Na co zmarł Freddie Mercury?
Fot. YouTube / imputanium
Wiadomości Pikio - 13 Grudnia 2018

Na co zmarł Freddie Mercury? Przerażający koniec legendy

Na co zmarł Freddie Mercury? Chociaż artysta uznawany jest już za ikonę, to wciąż niewiele osób zna jego historię. Brytyjski piosenkarz rockowy nie żyje od 27 lat, a jego sylwetka wciąż budzi wiele emocji. Jaki naprawdę był? Dlaczego nie ma go dziś z nami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule.

Na co zmarł Freddie Mercury? Wokół jego śmierci wciąż krąży wiele teorii spiskowych, a niektóre z nich śmiało mogłyby walczyć o miano miejskiej legendy. Za odejściem wokalisty zespołu Queen kryje się niezwykle smutna historia, która poruszy nawet najtwardsze serca.

Freddie Mercury biografia

Freddie Mercury tak naprawdę nazywał się Farrokh Bulsara. Mężczyzna urodził się we wrześniu 1946 roku w Stone Town, na Zanzibarze, a 45 lat później zmarł w Londynie. Jego życie nie było łatwe - mężczyzna otwarcie przyznawał się do swojego biseksualizmu, a w tamtych czasach nie było to zbyt dobrze odbierane. Wiele przykrości spotkało go również z powodu jego tyłozgryzu, który był przedmiotem prześmiewczych uwag i wielu nieprzyjemnych komentarzy. W związku z licznymi romansami homoseksualnymi, kultowy piosenkarz zachorował na AIDS. Mężczyzna przez bardzo długi czas starał się ukrywać tę informację, jednak i tak dotarło to do mediów. Muzyk postanowił odnieść się do plotek i wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. - W związku z licznymi doniesieniami prasowymi w ciągu ostatnich dwóch tygodni pragnę poinformować, że test na HIV był pozytywny i jestem chory na AIDS. Uważałem za właściwe utrzymać tę informację w tajemnicy, aby chronić swą prywatność. Jednak teraz nadszedł czas, aby powiedzieć prawdę. Mam nadzieję, że lekarze i wszyscy ludzie dobrej woli na całym świecie połączą się ze mną w walce z tą straszną chorobą. Moja prywatność zawsze była bardzo ważna dla mnie i słynę z braku wywiadów ze mną. Proszę zrozumieć, iż ta polityka będzie kontynuowana - oświadczył wówczas. Freddie nie nacieszył się zbyt długo życiem po tym comming oucie. Zaledwie dzień po wydaniu oświadczenia, muzyk zmarł.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Barbara Kurdej-SzatanBarbara Kurdej-Szatan pokazała siostrę. Fanom poopadały szczękiCzytaj dalej

Na co zmarł Freddie Mercury? Przyczyna śmierci Freddiego Mercurego

Bezpośrednią przyczyną śmierci wokalisty zespołu Queen było grzybicze zapalenie płuc. Choroba ta spowodowana była jednak czymś o wiele poważniejszym - wyżej wspomnianym AIDS. Odporność muzyka była bardzo mocno osłabiona, co przyczyniło się do wielu ciężkich zachorowań. Mężczyzna zmarł w swoim domu w Londynie. Jego ciało zostało skremowane, a ceremonia pogrzebowa miał charakter nad wyraz skromny. Uczestniczyła w niej jedynie najbliższa rodzina muzyka, a także członkowie zespołu. Pogrzeb trwał zaledwie 25 minut. Było to niezwykle ciche pożegnanie wyjątkowo głośnego człowieka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Magda Gessler wypowiedziała wojnę Weronice Rosati! Jej ostre słowa zszokowały fanów
  2. Hipokryzja w czystym wydaniu! Krystyna Pawłowicz atakuje posłów jedzących w Sejmie
  3. Szok! Gwałt i prostytucja w Barwach Szczęścia. Fani przerażeni
  4. Tajemnice produkcji M jak Miłość wywołały konsternację! Kasia Cichopek tłumaczy się
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
DodaDoda i jej najcięższe grzechy. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News