Ile zarabia Messi tygodniowo
Wikimedia Commons/Кирилл Венедиктов
Jan Odyniec - 15 Marca 2019

Ile zarabia Messi tygodniowo? Mało kto zarabia tyle w rok!

Ile zarabia Messi? Piłkarz FC Barcelony oraz reprezentacji Argentyny pobiera wynagrodzenie, które spokojnie wystarczyłoby na pokrycie pensji kilkorga zwyczajnych Polaków. Czy tak wysokie zarobki najpopularniejszych piłkarzy są sprawiedliwe?

Ile zarabia Messi? Piłkarz należy obecnie do najpopularniejszych sportowców na całym świecie. Jest gwiazdą swojego klubu, FC Barcelony. Argentyńczyk w 2018 roku miał podpisać z Barcą nowy kontrakt na 4 lata. Do tego momentu zarabiać miał ok. 40 euro rocznie. Jednak w nowej umowie - jak podają media - stawki są już zgoła inne. Należy równocześnie podkreślić, że są to informacje medialne, bowiem treść kontraktu jest formalnie objęta klauzulą tajności.

Ile zarabia Messi na sezon? Można dostać zawału

Lionel "Leo" Messi miał w połowie 2018 roku wynegocjować stawkę w kwocie 400 mln euro. Jest to jednak kwota, którą otrzymuje za cały 4-letni kontrakt. Jeśli szybko policzymy, wiemy już, ile zarabia Messi na sezon. Rocznie jest to zawrotna kwota 100 mln euro. Takie zarobki nie mieszczą się w głowie i zwyczajnie większość ludzi nie potrafi operować już takimi kwotami. 100 mln euro rocznie zaczyna być po prostu liczbą abstrakcyjną.

Łatwiej to zatem będzie podzielić na kolejne okresy roku. Wówczas kwoty przestaną być tak abstrakcyjne i będziemy mogli spojrzeć na nie ludzkim okiem.

Ile zarabia Messi tygodniowo, miesięcznie? A ile w godzinę?

Najpierw przeliczmy kwoty na naszą walutę, będzie wówczas jeszcze lepiej widać, jaka przepaść jest między "przeciętnym Kowalskim", a argentyńskim królem piłki nożnej. W ciągu całego 4-letniego kontraktu Leo Messi ma zarobić ponad 1 miliard 720 milionów zł. W ciągu jednego roku zarobi zatem ponad 430 mln zł.

Tak zarabiający Leo Messi pobiera w ciągu jednego dnia prawie 1 mln 180 tys. zł. Powszechnie wiadomo, że piłkarze nie pracują etatowo, nie przychodzą rano o 8. do pracy i nie wychodzą z niej o 16. Ale zakładając, że Messi właśnie tak by pracował, za godzinę pobierałby kwotę przekraczającą 214 tys. zł.

A ile zarabia Messi miesięcznie? To kwoty wciąż przerażające, jednak należy je przedstawić, by dać pełny obraz. Leo Messi miesięcznie zarabia prawie 36 mln zł, zaś tygodniowo ponad 8 mln zł.

Można takimi kwotami pobawić się jeszcze trochę. Zważywszy, że godzinowa stawka Messiego "na etacie" w Barcelonie wynosi ok. 214 tys. zł, kwota ta podzielona na 3600 (tyle jest sekund w każdej godzinie) daje niecałe 60 zł... na sekundę. W Polsce na taką stawkę godzinową liczyć mogą tylko te lepiej zarabiające zawody.

Warto jeszcze do tego wszystkiego dodać, że to nie są jedyne zarobki piłkarza. Wiadomo wszakże, że sportowiec, prócz zarobków w klubie, może liczyć na pieniądze za rozgrywane mecze w reprezentacji Argentyny. Ponadto Leo Messi jest jednym z najpopularniejszych piłkarzy na świecie, dlatego często pojawia się na planach zdjęciowych wielu reklam. Za każdą taką kampanię marketingową z pewnością także zgarnia niemałe pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia Lewandowski? Zarobki piłkarza nie mieszczą się w głowie
  2. Anna Lewandowska: pączki też mogą być fit. Sprawdź przepis
  3. Gdzie mieszka Robert Lewandowski - w Polsce czy w Monachium?
  4. Ile zarabia prezydent Polski? Zarobki ma imponujące
  5. Ile zarabia grafik komputerowy w Polsce, a ile za granicą?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News