Mateusz Janicki: żona, Marianna Janicka, Jan Janicki, aktor, z żoną

Mateusz Janicki: żona, Marianna Janicka, Jan Janicki, aktor, z żoną Źródło: YouTube

Mateusz Janicki: żona, Marianna Janicka, Jan Janicki, aktor, z żoną, Facebook, dzieci, prywatnie - te informacje są notorycznie wyszukiwane przez fanów aktora, który swoją popularność zdobył między innymi dzięki serialowi Pierwsza Miłość. Dlaczego odszedł z serialu? Wyjaśniamy.

Kim jest Mateusz Janicki?

Mateusz Janicki to aktor urodzony w Krakowie. Jest zarówno artystą filmowym, serialowym, jak i telewizyjnym. Urodził się 26 listopada 1983 roku. Pochodzi z bardzo artystycznej rodziny, dlatego absolutnie nie dziwią jego ciągoty w stronę sztuki. Jego rodzice to Aleksander Janicki oraz Katarzyna Niewodniczańska, której tata, Jerzy, był znanym fizykiem. Janicki jest wnukiem założyciela krakowskiego Instytutu Fizyki Jądrowej. Aktor jest bardzo aktywnym artystą teatralnym, ale swoją największą popularność zdobył w serialu Pierwsza Miłość, czyli wieloletnim hicie telewizji Polsat, gdzie zagrał legendarnego Pawła Krzyżanowskiego, czyli chłopaka Marysi Radosz. Występował również w serialu "Singielka" na antenie TVN. Wzrost Mateusza Janickiego to 184 cm. 

Mateusz Janicki: żona

Kim jest żona Mateusza Janickiego? Żona, a wcześniej dziewczyna aktora nazywa się Olga Szostak i jest matką jego dwójki dzieci, Antoniego oraz Jana. Żona Mateusza Janickiego również jest aktorką, która ukończyła studia na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnym imienia Stanisława Wyspiańskiego. Co ciekawe, Olga Szostak jest nie tylko aktorką, ale również... wykształconą logopedką. Jest absolwentką studiów podyplomowych z logopedii, a doświadczenie zdobywała między innymi w Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i ich Rodzinom, w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym oraz jako wolontariusz w Pareo Centrum Terapii Logo-Ped. 

Żona Mateusza Janickiego pracuje nie tylko w aktorstwie, ale również jako logopeda z dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi również szkolenia z Emisji głosu i Kultury Żywego Śłowa. Wraz z Mateuszem Janickim tworzą świetną, zgraną parę, a ich rodzina powiększyła się już o dwójkę dzieci. Z racji kariery Mateusz Janicki często nie widzi żony, która mieszka wraz z dziećmi w Krakowie. Podczas kręcenia seriali, aktor często musi przebywać w Warszawie i sam nazywa się żartobliwie "słomianym wdowcem oraz singlem".

Żona Mateusza Janickiego grała między innymi w takich produkcjach jak: Komisarz Alex, Trzeci Oficer, Hotel 52, Singielka oraz Determinator. 

Mateusz Janicki z żoną

Mateusz Janicki z żoną tworzą znakomitą parę. Niestety często rozłącza ich kariera. Aktor przez długi czas musi przebywać w Warszawie na zdjęciach do serialu i bardzo tęskni za swoją rodziną, która na stałe mieszka w Krakowie. 

Jak Mateusz Janicki poznał się z żoną? Aktorzy poznali się już w... liceum. Zaiskrzyło między nimi podczas spaceru na ulicy Sportowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Długo rozmawiali i w ten sposób pojawiło się między nimi uczucie. 

Mateusz Janicki z żoną są bardzo zgranymi partnerami, którzy mają już razem dwójkę dzieci.

Mateusz Janicki z żoną grali razem w takich produkcjach jak Determinator czy Singielka. 

Mateusz Janicki: aktor, Teatr

Mateusz Janicki jako aktor pojawiał się w wielu produkcjach, które można określić jako hitowe. Wielką popularność zdobył ogrywając legendarną rolę Pawła Krzyżanowskiego w serialu Pierwsza Miłość. Później został zastąpiony przez Mikołaja Krawczyka

Mateusz Janicki jako aktor występował między innymi w: serialu Determinator, Na Dobre i na złe, Wielkie ucieczki, Katastrofy górnicze, Czas Honoru, Prosto w Serce, Życie nad Rozlewiskiem, Drogi Wolności oraz Singielka. Pojawiał się również w filmach takich jak: Lejdis, Karol, człowiek który został papieżem, Planeta Singli, Kamczatka, Sztos 2 czy Supermarket. 

Mateusz Janicki jest również aktorem teatralnym. Występował w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, w Teatrze Ludowym w Nowej hucie, w teatrze Łaźnia Nowa oraz w Teatrze Nowym w Łodzi. 

