Krzysztof Skiba
Wikimedia
Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2019

Tylko w Pikio. Pozwany przez Kurskiego Krzysztof Skiba ostro krytykuje TVP

Redakcja Pikio.pl postanowiła przeprowadzić rozmowę z Krzysztofem Skibą, który otrzymał właśnie pozew ze strony TVP. Muzyk punkowej grupy Big Cyc ma odpowiedzieć za rzekome naruszenie dóbr mediów publicznych. Specjalnie dla naszego portalu, wokalista postanowił odpowiedzieć Jackowi Kurskiemu i całej telewizji publicznej, co tak naprawdę sądzi o sprawie.

Pikio.pl dotarło do sensacyjnych wiadomości. Tylko na łamach naszego portalu Krzysztof Skiba postanowił odpowiedzieć, co myśli o pozwie, który otrzymał od Jacka Kurskiego i telewizji publicznej. Wokalista i autor tekstów w ostrych słowach odniósł się do praktyk TVP i skrytykował jej działalność.

Pikio.pl donosi w sprawie konfliktu Skiba - TVP. Frontman zespołu Big Cyc opowiada o oskarżeniach telewizji publicznej

Oskarżenia TVP związane są z wypowiedziami lidera grupy Big Cyc po śmierci Prezydenta Gdańska. Lider zespołu skrytykował wtedy działalność telewizji, mówiąc, że to “tvp szczuła na Pawła Adamowicza i oto mamy tego efekty”. Te zarzuty zostały odebrane przez Jacka Kurskiego z wielką powagą. Prezes państwowej stacji telewizyjnej postanowił zareagować i zdecydował się wystosować pozew w stronę lidera punkrockowej legendy polskiej sceny muzycznej.

Mateusz Morawiecki zaliczył dużą wpadkęCzy on się słyszał? Morawiecki zaliczył oburzającą wpadkęCzytaj dalej

- Pozew oraz prywatny akt oskarżenia ws. publicznych wypowiedzi Pana Krzysztofa Skiby został skierowany przez Telewizję Polską zgodnie z jednoznacznymi zapowiedziami, które zostały przekazane opinii publicznej w styczniu br. za pośrednictwem mediów. Sprawa jest procedowana we właściwym trybie prawnym. TVP jasno i stanowczo zakomunikowało, że ci, którzy będą zdaniem spółki pomawiać TVP, rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, mające na celu naruszenie jej dobrego imienia nadawcy publicznego, spotkają się zawsze z należytą i proporcjonalną prawnie reakcją. TVP twierdzi, że ceni i przyjmuje krytykę, ale musi być ona jednak oparta na prawdzie. Spółka chciałaby, by krytyka była konstruktywna, choć zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze i nie z każdej strony będzie mogła na to liczyć. Tam jednak, gdzie granice zostaną przekroczone, droga prawna będzie konsekwentnie realizowana - zaznaczył rzecznik TVP.

W specjalnym oświadczeniu dla Pikio.pl, które muzyk złożył w rozmowie z Agatą Kulasiewicz, Krzysztof Skiba postanowił odnieść się do pozwu i jeszcze raz podsumować działalność telewizji publicznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ola kwaśniewskaOla Kwaśniewska w dniu swojego ślubu. Jej suknia przyćmiła wszystko!Czytaj dalej

Skiba nie zmienia zdania: TVP obrażała Adamowicza

Krzysztof Skiba wyznał portalowi Pikio.pl, że jego zdaniem ma rację w sporze, a media publiczne poprzez pozew jeszcze bardziej utwierdzają go w jego negatywnym odbiorze TVP.

- Telewizja Polska i jej prezes Jacek Kurski, uważają, że moja opinia była zniesławiająca, a ja powiedziałem po prostu komentując po śmierci Pawła Adamowicza na żywo, bo dokładnie tego dotyczy akt oskarżenia, że Telewizja szczuła na prezydenta i oto mamy tego efekty. To jest zdanie kluczowe, które stało się przedmiotem sporu, bo osobiście uważam, że jest to zdanie prawdziwe, a Telewizja uznała je za zniesławiające. Dodałem jeszcze, że mam nadzieję, że Prezes Kurski zostanie odwołany ze swojego stanowiska - podsumował Skiba.

Muzyk postanowił odnieść się także do samej postaci Jacka Kurskiego.

- Jak wiemy, jest to osoba kontrowersyjna, która nie jest nawet dziennikarzem. Po prostu jest działaczem politycznym, oficerem politycznym PiS. Dziennikarze podlegli panu Kurskiemu złamali wszelkie zasady etyki i sztuki dziennikarskiej. Te materiały, które były robione o Pawle Adamowiczu, miały charakter napaści, szczucia i ataku medialnego. Nie miały nic wspólnego z polemiką, krytyką, ale ich zadaniem było zohydzić osobę Pawła Adamowicza, wręcz go odczłowieczyć. Jak zresztą powiedział znany politolog, Rafał Matyja, Telewizja wskazuje wrogów ludu, czyli w podtekście pokazuje ludziom, kogo należy atakować, kto jest wrogiem Polski. Z przeciwników politycznych robi się wrogów Polski - zaznaczył po chwili Krzysztof Skiba w rozmowie z dziennikarką Pikio.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  2. Michał Szpak ma dziewczynę? Gwiazdor pokazał się z piękną blondynką. Razem wyglądają BAJECZNIE!
  3. Najbardziej dramatyczna sprawa w karierze Elżbiety Jaworowicz. Miała łzy w oczach
  4. Żona Wiśniewskiego właśnie zadziwiła wszystkich. "Zrobi wszystko, żeby odzyskać Michała"
  5. Jolanta Kwaśniewska na nieznanym zdjęciu z młodości. Jest nie do poznania

donald tuskDonald Tusk ukrywał to przez całe życie. Był ofiarą przemocyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News