Ksiądz wrzuca na WOŚP pieniądze z tacy
WOŚP Elbląg/ screen z wideo/ Facebook
Artur Łokietek - 1 Lutego 2021

Ksiądz zdobył się na niecodzienny gest. Zgarnął pieniądze z tacy i wrzucił do puszki WOŚP

Ksiądz Kazimierz Klaban pokazuje, że liczą się dobre uczynki. Duchowny oddał na zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy całą zebraną przez kościół tacę. Symboliczny gest podyktowany jest bardzo osobistą, smutną historią.

WOŚP, jak co roku zresztą, zbierał pieniądze na wsparcie szpitali. Tegoroczna zbiórka skupiła się wokół zdobyciu pieniędzy na sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Ksiądz Kazimierz Klaban z parafii Dobrego Pasterza w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) postanowił wesprzeć zbiórkę prowadzoną przez Jurka Owsiaka. Niewiele osób wie, że ksiądz już od kilku lat przekazuje pieniądze z jednej tacy na rzecz WOŚP.

- Mam wielu naśladowców wśród proboszczów – twierdzi duchowny.

Ksiądz postanowił urządzić charytatywną zbiórkę wśród parafian w kościele. W tym roku chętni mogli liczyć na kawę, ciasto, a głównymi punktami programu była licytacja rzeczy przyniesionych przez parafian oraz loteria.

Anna Mucha przeznaczyła na WOŚP szczękę. Internauci zniesmaczeniAnna Mucha przeznaczyła na WOŚP szczękę. Internauci zniesmaczeniCzytaj dalej

Sam duchowny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja jest w pewien sposób „medialna” – w końcu nie wszyscy księża i parafie wspierają charytatywną działalność Jurka Owsiaka. Mimo wszystko bardzo cieszy się, że może swoim gestem zachęcić do akcji również innych duchownych.

Osobista historia wsparcia dla WOŚP

Jednak za całą chęcią pomagania WOŚP-owi i potrzebującym stoi osobista, dość smutna historia. Ksiądz podczas okolicznościowej mszy podzielił się nią z wiernymi. Okazuje się, że chęć pomagania wzięła się w dużej mierze z własnych doświadczeń.

- Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po wielu pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym. I kiedy leżałem na Oiomie, pod respiratorem i inną aparaturą, to zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym – oznajmił cytowany przez portal „WP” ks. Klaban.

- Cały czas mam je przed oczami. Na jednym aparacie, na drugim. Jak EKG robili, też serduszka były ponaklejane. Ten sprzęt służy drugiemu człowiekowi, który w danym momencie go potrzebuje. A w tamtym potrzebowałem go ja – dodał duchowny.

Ksiądz wspiera WOŚP

Ksiądz Kazimierz Klaban jest zdania, że jego aktualna sprawność jest właśnie wynikiem korzystania ze sprzętu podarowanego szpitalom przez WOŚP. Dodał, że po pierwszym udarze mózgu był bardzo niesprawny, jednak zaledwie po miesiącu udało mu się powrócić do działalności duszpasterskiej.

W serwisie Facebook na profilu WOŚP Elbląg możemy zobaczyć filmik nagrany z całej akcji, na którym duchowny wrzuca do puszki organizacji pieniądze uzbierane przez wiernych. Do obejrzenia wideo odsyłamy pod ten adres.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: WP, Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News