Off Festival 2019. adres, data
Youtube/Off Festival
Wiadomości Pikio - 26 Kwietnia 2019

Kiedy i gdzie odbywa się Off Festival 2019? Informacje o wydarzeniu

Off Festival 2019 to wielkie wydarzenie dla muzyki alternatywnej w Polsce. Kiedy i gdzie odbędzie się impreza? Jak wygląda jej program? Czy łatwo dotrzemy na miejsce? Podajemy najważniejsze informacje.

Off Festival 2019 będzie wielkim świętem wszystkich fanów muzyki alternatywnej w Polsce. Od wielu lat na śląskiej scenie możemy zobaczyć największe alternatywne gwiazdy, a także artystów związanych z innymi kategoriami muzycznymi, których twórczości nie do końca po drodze jest z mainstreamowym nurtem. Zbliża się impreza, na której pokażą swoje możliwości i naelektryzują publikę.

Off Festival Katowice

Pomysłodawcą oraz dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz - Artur Rojek. Znany z takich hitów "Długość dźwięku samotności", "Sprzedawcy marzeń" czy "Syreny" piosenkarz doskonale wie, czego potrzeba słuchaczowi, aby zrelaksować się i odpocząć przy dobrej muzyce. Autor płyty "Składam się z ciągłych powtórzeń" festiwal zainaugurował w 2006 roku. Wśród gwiazd, które wystąpiły na pierwszej edycji festiwalu znaleźli John Porter, Maria Peszek, Lecha Janerka, Strachy na Lachy czy zespół T.Love.

Po sukcesie oraz ogromnym zainteresowaniu Off Festivalem jasnym stało się, że ten doczeka się kontynuacji. Do tej pory odbyło się 12 edycji, w których mogliśmy zobaczyć oraz posłuchać ikon muzyki alternatywnej, gwiazd polskiej i zagranicznej estrady, a także raperów, przedstawicieli rocka i innych gatunków. Na scenie Off Festival występują więc nie tylko artyści, którzy charakteryzują się alternatywnymi brzmieniami, ale także tacy, którzy przedkładają sztukę nad sławę i popularność. Idealnym przykładem był występ łódzkiego rapera O.S.T.R., podczas drugiej edycji festiwalu. Artysta bez wątpienia jest jednym z najbardziej uznanych raperów na polskiej scenie, jednakże rzadko pojawia się w mediach, na próżno szukać też z nich sesji zdjęciowych oraz wywiadów w internecie.

Gospodarzem Off Festivalu od 2010 roku jest miasto Katowice. Wcześniejsze cztery edycje odbyły się terenie kąpieliska "Słupna" w rodzinnym mieście dyrektora festiwalu - Mysłowicach.

Off Festival - program, data, adres

Tegoroczna impreza potrwa trzy dni i odbędzie się na początku sierpnia. W dniach 2.08 - 4.08 będziemy mogli poznać bliżej i usłyszeć wielu wspaniałych artystów. Jak potwierdza oficjalna strona festiwalu podczas tegorocznego święta muzyki wystąpią między innymi: Daughters, The Gaslamp Killer, Octavian, Foals oraz Lebanon Hanover. Ciekawie zapowiada się także występ "Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk"

To wielkie muzyczne wydarzenia odbędzie się tradycyjnie w dolinie trzech stawów, czyli parku i kompleksie rekreacyjno-sportowym w Katowicach. Dokładny adres to ul. Trzech stawów 40-289

Off Festival - dojazd

Dolina trzech stawów znajduje się 300 kilometrów od Warszawy, 200 kilometrów od Wrocławia oraz 80 kilometrów od Krakowa. Jedną z najpopularniejszych metod transportu na festiwal jest dojazd pociągiem. Szczegółowe informacje na temat godzin odjazdów i przyjazdów można sprawdzić na głównej stronie internetowej PKP.

Stacja, na której trzeba wysiąść transportując się komunikacją to Muchowiec. Dojeżdża tam autobus numer 110. Jeżeli planujesz podróż samochodem, będziesz mógł się nim zatrzymać na bezpłatnym parkingu przy ul. Lotnisko nieopodal miejsca imprezy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Lista festiwali muzycznych w Polsce. Gdzie możemy się bawić tego lata?
  2. Ile kosztują bilety na Open'er Festival? Ceny karnetów i VIP tickets
  3. Ile kosztują bilety na Orange Warsaw Festival 2019? Ceny zwalają z nóg
  4. Kiedy Orange Warsaw Festival 2019? Najważniejsze informacje
  5. Kto wystąpi na Orange Warsaw Festival 2019? Lista artystów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News