Donald Tusk ukrywał to przez całe życie. Był ofiarą przemocy

Autor Weronika Szatkowska - 14 Marca 2019

Donald Tusk ma za sobą ciężkie dzieciństwo. Musiał pracować od najmłodszych lat, aby zapewnić odpowiedni standard sobie i najbliższym. Okazuje się, że był też ofiarą przemocy, a wszystko to robiła najbliższa mu osoba. Oto szokujące fakty dotyczące piekła, które przeszedł.

Donald Tusk od dawna wywołuje wiele emocji wśród środowiska politycznego, jak i wśród zwykłych obywateli. W roku 2014 zszokował opinię publiczną informacją o przyjęciu nowego stanowiska, szefa Rady Europejskiej na kadencję trwającą 2,5 roku. Tego samego roku we wrześniu złożył dymisję i zakończył obejmować stanowisko premiera. Dodatkowo wygasł wtedy jego mandat poselski oraz funkcja przewodniczącego Platformą Obywatelską. W 2017 roku ponownie wybrano go na przewodniczącego Rady Europejskiej podczas trwającego szczytu Unii Europejskiej. Na 27 państw, tylko Polska nie wyraziła poparcia dla objęcia przez Tuska tego urzędu.

Tusk jest wyjątkowo aktywny w mediach społecznościowych. Założył konto na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Na tym ostatnim ma aż 114 tys. obserwatorów. Co ciekawe, z chęcią dzieli się nie tylko zdjęciami związanymi z jego działalnością polityczną. Zdarza się, że na swoim profilu wspomina matkę. Z okazji Dnia Matki w zeszłym roku wstawił z nią zdjęcie z dzieciństwa z podpisem "Najlepsza Mama na świecie". Niestety Donald Tusk nie ma już rodziców. Jego matka przegrała nierówną walkę z chorobą i odeszła z tego świata w 2009 roku.

Matka Tuska otaczała miłością i troską zarówno samego Donalda, jak i jego siostrę Sonię. Okres dorastania był dla nich niezwykle trudny, ponieważ wychowywali się bez ojca. Głowa rodziny zmarła w latach 70. czyniąc tym samym Ewę Tusk samotną matką. Mogłoby się wydawać, że ta tragedia skomplikuje ich życie. Jednak doniesienia są szokujące. Donald Tusk niekoniecznie rozpaczał po stracie swojego rodziciela.

Donald Tusk niechętnie wypowiada się o swoim ojcu i niechętnie wspomina jakiekolwiek fakty, związane z dzieciństwem. Jakiś czas temu wyznał, przez co tak naprawdę przeszedł i co czuł po śmierci. Oto historia dramatu, który przeżył.

Kliknij "Następna strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News