maria kaczynska_po
"Dama" reż. Maria Dłużewsa
Anna Maria Guziewska - 2 Grudnia 2018

Maria Kaczyńska: Data urodzenia była jej tajemnicą

Maria Kaczyńska data urodzenia - to była wielka tajemnicą kobiety. Okazuje się, że tragicznie zmarła żona polityka musiała się zmierzyć z pewnym wstydliwym sekretem. Co wiemy o jej młodości?

Maria Kaczyńska data urodzenia. Wielu dziennikarzy zastanawiało się, czemu kobieta stara się ukryć swój wiek. Chociaż polityczni komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że działania jej męża Lecha Kaczyńskiego w ocenie Polaków cieszyły się zmienną opinią, to jego żona była powszechnie szanowana i podziwiana. O jej macierzyństwie często wspomina córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej, Marta Kaczyńska, natomiast o dokonaniach donoszą bliscy współpracownicy. Jaka była jej młodość?

Jaka była młodość żony Lecha Kaczyńskiego? Maria Kaczyńska data urodzenia

Urodziła się 21 sierpnia 1942 roku w Machowie. Jej dzieciństwo niestety było pełne cierpienia. Urodziła się z wadą serca, co sprawiło, że musiała jako dziecko bardzo na siebie uważać. Często chorowała na zapalenie płuc i jako trzynastolatka przeszła trudną operację.

Maria Kaczyńska młoda. Jak poznała Lecha Kaczyńskiego?

W latach 60-tych studiowała handel zagraniczny. Uzyskała wtedy tytuł magistra nauk ekonomicznych. Już jako dwudziestokilkuletnia kobieta znała doskonale języki angielski i francuski. W tym czasie zainteresowała ją również nauka hiszpańskiego i rosyjskiego. Pierwsza dama była doskonale znana ze swoich umiejętności w posługiwaniu się językami obcymi. Pracując w Instytucie Morskim w Gdańsku poznała swojego przyszłego męża. W 1978 roku pobrała się z Lechem Kaczyńskim, Marta przyszła na świat dwa lata później. Okazuje się, że wiek kobiety był okryty tajemnicą, ponieważ była starsza od męża o siedem lat, co kilka dekad wcześniej było dość wstydliwym problemem. Po urlopie macierzyńskim kobieta kontynuowała swoją karierę zawodową.

Działalność pierwszej damy

Gdy Lech Kaczyński objął stanowisko prezydenta Polski, Maria wyróżniała się zaangażowaniem w działania charytatywne. Kobieta wspierała potrzebujących, współorganizowała zbiórki pieniędzy i odwiedzała potrzebujących. W 2007 roku opowiedziała się za walką o nienaruszanie Doliny Rospudy. Dla żony polityka ważny był również los kobiet.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
januszko2Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Współpracowała z organizacjami, które zajmowały się profilaktyką raka szyjki macicy, a także walczyła o prawo do aborcji kobiet zgwałconych. Jej działalność wyróżniała się szczególnym zaangażowaniem w sprawy, które w mediach pojawiały się jako zakazane lub kontrowersyjne. Jej działalność wspominają środowiska polityczne i społeczne do dziś. Maria Kaczyńska zmarła w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. Jej idee i działania do dziś wspomina między innymi Marta Kaczyńska. Felietonistka i prawniczka w mediach społecznościowych publikuje prywatne zdjęcia i pokazuje, jak ważną i inspirującą postacią w jej życiu była jej matka. Wzruszające komentarze masowo pojawiają się w Internecie, co wskazuje, że pomimo podziałów politycznych, Polacy doceniają to, co dla nich zrobiła.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Marta Kaczyńska: Wiek już nie jest jej atutem, nie zgadniecie ile ma lat
  2. Marta Kaczyńska przyłapana z byłym mężem! Te zdjęcia mówią wszystko o ich relacji
  3. Marta Kaczyńska atakuje młodzież! Przypominamy, jaka była z niej nastolatka
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Odpowiedź eksperta
Tadeusz Rydzyk słowaTym razem Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Ujawniono odbierające mowę słowa, które go pogrążąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News