Jurek Owsiak WOŚP
Fot. youtube.com/ Onet News/ screen
Maja Lachowicz - 30 Stycznia 2021

Ważne słowa Jurka Owsiaka przed finałem WOŚP

Jurek Owsiak już po raz 29 przygotowuje się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dobrze wie, kto potrzebuje jego wsparcia i jak wygląda sytuacja osób zmagających się z niepełnosprawnościami, dlatego wypowiedział się na temat „obrońców życia”.

Jurek Owsiak spotkał w swoim życiu wiele osób potrzebujących specjalistycznej opieki lekarskiej i wsparcia psychologa. Zbiórki, które organizuje, pomagają m.in. szpitalom i hospicjom, którym brakuje sprzętu do diagnostyki i leczenia różnego rodzaju schorzeń.

W związku z opublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który ucieszył tzw. obrońców życia, pojawiło się wiele kontrowersji. Niektórzy sądzą, że usuwanie płodów z nieuleczalnymi wadami jest zabijaniem dzieci, a wszyscy, którzy to popierają, są przeciwko życiu. Organizator WOŚP skomentował to w rozmowie z Onetem.

- Jeśli ktoś uważa, że jesteśmy przeciwko życiu, to niech najpierw zobaczy, co przez te wszystkie lata zrobiliśmy dla najmłodszych, dla kobiet, które planują lub są w ciąży, ale tez dla rodzin dzieci z wielowadziem. Niestety, przez te lata wspierania ich nie widzimy u ich boku tzw. obrońców życia - powiedział Jurek Owsiak.

Nie żyje aktorka serialu TVP uwielbianego przez Polaków. Miała 95 latNie żyje aktorka serialu TVP uwielbianego przez Polaków. Miała 95 latCzytaj dalej

Jurek Owsiak wspiera kobiety

Jurek Owsiak podjął kwestię, która cały czas jest podkreślana przez Strajk Kobiet. Zmuszanie kogokolwiek to patrzenia na śmierć własnego dziecka lub opiekowanie się nim ze świadomością, jak bardzo cierpi, jest okrutne. Zdrowie psychiczne matek zdaje się nie interesować zwolenników całkowitego zakazu aborcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już nie raz pomagała osobom, które opiekują się dziećmi z nieuleczalnymi wadami. Pieniądze na leczenie i sprzęt jednak nie wystarczą, by mogły prowadzić normalne życie, bez trosk i ciągłego zmęczenia. Konferencję prasową z Jurkiem Owsiakiem można zobaczyć na kanale Onet News w Serwisie YouTube.

Z tego powodu zmuszanie kobiet, do urodzenia dziecka, które nigdy się nie usamodzielni, jest niehumanitarne. Obrońcy życia nie są przy nich obecni i jak powiedział Owsiak, pomoc WOŚP często jest jedyną, na jaką mogą liczyć rodziny.

Finał zacznie się już dziś

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał odbędzie się on-line i potrwa dłużej niż zazwyczaj. Pierwsze koncerty zaczną się już w sobotę o godzinie 21, a zakończą dopiero w niedzielę.

Przez cały czas można wpłacać pieniądze na konto fundacji lub wrzucać je do tradycyjnych puszek. W tym roku wolontariuszy na ulicach jest mniej niż zazwyczaj, ze względu na pandemię, ale są obecni i czekają na otwarte serca Polaków.

Chociaż koncerty w plenerze się nie odbędą, Jurek Owsiak zapowiedział, że „muzyki nie zabraknie”. Tradycyjne światełko do nieba kolejny raz nie będzie pokazem fajerwerków, a jego forma jest niespodzianką. Z pewnością będzie to wielkie wydarzenie, dzięki któremu tysiące pacjentów zazna nowego komfortu życia.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News