. Poruszające scenyDziennik ujawnił, co zrobili rodzice Patrycji i Kacpra, gdy stanęli ze sobą twarzą w twarz. Poruszające scenyCzytaj dalej

- Żeby mu zostało tyle uśmiechu, co ma. Rozumu, żeby mu trochę przybyło, to się mu przyda. No i przede wszystkim zdrowia, każdemu się przyda. A znając Piotrka, jeśli zdrowie będzie miał, to na resztę zapracuje- winszował koledze Dawid Kubacki. Jego wypowiedź wzbudziła ogromne rozbawienie wśród fanów.

- Życzę ci w dalszym ciągu uśmiechu na twarzy, żeby on nigdy nie gasł. Dużo zdrowia, sił, sukcesów sportowych. Chociaż z tym bym nie przesadzał, bo byś był lepszy ode mnie - żartował Kamil Stoch.

Urodziny Piotra Żyły nie były tak wesołe, jak zazwyczaj. Sympatyczny skoczek narciarski został wykluczony z niedzielnego konkursu indywidualnego z powodu nieregulaminowego rozmiaru kombinezonu. Humor poprawiło mu dopiero drugie miejsce zajęte przez Polaków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Zakopanem.

34-latek był trzecim skoczkiem sobotnich zawodów, osiągnął odległości rzędu 136 i 137 metrów. Wszystko wskazywało na to, że biało-czerwoni są na doskonałej drodze do zwycięstwa w rywalizacji. Niestety, słaby skok Andrzeja Stękały w drugiej serii zaprzepaścił szanse na triumf.

Jako że Piotr Żyła obejrzy niedzielne zawody z perspektywy widza, sobotni wieczór upłynął mu pod znakiem świętowania urodzin. W rozmowie z dziennikarzami obiecał, że celebracja będzie miała kameralny i delikatny charakter. Czego mu życzycie?

Piotr Żyła dostał prezent

Źródło zdjęcia: Twitter @sport_tvppl

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet/Sportowe Fakty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News