Paweł Nowakowski nie żyje
Pixabay.com, autor: ArturLuczka
Joanna Szwalikowska - 18 Stycznia 2021

Z ostatniej chwili: nie żyje Paweł Nowakowski. Przegrał z ciężką chorobą

Asp. Paweł Nowakowski nie żyje. Tragiczne wiadomości zostały przekazane przez oficjalną stronę internetową Polskiej Policji. Mężczyzna pracował w tym zawodzie przez ponad 20 lat. Informacja o jego odejściu wstrząsnęła rodziną oraz kolegami funkcjonariusza.

Asp. Paweł Nowakowski ostatnie dni spędził w szpitali MSWiA w Warszawie. Długo walczył z ciężką chorobą, niestety ostatecznie nie udało mu się jej pokonać. Zmarł w sobotę 16 stycznia.

Zmarł asp. Paweł Nowakowski. Rodzina oraz bliscy pogrążyli się w żałobie

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację, że w sobotę w szpitalu MSWiA w Warszawie, po ciężkiej walce z chorobą zmarł nasz kolega asp. Paweł Nowakowski. Paweł był nie tylko doskonałym, doświadczonym policjantem, ale także pełnym cierpliwości i wyrozumiałości, wspaniałym kolegą. Komendant Główny Policji wraz z kierownictwem, policjantami i pracownikami Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną zmarłego - czytamy na stronie internetowej Polskiej Policji.

Aspirant Nowakowski był bardzo cenionym pracownikiem, który całe swoje serce wkładał w powierzane mu obowiązki. Praca policjanta była dla niego prawdziwym powołaniem. Wszyscy jego współpracownicy są w szoku, iż stracili tak wspaniałego pracownika i dobrego człowieka.

Mężczyzna służył w Policji od ponad 20 lat. Przez ostatnich 10 lat pracował w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Bardzo angażował się w to, aby zapewniać wszystkim obywatelom bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Wydało się, co zrobił Kacper po zabójstwie 13-letniej Patrycji. Ciarki przechodzą po plecachWydało się, co zrobił Kacper po zabójstwie 13-letniej Patrycji. Ciarki przechodzą po plecachCzytaj dalej

Angażował się w liczne akcje profilaktycznie, niejednokrotnie nagłaśniał także problemy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego na stronach internetowych policji w Mławie.

Wiele razy był odznaczany za swoją pracę. Otrzymał między innymi brązowy medal Zasłużonego Policjanta. Nagrodzono go także między innymi za uratowanie życia 20-letniego mężczyzny, który był ofiarą wypadku drogowego.

-Jak wtedy mówił, prawdziwą nagrodą była dla niego wdzięczność rodziców uratowanego chłopaka. Jego doświadczenie, spokój i opanowanie było dla nas wzorem i nieocenionym wsparciem. Aspirant Paweł Nowakowski odszedł na wieczną służbę w wieku 44 lat - czytamy na stronie internetowej Polskiej Policji.

Aspirant Paweł Nowakowski nie był w stanie pokonać ciężkiej choroby, z którą się zmagał. W związku z tym zmarł w wieku zaledwie 44 lat. Zostanie zapamiętany jako wzór policjanta, którego doświadczenie, spokój oraz opanowanie były inspiracją dla innych funkcjonariuszy.

Komendant Główny Policji razem z kierownictwem policjantami oraz pracownikami łączą się w bólu z rodziną oraz bliskimi zmarłego policjanta. My również przyłączamy się do kondolencji i składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Policja PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News