partia biedronia program
screen Onet News
Bartłomiej Chudy - 3 Lutego 2019

Partia Biedronia: Program ogłoszony na konwencji przekona wyborców?

Partia Biedronia program przedstawiła w niedzielne południe. Dziś poznaliśmy założenia nowej  inicjatywy Roberta Biedronia. Czy Wiosna, czyli nowa lewicowo-liberalna partia przekona wyborców do zmiany preferencji politycznych?

Partia Biedronia program zaprezentowała w Warszawie podczas konwencji. Spotkanie z sympatykami polityka odsłoniło nowe oblicze formowanej od miesięcy inicjatywy. Pojawiły się pytania i medialne spory. Wiele osób zauważa, że założenia tworzą realną konkurencję dla opozycji.

Partia Biedronia program. Co polityk chciałby zmienić w Polsce?

Były poseł Ruchu Palikota i były prezydent Słupska od miesięcy przygotowywał struktury nowej partii, która ma odmienić polską scenę polityczną. Ostatnie sondaże czynią jego inicjatywę trzecią siłą parlamentu, po PiS i PO. Robert Biedroń podczas niedzielnej konwencji ogłosił, że jego nowa partia będzie nosiła nazwę Wiosna. Nawiązał w niej do nastania wiosny po niekończącym się sporze polsko-polskim. Ale nie tylko stało się przedmiotem jego przemówienia. - Nie chcemy już więcej wojny polsko-polskiej, chcemy wzajemnego szacunku i dialogu. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz - mówił w niedzielne południe Robert Biedroń na warszawskim Torwarze.

Partia Roberta Biedronia

Podczas spotkania padło wiele obietnic z ust lidera nowego ugrupowania. Okazuje się, że polityk wiele się spodziewa po ogłoszeniu swoich założeń. - Od jutro ruszamy w Polskę, zaczynamy wielką trasę wiosenną. Bądźcie z nami. Teraz i przez całą tę podróż, podczas której odnowimy Polskę - napisał przed godziną na Twitterze Robert Biedroń. Niedzielna konwencja oznacza w polskiej polityce ważne otwarcie. Na miejscu pojawiły się tysiące sympatyków mężczyzny.

Program partii Biedronia

Robert Biedroń przedstawił na konwencji założycielskiej program nowej partii Wiosna. To mieszanka założeń socjalnych i liberalnych, zdecydowanie niekonserwatywnych. Z ust Biedronia padły liczne obietnice w takich sprawach, jak: służba zdrowia, rozdział państwa od Kościoła, polityka socjalna, czy transport publiczny. - Zagwarantujemy dostęp do lekarza specjalisty w ciągu jednego miesiąca. Wzrost finansowania w opiece zdrowotnej przełoży się na większą dostępność dla pacjentów. Wprowadzimy limit czasu oczekiwania na świadczenia w danych oddziale NFZ. Po jego upłynięciu pacjenci będą mieli prawo do wyboru miejsca leczenia w sektorze prywatnym. Za wizytę zapłaci NFZ zgodnie z ogólnopolskim cennikiem - czytamy na nowej stronie partii Wiosna. Biedroń obiecuje też sprawny transport publiczny dla wszystkich, czyli "autobus w każdej gminie", czy bezpłatne przejazdy dla dzieci w całej Polsce. Niepocieszony programem Wiosny będzie Kościół i jego przedstawiciele. Lider partii chce wycofać religię ze szkół, opodatkować księży na tych samych zasadach co parafian. Zaoszczędzone miliony złotych chce przeznaczyć na na edukację i służbę zdrowia. Mężczyzna potwierdził też jeden z ważniejszych i kosztownych postulatów, czyli emeryturę obywatelską w kwocie minimum 1600 zł dla każdego Polaka. - Zagwarantujemy gwarantowaną emeryturę minimalną w wysokości 1600 złotych dla każdej obywatelki i każdego obywatela. Wyższe świadczenia uzyskamy dzięki prywatnym składkom (IKE, IKZE, pracownicze plany emerytalne, spółdzielcze plany emerytalne, fundusze inwestycyjne) - czytamy. W planach Biedronia jest też rozszerzenie programu 'Rodzina 500 plus".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Robert BiedrońZnani politycy, którzy ujawnili swój homoseksualizm [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
- Zniesiemy ograniczenia dotyczące matek i ojców samodzielnie wychowujących dzieci. Przyznamy pieniądze także na pierwsze dziecko według zasady „złotówka za złotówkę” – przekroczenie progu dochodowego nie będzie skutkować utratą świadczenia, a jedynie obniżeniem go - informuje na swojej stronie partia. W obietnicach nowej partii Biedronia znalazły się ponadto takie postulaty jak: zamknięcie kopalń węgla do 2035 roku, możliwość aborcji do 12 tygodnia ciąży, ćwierć miliona miejsc w żłobkach i przedszkolach, podniesienie minimalnej pensji do 60 procent średniej krajowej, czy odpartyjnienie spółek Skarbu Państwa.

Jak się zapisać do partii Biedronia

Nowa inicjatywa Roberta Biedronia wciąż szuka aktywistów do swoich struktur. Na stronie Wiosny czytamy o możliwości dołączenia do struktur na zasadzie wolontariatu. Ważne są też osobiste przekonania i poglądy. - Wierzysz w solidarne państwo, któremu można zaufać? Uważasz, że każdy ma prawo do decydowania jak chce żyć? Jesteś zdania, że Polska powinna odgrywać ważną rolę w zintegrowanej Unii Europejskiej? Dołącz do naszych struktur! - czytamy.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co Andrzej Duda zrobił dla Polski? Ogromna krytyka prezydenta
  2. Lech Kaczyński desygnował Tuska. Historyczna chwila
  3. Czarne przepowiednie Jackowskiego. Jasnowidz nie ma dobrych wiadomości!
  4. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: Wiosna Biedronia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News