Tym razem Tadeusz Rydzyk przeszedł samego siebie. Ujawniono odbierające mowę słowa, które go pogrążą

Autor Andżelika Wróblewska - 13 Września 2018

Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli Kościoła katolickiego w Polsce. Jako dyrektor największej katolickiej rozgłośni w naszym kraju, ma ogromny wpływ na dużą część polskiego społeczeństwa. Choćby z tego powodu nie sposób lekceważyć jego słów, zwłaszcza gdy wzbudzają kontrowersje i spotykają się z tak szerokim odzewem. Przedstawiamy 10 najbardziej bulwersujących wypowiedzi ojca Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk jest bez wątpienia najsławniejszym polskim redemptorystą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duchownych rzymskokatolickich. Urodził się w 1946 roku w Olkuszu, gdzie spędził wczesne dzieciństwo. Jest synem Stanisławy Rydzyk, z domu Piątek, i jej kochanka Bronisława Kordaszewskiego. Nazwisko jednak otrzymał po jej mężu, Franciszku, który został zamordowany przez Niemców w 1941 roku.

Uczył się w Wyższym Seminarium Duchownym redemptorystów w Tuchowie, później studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1971 roku złożył wieczyste śluby zakonne, tego samego roku również przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako katecheta w: Toruniu, Szczecinku i Krakowie. Zajmował się też duszpasterstwem akademickim. W 1986 roku wyjechał do Włoch, a następnie do Republiki Federalnej Niemiec.

Po powrocie do kraju Tadeusz Rydzyk zamieszkał w klasztorze redemptorystów w Toruniu. Założył rozgłośnię radiową Radio Maryja, a w ciągu kilkunastu lat swojej działalności medialnej zainicjował powstanie także środków masowego przekazu, takich jak gazeta codzienna „Nasz Dziennik” czy Telewizja Trwam. W 1998 roku powołał do życia Fundację Lux Veritatis, w której pełni funkcję prezesa Zarządu.

Jego postać budzi skrajne emocje wśród mieszkańców naszego kraju. Jedni w zupełności zgadzają się z jego poglądami i uważają, że to, co robi, jest słuszne. Inni z kolei stanowczo sprzeciwiają się "rządom" Rydzyka. Udało mu się uzyskać rozgłos w całym kraju, dlatego też powinien zważać na to, co mówi, ponieważ krytycy lubią wyłapywać zdania, które później są rozbierane na części pierwsze, dokładnie analizowane, a ojciec musi się z nich tłumaczyć. Niektóre słowa, które wypłynęły z jego ust, były tak absurdalne, że większość nie mogła uwierzyć w to, że naprawdę coś takiego powiedział. Nie chciano już nawet słuchać jego wyjaśnień, bo według opinii publicznej przeszedł samego siebie.

Wokół jego osoby wisi w powietrzu wiele skandali, które miały miejsce w przeszłości. Głównie dotyczą one kwestii finansowych, ponieważ Tadeusz Rydzyk znany jest z organizowania zbiórek pieniężnych i według niego każda okazja na zebranie gotówki jest dobra. Jedną z najgłośniejszych afer była ta, w której ogłosił chęć ratowania zakładu Stoczni Gdańskiej. Twierdził, że chciał wykupić zakład za zebrane pieniądze. Zbiórka trwała dwa lata, do chwili, gdy okazało się, że „wykupienie Stoczni nie jest już możliwe". Po zakończeniu sprawy, na antenie Radia Maryja ogłaszano komunikat informujący, że zebrane pieniądze od darczyńców będą w zależności od ich woli: albo zwrócone, albo przekazane na inny wskazany przez nich cel dobroczynny. Jak się okazało, zbiórka była prowadzona bez zezwolenia, a pieniądze i świadectwa udziałowe NFI nie wpłynęły do Stoczni i nie zostały nigdy publicznie rozliczone. W doniesieniu do prokuratury podano, że kwota zbiórki wyniosła aż 160 milionów dolarów.

W sprawie zbiórki pieniędzy przez osoby związane z Radiem Maryja polska prokuratura dwa razy rozpatrywała zgłoszone zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa i dwukrotnie odmówiła podjęcia kroków wszczynających postępowanie, ponieważ kwestowanie nie było przestępstwem i jako wykroczenie przedawniło się po roku. W lutym 2011 roku za organizowanie nielegalnych zbiórek pieniężnych został ukarany grzywną.

Tadeusz Rydzyk zasłynął również dzięki temu, że potrafi zmobilizować niesamowicie liczną armię wierzących do pomocy w konkretnym celu oraz z tego, że bezdomni obdarowują go drogimi samochodami.

Ciekawscy bez przerwy próbują dociec, ile zarabia ojciec, jednak ten pilnie strzeże każdego dokumentu mającego związek z pieniędzmi, twierdząc, że nie czerpie żadnych korzyści finansowych z prowadzonych przez siebie działalności.

Jego kontrowersyjne wypowiedzi sprawiają, że znaczna część osób, które kiedyś w jakiś sposób go popierały, przechodzi jednak na drugą stronę. Przedstawiamy te najbardziej wstrząsające, których pewnie do dziś się wstydzi.

Kliknij "Następna Strona".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News