Kim z zawodu jest Adam Małysz? To zaskakujące
Flickr.com/Alexander Nilssen
Konrad Karpiuk - 26 Kwietnia 2019

Kim z zawodu jest Adam Małysz? Trudno w to uwierzyć, ale to prawda

Kim z zawodu jest Adam Małysz? Sportowiec nie tylko skakał na skoczniach i jeździł rajdówkami, ale także zdobył wykształcenie.

Kim z zawodu jest Adam Małysz? To pytanie mogłoby sobie zadać wielu polaków. Legendarny już polski skoczek narciarski, czterokrotny mistrz świata i kierowca rajdowy, będąc na sportowej emeryturze zaczął się edukować. Poszedł więc w ślady innych polskich sportowców, takich jak Grzegorz Krychowiak czy Robert Lewandowski, który wykształcenie zdobyli w trakcie trwania swoich sportowych karier.

Adam Małysz wykształcenie

Polski skoczek w lipcu ubiegłego roku obronił pracę licencjacką na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Pracę obronił na kierunku turystyka i rekreacja. Licencjat Adama Małysza nosił tytuł "Produkt turystyczny i jego promocja na przykładzie miasta Wisły" i został obroniony na piątkę. Praca dotyczyła jego rodzinnej miejscowości, a komisja pytała między innymi o wpływ marketingu na promocję miasta.

Promotor pracy napisanej przez polskiego skoczka, doktor Andrzej Brzeziński pochwalił swojego podopiecznego za pracowitość i za napisanie ciekawej pracy. Przyznał jednak, że praca wymagała wiele konsultacji i poprawek, a pracy nie ułatwiał fakt, że Adam Małysz jest dosyć zajętym człowiekiem.

"Orzeł z Wisły" w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznał, że do zdobycia wykształcenia zachęcił go poznanych w rajdach kierowca Jakub Brzeziński, znany pod pseudonimem Colin. Co ciekawe, obaj panowie bronili się w podobnym czasie. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa - promotorem pracy Adama Małysza był ojciec kierowcy rajdowego.

Czterokrotny mistrz świata stwierdził, że ostatni raz tak się stresował na maturze. Małysz wyjawił, że do tej pory edukacja nie była jego specjalnością. Jednak chęć zdobywania wiedzy i kształcenia się wzięła górę i finalnie zdecydował się podjąć studia po zakończeniu kariery sportowej. Sam przyznał, że studia pomogły zdobyć mu cenną wiedzę. Do tej pory z zawodu był blacharzem-dekarzem, ale teraz może się już pochwalić dyplomem uczelni wyższej.

Dyplom niewątpliwie pomoże Adamowi w pracy jako działacz sportowy. Polski skoczek pracuje obecnie w Polskim Związku Narciarstwa (PZN). Obecnie pełni funkcje dyrektora i koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz jest konsultantem zarządu związku.

Źródło: viva

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News