Co Magda Gessler dodaje do rosołu? Jeden składnik a tyle zmienia
.
- 4 Września 2019

Co Magda Gessler dodaje do rosołu? Jeden składnik a tyle zmienia

Co Magda Gessler dodaje do rosołu? Słynna restauratorka znana jest z wyrafinowanego podniebienia i silnych przekonań dotyczących kuchni. Jej ulubione dania należą do kuchni polskiej, więc nic dziwnego, że przykłada wielką wagę do tego, co znajduje się w garnku, gdy przygotowuje rosół. Dowiedzcie się, jak go przygotować zgodnie z jej przepisem.

Co Magda Gessler dodaje do rosołu? Ta najpopularniejsza zupa w polskiej kuchni jest nieodłącznym składnikiem niejednego niedzielnego obiadu. Wywar mięsno-warzywny jest sycący i pożywny, a niektórzy przypisują mu wręcz własności lecznicze. Prowadząca Kuchenne Rewolucje gwiazda nie raz krytykowała restauratorów za niedbałe podejście do tej zupy. Często zdarza jej się także oceniać szefów kuchni na podstawie tego, w jaki sposób ją przyrządzają. Jaki jest sekret rosołu Magdy Gessler?

Jak Magda Gessler gotuje rosół?

Aby rosół był klarowny, esencjonalny i smaczny Magda Gessler poleca, aby postępować zgodnie z jej procedurą. Rosół warzymy długo - to jego charakterystyczna cecha, która wyróżnia go spośród innych zup. Możemy go przygotować na dowolnym mięsie, ale Magda Gessler zazwyczaj gotuje go z udek bądź skrzydełek kurczaka. W przypadku skrzydełek potrzebujemy ich sześciu, w przypadku udek - około trzech. Mięso przed umieszczeniem w garnku należy starannie umyć, a następnie zalać zimną wodą. Następnie bez przykrycia gotować na małym ogniu kilka minut. Dla klarowności szumowinę powinniśmy zebrać łyżką.

Rosół Magdy Gessler - przepis

Kolejnym krokiem w przepisie na rosół według Magdy Gessler jest dodanie dobrze znanej nam włoszczyzny - pora, selera i pietruszki. Cebulę powinniśmy zrumienić na na patelni. To ona w następnej kolejności ląduje w garnku. Następnie do wywaru należy dodać pokrojoną na kawałki marchewkę. I tutaj czeka na nas zaskoczenie - Magda Gessler, chociaż jest zwolenniczką naturalnych składników, zaleca, aby dodać drobiowej kostki rosołowej. Gdy mięso stanie się miękkie, z wywaru wyjmujemy rozgotowanego pora i cebulę.

Cały proces gotowania przed dodaniem przypraw, powinien zająć nam około 3 godziny. Jako przyprawy Magda Gessler w swoim przepisie na rosół zaleca lubczyk, ziele angielskie, goździki i sól. Dodajemy je wedle uznania, do smaku. To one są sekretną siłą rosołu i nadają mu odpowiedni aromat.

Do przygotowania pozostał nam tylko makaron, który należy ugotować w osobnym garnku z odrobiną oleju. Gdy będzie ugotowany, możemy go odcedzić i zalać rosołem. W ten sposób zupa jest gotowa do podania gościom, a my mamy gwarancję intensywnego smaku - jak u babci na niedzielnym obiedzie.

źródło: wirtualna polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News