Minister zdrowia
Konferencja ministra zdrowia (sygnał zapewniła Telewizja Polska)
Patryk Przybyłowski - 26 Marca 2021

Minister zdrowia reaguje na słowa premiera o prywatnej służbie zdrowia

Wczorajsza wypowiedź premiera w temacie prywatnego sektora służby zdrowia odbiły się szerokim echem. Dzisiaj doszło do skorygowania tych słów, ale nie ze strony Mateusza Morawieckiego, a Adama Niedzielskiego.

Podczas konferencji prasowej, na której zostały ogłoszone nowe obostrzenia, premier zdecydował się uderzyć w prywatną służbę zdrowia. Z ust szefa rządu padły oskarżenia o brak pomocy w walce z pandemią.

- Czy służba prywatna dzisiaj ratuje? Czy ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale są otwarte i zamieniane na placówki dla pacjentów z COVID-19? Otóż nie. Tylko państwo w takich chwilach próby, najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje środki po to, by uratować jak najwięcej Polaków - powiedział Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji.

Bardzo emocjonalnie na powyższą wypowiedź zareagowała Anna Rulkiewicz. CEO grupy LUX MED natychmiast pospieszyła z wyjaśnieniami, które podważyły stwierdzenia wypowiedziane przez szefa rządu.

- Grupa LUX MED i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspiera system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno w drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie Pacjentów [...] Niech fakty mówią same za siebie. Podczas jesiennej fali epidemii koronawirusa w Polsce oddaliśmy na rzecz walki z COVID-19 cały szpital im. świętej Elżbiety w Warszawie, dołączyliśmy inne placówki, a w sumie, jako sektor prywatny, przygotowaliśmy blisko tysiąc łóżek. W trzeciej fazie wirusa nasz szpital również działa, również przyjmuje pacjentów z COVID-19. My działamy, a nasz personel leczy - skomentowała na Twitterze.

Właśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruWłaśnie potwierdzono szóstą ofiarę śmiertelną wypadku autokaruCzytaj dalej

Jak widać, sytuacja stała się bardzo napięta. Dzisiaj głos w sprawie zdecydował się zabrać minister zdrowia. Podczas kolejnej konferencji zechciał oznajmić, że słowa premiera zostały błędnie zinterpretowane.

Minister zdrowia tłumaczy się za premiera

- Doszło do jakiejś nadinterpretacji wypowiedzi pana premiera, bo intencją było pokazanie, że model prywatyzacji całej opieki zdrowotnej bardzo utrudniłby postępowanie w sytuacji kryzysowej- stwierdził Adam Niedzielski.

W następnej kolejności padły bardzo pokrzepiające słowa w kierunku medyków pracujących w prywatnych placówkach. Minister postanowił podkreślić ich poświęcenie.

Doszło również do spotkania Adama Niedzielskiego z CEO grupy LUX MED. Anna Rulkiewicz wyraziła nadzieję, że stwierdzenia tożsame z tym co powiedział wczoraj premier są tylko nieporozumieniem, które nie stanie na przeszkodzie we współpracy.

- Bardzo dziękuję Adamowi Niedzielskiemu za spotkanie. Dziękuje za docenienie roli sektora prywatnego w walce z pandemią. Przekażę te słowa personelowi medycznemu. Wierzę, że wczorajsza wypowiedź Premiera była nieporozumieniem i dalej będziemy współpracować dla dobra Pacjentów- napisała na swoim Twitterze.

Anna Rulkiewicz

źródło screena: twitter.com/RulkiewiczAnna

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet, Twitter, Gazeta.pl, Money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News