Mateusz Janicki, Marianna Janicka

Marianna Janicka to siostra Mateusza Janickiego. Jak przystało na artystyczną rodzinę, Marianna Janicka, tak jak Mateusz Janicki, jest osobą powiązaną ze światem seriali oraz filmów. W przeciwieństwie do Mateusza Janickiego, Marianna Janicka zajmuje się... dźwiękiem. Współpracowała przy takich produkcjach jak: Planeta Singli 3, My name is Sara, Przyjaciółki, Misja Afganistan, Przepis na życie, Listy do M, Hotel 52 czy Los Numeros. 

Marianna Janicka w swojej karierze pracowała głównie jako asystent realizatora dźwięku, asystent operatora dźwięku, a jako dziecko zdarzało jej się bywać w obsadzie aktorskiej. Poniżej zdjęcie Marianny Janickiej. 

Mateusz Janicki, Jan Janicki

Jan Janicki to syn Mateusza Janickiego oraz Olgi Szostak-Janickiej. Jan Janicki urodził się w 2012 roku. Ma brata Antoniego. Jan Janicki mieszka w Krakowie i częściej widzi swoją mamę niż tatę. 

Skąd taka sytuacja? Mateusz Janicki często musi pracować na planach serialów w Warszawie czy na deskach teatru w Łodzi. Bardzo tęskni za Janem Janickim, ale niestety taki jest już żywot aktora. 

Mateusz Janicki: Pierwsza Miłość, dlaczego odszedł?

Mateusz Janicki w serialu Pierwsza Miłość zdobył wspaniałą popularność. Występował w roli Pawła Krzyżanowskiego, czyli legendarnej postaci hitowego serialu telewizji Polsat. To właśnie on wcielił się w postać, która była partnerem życiowym Marysi Radosz, głównej bohaterki serialu. 

Mimo, że Pierwsza Miłość dała mu wielką popularność i sympatię fanów, aktor zdecydował się odejść z serialu. Zastąpił go Mikołaj Krawczyk. Dlaczego odszedł z hitowej produkcji, która mogła mu zapewnić znakomite wynagrodzenie oraz rozpoznawalność? Mateusz Janicki odszedł z Pierwszej Miłości z przyczyn osobistych. Postanowił poświęcić więcej czasu rodzinie, a właśnie rodziło mu się dziecko. 

Pierwsza Miłość to serial kręcony regularnie we Wrocławiu, dlatego pragnienie spędzania większej ilości czasu z rodziną popchnęło go do tej decyzji. 

Mateusz Janicki: Facebook

Mateusz Janicki to aktor, który lubi korzystać z Facebooka. Facebook dla Mateusza Janickiego to sposób na komunikację z fanami. Doskonale odnajduje się w świecie mediów społecznościowych. 

Facebook Mateusza Janickiego jest obserwowany przez 45 tysięcy fanów, do których regularnie kieruje posty. W swoich wpisach informuje fanów na temat tego co dzieje się w jego życiu prywatnym, ale głównie zawodowym. Obserwując jego profil dowiemy się między innymi o tym co dzieje się w produkcjach, w których akurat gra oraz o nowych projektach, w których weźmie udział. Mateusz Janicki na Facebooku poleca również różnego rodzaju eventy artystyczne. 

Facebook Mateusza Janickiego można odnaleźć tutaj. 

Mateusz Janicki: prywatnie

Mateusz Janicki prywatnie czuje się nieco samotny, ponieważ wiele czasu musi spędzać poza rodzinnym domem. Nie jest typem artysty, który prywatny czas spędza na ostro zakrapianych imprezach oraz na ściankach. Czasami musi pojawić się na takiej imprezie z racji konieczności promocji seriali czy filmów, w których się pojawia, ale ewidentnie nie jest to jego bajka.

Prywatnie Mateusz Janicki to raczej skromny człowiek, któremu nie w głowie blask fleszy fotoreporterów oraz spowiadanie się ze swojego życia prywatnego w tabloidach. Prywatnie Mateusz Janicki jest mężem Olgi Szostak. 

Mateusz Janicki: dzieci

Dzieci Mateusza Janickiego pochodzą z jego małżeństwa z Olgą Szostak. Nazywają się Jan oraz Antoni. Dzieci są dla Mateusza Janickiego prawdziwym oczkiem w głowie. Marzy o spędzaniu z nimi jak największej ilości czasu, choć kariera często przeszkadza mu w tym, by móc z nimi być na co dzień. Czy dzieci Mateusza Janickiego pójdą w jego ślady i wybiorą karierę aktorską? Z racji tego, iż ich mama również działała w tej branży, jest to bardzo prawdopodobne. W końcu pochodzą z bardzo artystycznej rodziny.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Roksana Krzemińska-Samagalska: kim jest gwiazda serialu Pierwsza Miłość?
  2. Łukasz Dziemidok: ślub i żona. Kim jest aktor Pierwszej Miłości?
  3. Maria Pakulnis: wiek, wzrost, syn. Kim jest mąż aktorki Pierwszej Miłości?
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News