Malutkie pieski, które nie rosną
Pixabay
Paulina Musianek - 6 Maja 2019

Malutkie pieski, które nie rosną. Są cudowne

Malutkie pieski, które nie rosną, to najlepsze zwierzęta do niewielkich i ciasnych mieszkań, a w dodatku są bardzo urocze! Oto rasy psów, co do których nie trzeba się obawiać, że urosną do rozmiaru owczarka niemieckiego.

Malutkie pieski, które nie rosną

Malutkie pieski, które nie rosną to marzenie wielu osób. Nie dość, że są urocze i zabawne, to jeszcze idealnie nadają się do niewielkich mieszkań. W dodatku można je nosić w torebce! Oto rasy psów, które całe życie będą małe.

Pieski, które nie rosną - rasy

  • Yorkshire Terrier

Yorki to jedna z najpopularniejszych ras psów, ponieważ są to zwierzęta przyjazne i inteligentne. Można powiedzieć, że mają duże osobowości w maleńkim opakowaniu! Yorki nie potrzebują dużo ruchu, ale wymagają bardzo dużo miłości i uwagi.

  • Pudel miniaturowy

Pudle to bardzo zabawne z wyglądu psy. Ich oryginalnie przycięte futro zawsze przyciąga wzrok przechodniów. Nie można jednak zapominać, że miniaturowe pudle wywodzą się od psów pasterskich i myśliwskich. Warzą one jednak tylko od 4 do 7 kg. Problemem może być ciągłe dbanie o ich futro, warto wziąć to pod uwagę przed kupieniem pudla.

  • Shih Tzu

Shih Tzu ma dosyć szlachetny wygląd, dzięki swojemu długiemu, połyskującemu futrze. Są malutkie, jednak to właśnie to futro może sprawić właścicielom dużo problemów. Należy je systematycznie szczotkować i nawilżać odżywką. Shih Tzu jest bardzo spokojny i cichy. Raczej nie zniszczy mieszkania, jeśli zostanie na dłuższy czas sam.

  • Miniaturowy Schnauzer

Jest to rasa dosyć energicznych i bardzo odważnych psów. Mimo ich słodkiego wyglądu mogą być dosyć "bojowe" - często zaczepiają o wiele większe od siebie psy. Są za to bardzo inteligentne i szybko się uczą.

  • Maltańczyk

Jest to doskonały pies do towarzystwa. Gdziekolwiek nie pójdzie jego właściciel, tam podąży jego Maltańczyk. Są to psy mądre, łagodne, chętne do zabawy, a w dodatku dosyć szybko uczą się sztuczek i trików. Zdarza się jednak, że są trochę głośne i ujadają na inne psy. Należy pamiętać, że ich futro również wymaga dokładnego szczotkowania.

  • Norwich Terrier

Energiczne, aktywne, czasem nawet za bardzo, ale za to lojalne i oddane. Świetnie się czują nawet w małych mieszkaniach, ponieważ pomimo swojej energii nie potrzebują dużego terenu do wybiegania się. Uwielbiają ludzi, w szczególności dzieci, nie przepadają za innymi psami.

Źródło: Psy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News