Lany Poniedziałek - życzenia i wierszyki
pixabay.com/Alexas_Fotos
Wiadomości Pikio - 16 Kwietnia 2019

Życzenia na Lany Poniedziałek. Powiedz je, a potem ochlap bliskiego wodą

Lany Poniedziałek - życzenia, które można złożyć najbliższym w drugi dzień świąt Wielkiej Nocy. Lepiej wybrać coś klasycznego, czy może zabawny wierszyk, który rozbawi odbiorcę i zostanie przez niego zapamiętany, a może nawet porozsyłany dalej? Radosnego Alleluja, czy Wesołych Świąt - to już dawno przereklamowane, warto skorzystać z czegoś oryginalnego.

Lany Poniedziałek - życzenia i wierszyki dla rodziny oraz znajomych, tych bliższych i dalszych, warto o nich pamiętać nie tylko w Wielkanoc, ale i Lany Poniedziałek. Liczy się pamięć i gest, a 22 kwietnia właśnie nadszedł, warto przygotować sobie test serdeczności, którymi chcemy obdarować najbliższych.

Lany Poniedziałek na wesoło - życzenia i śmieszne wierszyki

Wielkanoc i Lany Poniedziałek już trwają, nie zapomnijcie z tej okazji złożyć życzeń przyjaciołom i członkom rodziny, na wysłanie kartki może być już trochę za późno, choć oczywiście możecie próbować. Życzenia można przesłać również SMS-em lub mailem.

Czego można życzyć najbliższym? Przede wszystkim zdrowia i radości z życia, ale też mokrego dyngusa. Najlepiej, aby życzenia były spersonalizowane, jednak z tej okazji można posiłkować się gotowymi rymowankami.

Warto przygotować sobie teksty życzeń, które będziemy rozsyłać w Poniedziałek Wielkanocny dużo wcześniej, żeby na ostatnią chwilę nie przeszukiwać połowy Internetu. Poniżej kilka śmiesznych wierszyków na tę okazję:

Śmigus dyngus na uciechę, z kubła wodę lej ze śmiechem!
Jak nie z kubła to ze dzbana, śmigus dyngus dziś od rana!
Staropolski to obyczaj, żebyś wiedział i nie krzyczał,
Gdy w Wielkanoc, w drugie święto będziesz kurtkę miał zmokniętą.

Śmigus dyngus, dyngus śmigus,
nie kryjże się, nie wymiguj!
Bo dziś każdy: stary, młody,
nie uniknie wiadra wody!
Prysznic, prysznic koło studni,
już od rana pompa dudni.
Kto choć z okna nos wysunie,
wnet na niego strumień lunie!

Każdy dziś każdego leje,
Każdy leje i się śmieje,
Nikt dziś nie oszczędza wody,
Leje stary, leje młody,
Oblewamy siostrę, brata,
Dziś oblewa się pół świata!

Lany Poniedziałek - życzenia po angielsku i po niemiecku. Jak obchodzony jest śmigus-dyngus w innych krajach?

Jak obchodzi się Lany Poniedziałek w innych krajach Europy? Jak to wygląda u Niemców i Anglików, czy ich celebracje bardzo różnią się od tych naszych?

Choć Zachód oczywiście zna święta Wielkanocne, to sam Lany Poniedziałek obchodzony jest tylko w środkowo-wschodniej części Europy: Słowacji, Bułgarii, czy na Ukrainie i Węgrzech. Zwyczaj oblewania wodą praktykują również Meksykanie, jednak oni robią to w Wielką Sobotę.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście złożyli przynajmniej krótkie życzenia z okazji Lanego Poniedziałku swoim znajomym z Anglii lub Niemiec.

May your Easter be filled with lots of Easter eggs, presents from the Easter bunny, blessings from Jesus Christ and most of all happiness that lasts for a life time. I’m sending lots of love on your way. Happy Easter to you.

Wir wünschen Euch ein frohes und gesegnetes Osterfest, viele bunte Eier und erholsame Feiertage! Herzliche Ostergrüße.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co powinno być w koszyku wielkanocnym? Symbolika święconki
  2. Piosenki na Lany Poniedziałek. Naucz ich swoje dzieci
  3. Jakie tradycje i symbole ma Wielki Post? Zwyczaje wielkopostne w Polsce
  4. Pisanki wielkanocne - wszystkie pomysły i wzory w jednym miejscu
  5. Obrazki i memy wielkanocne. Możesz wrzucić na Facebooka lub wysłać znajomym z życzeniami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News